- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje
-
Minister gospodarki: Trójpak energetyczny uchwalimy jeszcze w tym roku
2012-05-24Wczoraj resort gospodarki przedstawił stan prac nad tzw. trójpakiem energetycznym: prawem gazowym, energetycznym i o odnawialnych źródłach energii. Największe kontrowersje wśród projektów ustaw wywołuje ta ostatnia, a oczekiwania wobec nowych regulacji są ogromne. Tym bardziej, że Polska spóźnia się z ich wdrożeniem już drugi rok.
Więcej
-
Zielona energia wygrała z atomem?
2012-05-24Wygrana Francoisa Hollande'a w wyborach prezydenckich we Francji jest często komentowana w kontekście przyszłości energetyki nie tylko we Francji, ale w całej Unii Europejskiej, a europejskie media poświęcone OZE przyjęły wiadomość o wyborze nowego prezydenta Francji z dużym optymizmem. Dlaczego?
Więcej
-
Ostateczny projekt ustawy o OZE do końca maja
2012-05-24Rozpoczęła się VII edycja Konferencji i Targów PSEW – największej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej imprezy poświęconej energetyce wiatrowej. Podczas spotkania prasowego Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki – Mieczysław Kasprzak zapowiedział, że z końcem maja ogłoszony zostanie ostateczny projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii. Do końca roku ustawa ma przejść proces legislacyjny.
Więcej
-
Melody – przepływowe elektrownie wodne
2012-05-24Standardowe hydroelektrownie wymagają budowy urządzeń spiętrzających, które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają migrację ryb, powodują zamulanie koryt rzecznych i zalewanie cennych przyrodniczo terenów. Nowy projekt pozyskiwania energii z przepływów wodnych o dźwięcznej nazwie "Melody", opracowany przez firmę Bluetail może rozwiązać ten problem.
Więcej
-
W Brukseli rozpoczął się Zielony Tydzień
2012-05-23"Woda – liczy się każda kropla" – to hasło rozpoczętego we wtorek Zielonego Tygodnia w Brukseli. Tematem tegorocznej edycji największej europejskiej konferencji na temat środowiska są kluczowe kwestie związane z wodą.
Więcej
-
Minister środowiska: Nie jesteśmy przeciwko redukcji emisji CO2
2012-05-23Polska jako jedyna oficjalnie wyraziła sprzeciw wobec unijnych propozycji, by jeszcze bardziej niż dotychczas ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Jednak, jak zapewnia Aneta Wilmańska, wiceminister środowiska, nie chodzi o zablokowanie zmian, a zmniejszenie ich tempa. Tak, by nasza gospodarka nie płaciła zbyt wysokiej ceny za ochronę klimatu.
Więcej
-
Zielone domy na wyciągnięcie ręki
2012-05-23Nawet 40 tys. zł dla budujących domy i 15 tys. dofinansowania dla kupujących mieszkania. Warunek: nowe budynki muszą być energooszczędne, czyli jednocześnie przyjazne środowisku. Minister Marcin Korolec otworzył w poniedziałek, 21 maja br. konsultacje nowego programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Więcej
-
Instytut na rzecz Ekorozwoju o efektywności energetycznej w Brukseli
2012-05-2223 maja br. Instytut na rzecz Ekorozwoju, European Environmental Bureau oraz Stałe Przedstawicielstwo Polski w UE organizuje w Brukseli konferencję, która ma przybliżyć korzyści dla Polski płynące z podniesienie efektywności energetycznej w budownictwie oraz możliwości finansowania projektów w tym zakresie. Organizatorzy chcą pokazać, że inwestycje w efektywność energetyczną mogą pobudzić rynek, tworzyć miejsca pracy i być czynnikiem ożywiającym gospodarkę.
Więcej
-
Problemy chińskiej polityki klimatycznej
2012-05-22Chiny czynią wysiłki w kierunku wdrożenia narodowego rynku handlu emisjami. W przyszłym roku pilotażowe programy mają ruszyć w 7 prowincjach i miastach, a już w 2015 roku system ma objąć cały kraj. Eksperci Szwedzkiego Instytutu Ochrony Środowiska ostrzegają jednak, że ambitny plan może się nie powieść.
Więcej
-
MG zmienia prawo w sektorze energetyki
2012-05-22– W ramach pakietu ustaw energetycznych będziemy udoskonalać prawo w obszarze energetyki oraz ulepszać system wsparcia dla odnawialnych źródeł energii – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji prasowej nt. prac MG nad ustawami energetycznymi. Spotkanie odbyło się 15 maja 2012 r. w Ministerstwie Gospodarki.
Więcej
-
Pawlak: Liczę, że minister Rostowski zlikwiduje akcyzę na ekologiczne auta
2012-05-21Minister gospodarki chce przekonać ministra finansów, że na ekologii i energooszczędności można zarobić. Resort finansów czeka na konkretne rozwiązania.
Więcej
-
Program kredytu z dopłatą na budowę domów energooszczędnych
2012-05-21Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomi program dopłat do kredytu na budowę domu energooszczędnego.
Więcej
-
Europejczycy rozpoczynają projekt produkcji ogniw słonecznych
2012-05-21Opracowanie wydajniejszych i bardziej opłacalnych ogniw słonecznych zajmuje ważne miejsce wśród priorytetów UE. Wsparcie w realizacji tych zamierzeń oferuje projekt SCALENANO ("Opracowanie i rozwój materiałów i procesów nanostrukturalnych na rzecz niskokosztowej, wysokowydajnej fotowoltaiki chalcogenidkowej"), który otrzymał ponad 7,5 mln EUR z tematu "Energia" Siódmego Programu Ramowego (7PR) UE na opracowanie wydajniejszych i tańszych ogniw słonecznych.
Więcej
-
„Oddychająca” żarówka LED
2012-05-20Naukowcy z USA opracowali żarówkę LED z własnym systemem chłodzenia. Zmniejsza to temperaturę pracy urządzenia, co przedłuża okres jej działania – poinformowały media.
Więcej
-
Nowe zachęty dla elektrycznych aut w Portugalii
2012-05-20Kierowcy elektrycznych aut w Portugalii uzyskają nowe preferencje w ruchu drogowym. Rząd w Lizbonie wycofa jednak w ramach oszczędności budżetowych zniżkę na zakup EVs.
Więcej
-
Gudzowaty postawi na produkcję biopaliw z alg morskich?
2012-05-19Jeden z najbogatszych Polaków rozważa wycofanie się z branży gazowej i chce zainwestować w produkcję biopaliw z morskcich glonów.
Więcej
-
Studenci w Puszczy Knyszyńskiej sadzili "Las Erasmusa"
2012-05-19W Puszczy Knyszyńskiej zagraniczni i polscy studenci posadzili ok. 2 tys. dwu-trzyletnich sadzonek dębu, by powstał "Las Erasmusa". Akcja ma związek z 25-leciem międzynarodowego programu wymiany studentów – Erasmus.
Więcej
-
Spadek emisji objętych systemem EU ETS
2012-05-18Zgodnie z informacjami pochodzącymi z rejestrów państw członkowskich emisje gazów cieplarnianych z instalacji uczestniczących w unijnym systemie handlu uprawnieniami do emisji (EU ETS) zmalały w ubiegłym roku o ponad 2 procent.
Więcej
-
Kraje Europy Środkowej wspólnie na rzecz zmian w polityce klimatycznej UE
2012-05-18"Europa Środkowa identyfikuje się z celami unijnej polityki energetycznej, ale sposoby ich osiągnięcia muszą uwzględniać specyfikę poszczególnych państw członkowskich" – uważa Dariusz Mioduski, prezes Kulczyk Investments, członek Rady Dyrektorów Central Europe Energy Partners (CEEP). Jest to szczególnie ważny postulat dla Polski i innych państw regionu, których gospodarka w dużej mierze opiera się na węglu.
Więcej
-
Niedźwiedzie polarne jak wilki morskie?
2012-05-18Niedźwiedzie polarne pływają na ogromne odległości. Może im to pomóc przetrwać w Arktyce, w której latem morska pokrywa lodowa z roku na rok staje się coraz mniejsza – wynika z badań opisanych w "Canadian Journal of Zoology".
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności