- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje
-
J. Piechociński: nowe ministerstwo nie rozwiąże problemów energetyki
2013-05-03O potrzebie lepszej koordynacji polityki energetycznej poprzez utworzenie osobnego resortu energetyki poinformował niedawno premier Donald Tusk. Pomysł powołania nowego ministerstwa energetyki wywołał falę komentarzy, odniósł się do niego także szef resortu gospodarki, który odpowiada w dużej mierze za politykę energetyczną – w tym za przygotowanie nowych regulacji dla sektora energetycznego zawartych w tzw. dużym trójpaku energetycznym, którego opóźnienie spowodowane jest m.in. różnicą stanowisk pomiędzy resortami gospodarki, finansów, skarbu czy środowiska.
Więcej
-
Apple chce przejść w 100% na zieloną energię
2013-05-03Już teraz wszystkie centra serwerowe komputerowego potentata są zasilane całkowicie energią ze źródeł odnawialnych.
Więcej
-
Będą ulgi dla przedsiębiorstw energochłonnych. Prace są na ukończeniu
2013-05-02„Solidarność" grozi strajkiem generalnym, jeśli rząd nie spełni jej postulatów. Jednym z nich jest stworzenie specjalnej ustawy wspierającej przedsiębiorstwa energochłonne. Tymczasem posłowie od miesięcy pracują nad nowelizacją Prawa energetycznego, gdzie przewidziane są ulgi dla takich firm.
Więcej
-
Prezydent: obywatele czekają na "duży trójpak energetyczny"
2013-05-01Prezydent Bronisław Komorowski swoje wystąpienie 23 kwietnia br. podczas Polskiego Kongresu Energetycznego poświęcił wyzwaniom stojącym przed polską energetyką.
Więcej
-
Bloomberg: OZE zdominuje inwestycje w energetyce
2013-05-01Jak wynika z raportu Bloomberg New Energy Finance, odnawialne źródła energii mają stanowić aż 70% nowych mocy w globalnej energetyce, które zostaną zainstalowane do roku 2030.
Więcej
-
Lubin nie chce kopalni odkrywkowej
2013-04-30W gminie Lubin nie chcą odkrywki węgla brunatnego. Aby powstrzymać inwestycję, samorząd zamierza wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z konstytucją oraz ustawami i przepisami koncepcji przestrzennego zagospodarowania kraju 2030. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego odrzuca zarzuty mieszkańców. Niedługo na miejsce ma przyjechać specjalna komisja Parlamentu Europejskiego i przyjrzeć się sprawie.
Więcej
-
Resort środowiska nie wyklucza dofinansowania budowy elektrowni wodnej we Włocławku
2013-04-30Zapora we Włocławku gwarantuje bezpieczeństwo przeciwpowodziowe regionu – przyznaje wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski. Nadal jednak nie wiadomo, czy budowa drugiego stopnia, który miałby zapobiec powodziom, zostanie dofinansowana z budżetu państwa. Ministerstwo Środowiska na razie nie wyklucza takiej możliwości w części dotyczącej bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Więcej
-
Dzień Ziemi już dziś! Będziemy opowiadać o energooszczędnym budownictwie
2013-04-28Już dzisiaj na Polu Mokotowskim w Warszawie, w godz. 10.00–18.00, przy stoisku Instytutu na rzecz Ekorozwoju będziesz mógł dowiedzieć się wszystkiego o budownictwie energooszczędnym. Dla dzieci zabawy i konkursy z nagrodami. Zapraszamy!
Więcej
-
Postępowanie Komisji Europejskiej wobec paneli fotowoltaicznych importowanych z Chin
2013-04-28Konkurencja w zaopatrzeniu światowego rynku fotowoltaicznego przyspiesza. Producenci europejscy bronią się przed importem, a eksporterzy z Chin walczą o dostęp do ważnych rynków światowych. W październiku 2012 roku, USA nałożyło wysokie cła ochronne na import paneli fotowoltaicznych z Chin. Kolej przyszła na przemysł europejski. We wrześniu i listopadzie 2012 r. ruszyły unijne postępowania anty-dumpingowe i anty-subsydyjne przeciwko importowi paneli, ogniw i płytek.
Więcej
-
Słoneczna przyszłość dla Polski – zawiązało się Polskie Stowarzyszenie Energetyki Fotowoltaicznej
2013-04-26Polskie Stowarzyszenie Energetyki Fotowoltaicznej to organizacja pozarządowa, której misją jest działanie na rzecz rozwoju rynku odnawialnych źródeł energii w Polsce. Stowarzyszenie zawiązało się, by propagować wiedzę i działać na rzecz promowania energetyki fotowoltaicznej. 23 kwietnia br. w Warszawie, w Banku Ochrony Środowiska, odbyło się walne zebranie założycielskie organizacji, podczas którego uchwalono statut i przedstawiono główne cele PSEF.
Więcej
-
Powstanie biogazownia na odpady z przetwórstwa ziemniaków
2013-04-25Spółka CHP ma wybudować w gminie Szepietowo (woj. podlaskie) biogazownię rolniczą, która będzie przerabiać odpady z dużego łomżyńskiego zakładu przetwarzającego ziemniaki.
Więcej
-
Miliardy euro utopione w biopaliwach
2013-04-24Wspieranie przez Unię Europejską produkcji biopaliw, nie przynosi korzyści ani klimatowi, ani gospodarce – wynika z najnowszego raportu Międzynarodowego Instytutu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju (IISD).
Więcej
-
W Polsce powstanie prototyp tańszych niż dotąd mikrobiogazowni?
2013-04-23Centrum Badań Energii Odnawialnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (UWM) pracuje nad prototypem mikrobiogazowni rolniczej, która ma być tańsza i bardziej efektywna od dotychczasowych instalacji tego typu.
Więcej
-
To już VI edycja Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej - największego i najważniejszego spotkania branży energetyki słonecznej w Polsce
2013-04-23W dniach 13-14 maja br., w Dworze Artusa w Toruniu, odbędzie się po raz szósty Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele rządu i instytucji rządowych; przedstawiciele administracji rządowych, przedstawiciele administracji samorządowej, prezydenci miast, marszałkowie, burmistrzowie i przedstawiciele instytucji zagranicznych.
Więcej
-
Dlaczego porzucono projekt Opole II, czyli drenowanie PGE
2013-04-224 kwietnia br. spółka z dominującym udziałem skarbu państwa, PGE Polska Grupa Energetyczna poinformowała, że zarząd podjął decyzję o zaniechaniu projektu Opole II. Czy wstrzymanie inwestycji może niekorzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo energetyczne kraju? W branży pojawiają się głosy, że jest to krótkowzroczne działanie, nakierowane na zapewnienie wyższych dywidend akcjonariuszom w ciągu najbliższych lat. Posłowie opozycji domagają się wyjaśnienia decyzji.
Więcej
-
PIGEO: konieczne wprowadzenie minimalnej ceny zielonych certyfikatów
2013-04-21Zdaniem Polskiej Izby Gospodarczej Energetyki Odnawialnej (PIGEO), rząd powinien wpowadzić minimalną cenę zielonych certyfikatów, aby pomóc inwestorom działającym na polskim rynku OZE, którzy borykają się z coraz większymi problemami wynikającymi z nadpodaży certyfikatów i ich niskiej ceny.
Więcej
-
Rynek inwerterów zasilania ze źródeł odnawialnych z szansami na rozwój
2013-04-20Zachęty rządowe, takie jak m.in. system taryf gwarantowanych, a także dążenie do niezależności energetycznej sprzyjają wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii, co przekłada się na rozwój europejskiego rynku inwerterów zasilania ze źródeł energii odnawialnej. Wciąż rosnąca świadomość proekologiczna w całej Europie powoduje zwiększenie liczby zastosowań małych instalacji energii odnawialnej, co z kolei wpływa na wzrost sprzedaży inwerterów.
Więcej
-
Dom energooszczędny – inwestycja w zdrowie i komfort
2013-04-19Blisko połowa Polaków biorących udział w badaniu "Energooszczędność w moim domu" postrzega zrównoważone budownictwo poprzez pryzmat oszczędności finansowych. Tylko 12% ankietowanych za najważniejszą korzyść związaną z energooszczędnym mieszkaniem uznaje pozytywny wpływ na zdrowie.
Więcej
-
W Senacie RP dyskutowano o energii odnawialnej
2013-04-18We wtorek, 16 kwietnia 2013 r., w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej odbyła się konferencja pod tytułem „Droga do energetyki obywatelskiej w Polsce". Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Senackiego Zespołu Energii Odnawialnej we współpracy z Instytutem Energetyki Odnawialnej.
Więcej
-
Jak czytać etykiety energetyczne?
2013-04-16Ministerstwo Gospodarki przygotowało materiały informacyjne, które ułatwią korzystanie z nowych wzorów etykiet energetycznych. Ustawa o obowiązkach w zakresie informowania o zużyciu energii przez produkty wykorzystujące energię weszła w życie 1 lutego 2013 roku.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności