- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje
-
Inteligentny dom
2011-12-13Koordynacja działania urządzeń takich jak klimatyzacja, żaluzje, rolety, ogrzewanie może prowadzić do dużych oszczędności energii w gospodarstwach domowych. Przedstawiamy Państwu rozmowę z Andrzejem Dubrawskim z firmy "Tema", który opowiada o możliwościach użytkowania domów inteligentnych oraz o zainteresowaniu tego typu rozwiązaniami na polskim rynku.
Więcej
-
„Ekobiurokracja” nie służy środowisku
2011-12-13Odgórne, sztywne narzucanie metod badania wpływu elektrowni wiatrowych na środowiska jest niewskazane, bo każda lokalizacja ma swoją unikalną specyfikę – to najważniejszy wniosek z zakończonego w tym tygodniu Forum Energetyki Wiatrowej. Branża związana z zieloną energią chce przekazać wnioski z forum do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która pracuje nad wytycznymi regulującymi badania nad wpływem turbin na ptaki i nietoperze.
Więcej
-
"RZ": NFOŚiGW rozdaje dotacje na OZE zbyt wolno
2011-12-12Zdaniem "Rzeczpospolitej" NFOŚiGW zwleka z realizacją konkursów na dotacje dla projektów związanych z energetyką odnawialną. Fundusz odpowiada: "Skuteczność konkursów wzrasta".
Więcej
-
Kredyt Bank kupuje energię z wiatraków od RWE
2011-12-11Wszystkie warszawskie placówki Kredyt Banku, w tym siedziba centrali Banku przy ul. Giełdowej i Kasprzaka, zasilane są wyłącznie ekologiczną energią wytwarzaną w Parkach Wiatrowych RWE. To efekt współpracy banku z RWE Polska, która ma na celu zoptymalizowanie zapotrzebowania spółki na energię elektryczną. To również przejaw społecznie odpowiedzialnego podejścia banku do ochrony środowiska.
Więcej
-
Niemieccy podatnicy zapłacą więcej na rzecz OZE
2011-12-10Niemieccy konsumenci prawdopodobnie zapłacą więcej za energię elektryczną. Podwyżka jest uzasadniona koniecznością zwiększenia udziału OZE w produkcji prądu. Jak informuje serwis nowa-energia.com.pl, operatorzy sieci przemysłowych w Niemczech mogą podnieść ceny nawet o 4 proc. jeszcze przed końcem przyszłego roku.
Więcej
-
Unia Europejska wciąż wspomaga kopalnie węgla
2011-12-09W pakiecie klimatyczno-energetycznym mowa jest o 20-proc. udziale odnawialnych źródeł energii w ogólnym miksie energetycznym w 2020 roku. Pomimo to, Komisja Europejska nadal wspiera węgiel. Pod koniec listopada zgodziła się na przekazanie Kompanii Węglowej, Katowickiej Grupie Kapitałowej oraz Spółce Restrukturyzacji Kopalń aż 2,5 mld zł.
Więcej
-
Czy kryzys zagraża polskiej elektrowni atomowej?
2011-12-09Budowa elektrowni atomowej w Polsce jest zagrożona. Powód? Wszystko przez kryzys w strefie euro – informuje „Dziennik Gazeta Prawna".
Więcej
-
Którzy producenci paneli słonecznych przetrwają?
2011-12-08Które firmy przetrwają rosnącą konkurencję na rynku producentów paneli solarnych według analityków szwajcarskiego Bank Sarasin?
Więcej
-
Rok bez ustawy o odnawialnych źródłach energii
2011-12-075 grudnia minął rok od dnia, w którym upłynął termin wdrożenia przez Polskę Dyrektywy 2009/28/WE. Tymczasem projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii ciągle nie został publicznie ujawniony i przekazany do konsultacji społecznych.
Więcej
-
Lekarze badają wpływ energetyki wiatrowej
2011-12-06"Człowiek, zdrowie, środowisko" – pod takim hasłem spotkali się 25 listopada br. w Szczecinie naukowcy Polskiego Towarzystwa Medycyny Środowiskowej. Jednym z tematów konferencji naukowej Towarzystwa był wpływ energetyki wiatrowej na zdrowie człowieka.
Więcej
-
UE powinna podwoić wydatki na sieci energetyczne
2011-12-06Państwa członkowskie Unii Europejskiej powinny podwoić inwestycje w budowę sieci energetycznych po 2020 roku jeśli mają wejść na ścieżkę energii elektrycznej bez emisji dwutlenku węgla do roku 2050 – wynika z badania przeprowadzonego przez Europejską Fundację Klimatyczną (ECF).
Więcej
-
Częstochowa – ku zrównoważonemu miastu
2011-12-05Częstochowa jest jednym z najmądrzej zarządzanych miast w Polsce. O najistotniejszych elementach polityki energetycznej miasta i o sposobach jej wdrażania opowiada Bożena Herbuś, naczelnik Wydziału Komunalnego i inżynier miejski Urzędu Miasta w Częstochowie.
Więcej
-
Wiśniewski: potrzebne wsparcie dla małych OZE
2011-12-05W ocenie prezesa Instytutu Energetyki Odnawialnej, nowa ustawa o OZE powinna wspierać małe systemy odnawialnych źródeł energii i jednocześnie niwelować wsparcie dla dużych i zamortyzowanych OZE.
Więcej
-
Dlaczego ceny paneli solarnych spadają?
2011-12-04Według agencji informacyjnej Bloomberg dynamiczny spadek cen paneli fotowoltaicznych nie jest tymczasowy i jest częścią długookresowego trendu.
Więcej
-
Czy polski program atomowy narusza prawo UE?
2011-12-03Sposób realizacji przez Polskę programu budowy elektrowni atomowych narusza prawo UE – oświadczyły w poniedziałek frakcje niemieckiej partii Zielonych w parlamentach przygranicznych krajów związkowych Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Brandenburgii i Berlina.
Więcej
-
Państwa Europy tną wydatki – mniej pieniędzy na OZE
2011-12-02Według danych Międzynarodowej Agencji Energetycznej na całym świecie państwa wydały na wsparcie energii ze źródeł odnawialnych ok. 66 mld dol. W najbliższym czasie tych pieniędzy będzie jednak coraz mniej.
Więcej
-
„Inteligentne miasta” ograniczą emisje gazów cieplarnianych
2011-12-02Inicjatywa "Inteligentne miasta" pozwoli ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o 40 procent – zakłada program uruchomiony w czasie konferencji poświęconej SET-Planowi w Warszawie. To kolejna inicjatywa na rzecz nowych technologii przy zasilaniu miast w energię elektryczną – zwrócił uwagę wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak na poniedziałkowym spotkaniu z dziennikarzami.
Więcej
-
Niezależna energetycznie Europa?
2011-12-01Drugi dzień VI Forum Energetycznego otworzyła sesja plenarna "Pakiet UE 20-20-20. Czy rzeczywiście zbliżamy się do stworzenia czystszej i niezależnej energetycznie Europy?".
Więcej
-
Szwajcarski pomysł na promocję energetyki odnawialnej w Polsce
2011-11-30Szwajcaria przeznaczyła ok. 110 milionów franków na dofinansowanie wykorzystania odnawialnych źródeł energii w Polsce. Przewiduje się, że łącznie w ramach programu instalacje solarne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej zainstalowane zostaną na ok. 17 000 prywatnych budynkach mieszkalnych oraz prawie 200 budynkach użyteczności publicznej, takich jak szpitale powiatowe, czy szkoły.
Więcej
-
Energetyczni złodzieje w twoim domu
2011-11-28Telewizor i komputer włączone niemal bez przerwy, zapalone światło w pustych pomieszczeniach oraz nieodłączone od prądu ładowarki. Konsekwencją są wysokie rachunki za prąd, a także wysoka emisja zanieczyszczeń do atmosfery. Mimo to aż 32% z nas nie podejmuje żadnych działań w celu ograniczenia zużycia energii, wynika z raportu TNS OBOP1 przygotowanego na zlecenie Forum FREE.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności