- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje
-
Olsztyn: instalacja solarna za milion złotych
2011-09-25Jeszcze w tym miesiącu w Olsztynie zostanie uruchomiona instalacja kolektorów słonecznych, której koszt to ponad 1 mln zł.
Więcej
-
Stocznie wolą urządzenia dla farm wiatrowych od statków
2011-09-25Polskie stocznie produkują platformy do wydobywania ropy i gazu spod dna oraz elementy konstrukcyjne morskich farm wiatrowych. Dzięki temu nie brakuje im zamówień od firm z całego świata – czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
Więcej
-
Górny Śląsk – życie po węglu
2011-09-23Zielony projekt przyszłości powinien być szczególnie pożądany na Górnym Śląsku, z racji jego zależności od wydobycia węgla, problemów ekologicznych czy kulejącego transportu publicznego. Im szybciej nasz region rozpocznie marsz w kierunku ekologicznej transformacji, tym lepiej będzie przygotowany na przyszłe wyzwania.
Więcej
-
W 2020 r. sektor energetyki słonecznej będzie konkurencyjny cenowo
2011-09-23Europejska energetyka słoneczna już pod koniec dekady będzie mogła skutecznie konkurować pod względem kosztów z konwencjonalnymi formami produkcji energii w Europie, poinformowało największe na świecie stowarzyszenie energii słonecznej – Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Fotowoltaicznego (EPIA).
Więcej
-
Debata pod dywan
2011-09-22"Katastrofa w Fukushimie wywołała na całym świecie falę dyskusji o bezpieczeństwie i przyszłości energetyki jądrowej. U nas merytoryczną debatę zamieciono pod dywan" – twierdzi Robert Cyglicki, dyrektor programowy Greenpeace w Polsce.
Więcej
-
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego korzystny dla wiatraków
2011-09-22Trybunał Konstytucyjny uznał, że podatkiem od nieruchomości mogą być obciążone jedynie budowle wprost wymienione w "Prawie budowlanym". Orzeczenie dotyczyło branży górniczej, będzie mieć jednak wpływ na energetykę wiatrową.
Więcej
-
PGE i Greenpeace przy jednym stole, czyli o atomie i wiatrakach na Forum Dialogu i Współpracy "Energia i Samorządność"
2011-09-22Ponad osiemdziesiąt osób przybyło na debatę „Morski wiatr kontra atom?", zorganizowaną w ramach Forum Dialogu i Współpracy "Energia i Samorządność", która odbyła się 15 września br. W trakcie spotkania eksperci reprezentujący zarówno zwolenników, jak i przeciwników energetyki jądrowej ustosunkowywali się do tez raportu, przygotowanego na zlecenie Greenpeace Polska i niemieckiej Fundacji im. Heinricha Boella przez Instytut Energetyki Odnawialnej "Morski wiatr kontra atom".
Więcej
-
Siemens obiera nowy kierunek: odnawialne źródła energii
2011-09-21Niemiecki przemysł idzie śladem rządu Angeli Merkel. Kanclerz Niemiec po tragedii w Fukushimie zapowiedziała wyłączenie wszystkich elektrowni jądrowych do 2022 roku. Decyzję o odejściu od energii atomowej na łamach tygodnika "Der Spiegel" ogłosił 18 września br. również Peter Löscher, prezes spółki Siemens.
Więcej
-
Ile energii odnawialnej produkujemy w Polsce?
2011-09-21– Brak aktualnych danych w zakresie produkcji energii z OZE to nie tylko brak przydatnych informacji, ale też podłoże do rozwoju mitów, a także pokusa do celowej dezinformacji – mówi w wywiadze dla wnp.pl Grzegorz Wiśniewski, prezes IEO.
Więcej
-
Litwa: Problemy z likwidacją Ignalińskiej Elektrowni Atomowej
2011-09-21Litewski wiceminister energetyki Romas Švedas 6 września złożył dymisję. Rezygnacja urzędnika odpowiedzialnego za realizację kluczowych projektów energetycznych w kraju – wygaszanie Ignalińskiej Elektrowni Atomowej (IEA), budowę nowej elektrowni w miejscowości Wisaginia (lit. Visaginas) i terminalu LNG – pociągnęła za sobą falę spekulacji.
Więcej
-
Technologie magazynowania energii elektrycznej na dużą skalę pozwolą efektywnie wykorzystać energię odnawialną
2011-09-20Europa dąży do zwiększenia udziału źródeł energii odnawialnej (OZE) w ogólnej produkcji energii. Wysokie wykorzystanie OZE jest możliwe dzięki stworzeniu skutecznych metod magazynowania energii, co otwiera ogromne możliwości dla rozwoju tego rynku.
Więcej
-
Bioenergia priorytetem Ministerstwa Rolnictwa
2011-09-20W rządowej strategii wspierania obszarów rolniczych jednym z priorytetów jest rozwój instalacji do produkcji bioenergii.
Więcej
-
Pierwsze inteligentne liczniki dopiero w grudniu
2011-09-20Miało być ponad 100 tys. inteligentnych liczników do końca 2011 roku dla klientów Energi, jednak proces negocjacji z dostawcami urządzeń przeciągnął się na tyle, że instalacja sprzętu możliwa będzie dopiero w grudniu.
Więcej
-
Program dotacji na na zakup i montaż kolektorów słonecznych – dedykowany mieszkańcom Mazowsza
2011-09-19Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłosił program dedykowany mieszkańcom Mazowsza, którzy będą mogli otrzymać dotację na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Według wyliczeń Instytutu Energetyki Odnawialnej łącznie może zostać zrealizowanych ponad 2 tys. m2 instalacji kolektorów słonecznych, tj. ok. 20% instalacji zrealizowanych w 2010 r. na Mazowszu.
Więcej
-
MG prowadzi transgraniczne konsultacje prognozy oddziaływania na środowisko programu jądrowego
2011-09-19Ministerstwo Gospodarki informuje, że działając zgodnie z przepisami ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa danego kraju w ochronie środowiska oraz oceanach oddziaływania na środowisko, prowadzi od 18 lipca 2011 r. proces Strategicznej Oceny Oddziaływania na Środowisko w kontekście transgranicznym dla Programu Polskiej Energetyki Jądrowej.
Więcej
-
Energia odnawialna wyprzedziła atom
2011-09-18Dane zawarte w raporcie przygotowanym przez Worldwatch Institute wskazują, że rok 2010 był pierwszym okresem, w którym ilość energii pochodzącej z OZE przekroczyła tę produkowaną w elektrowniach jądrowych – informuje "Gazeta Wyborcza".
Więcej
-
Czyste technologie węglowe – inwestycje nie tylko w CCS
2011-09-16W procesach recyklingu odzyskujemy metale, plastik, szkło czy papier – dlaczego by nie wykorzystywać ponownie wyemitowanego już CO2? Skoro CCS ma odgrywać niemałą rolę w zmniejszaniu emisji, równie ważna dla klimatu może okazać się opcja wykorzystania tej substancji w procesach produkcji materiałów budowlanych, paliw czy chemikaliów.
Więcej
-
NFOŚiGW: już 6836 instalacji solarnych z dotacją
2011-09-16Z kredytu z 45-procentową dopłatą z NFOŚiGW skorzystało już ponad 6,8 tys. gospodarstw domowych, a kolejnych 1,8 tys. czeka na rozpatrzenie złożonych wniosków.
Więcej
-
Wicepremier Pawlak o dążeniu do niskoemisyjnej energetyki w UE
2011-09-15– Polityka energetyczna Unii powinna respektować trzy cele: konkurencyjność, zrównoważony rozwój oraz bezpieczeństwo dostaw – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak na spotkaniu przewodniczących komisji gospodarczych parlamentów państw członkowskich UE. Debata "Potrzeby i możliwości finansowania polityki energetycznej UE do 2020 r." odbyła się 12 września 2011 r. w Senacie RP.
Więcej
-
Dom pasywny w Słomczynie
2011-09-14Przedstawiamy państwu pierwszy z cyklu reportaży poświęconych zagadnieniom związanym z energetyką przyjazną środowisku. W pierwszym reportażu opowiemy o domu pasywnym, o tym jak się w nim mieszka i czy warto inwestować w tego typu energooszczędne rozwiązania.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności