- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje
-
Agencja Rynku Rolnego: dodatkowe dotacje na OZE
2011-07-23Agencja Rynku Rolnego przeznaczy dodatkowe środki w ramach działania "Modernizacja gospodarstw rolnych", które mogą zostać przeznaczone m.in. na projekty z zakresu energetyki odnawialnej.
Więcej
-
Składowanie odpadów radioaktywnych. KE zaostrza przepisy
2011-07-22Komisja Europejska przyjęła we wtorek 19 lipca 2011 r. dyrektywę w sprawie bezpiecznego zarządzania odpadami radioaktywnymi – poinformowała agencja AFP.
Więcej
-
O bioenergii w Sopocie
2011-07-22Energetyczne wykorzystanie biomasy pochodzenia rolniczego ważnym elementem Wspólnej Polityki Rolnej - to temat konferencji zorganizowanej dziś w Sopocie przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Więcej
-
Realizacja polityki energetycznej w 2010 r.
2011-07-22– Sfinalizowaliśmy kolejne działania odpowiadające na ważne potrzeby rynku energii w Polsce. Dotyczą one trzech priorytetowych obszarów polityki energetycznej kraju: poprawy efektywności energetycznej, rozwoju konkurencyjnych rynków energii oraz dywersyfikacji źródeł wytwarzania – poinformował wicepremier Waldemar Pawlak. 14 lipca 2011 r. Rada Ministrów przyjęła informację MG nt. realizacji polityki energetycznej Polski do 2030 r.
Więcej
-
Nowa dyrektywa o efektywności energetycznej – napięty plan działania
2011-07-21Aleksandra Arcipowska dla ChronmyKlimat.pl: Pod koniec czerwca Komisja Europejska przedstawiła projekt nowej dyrektywy dotyczącej poprawy efektywności energetycznej1. Komisja, jak również przewodnicząca Radzie Unii Europejskiej Polska, jest zdeterminowana, aby prace legislacyjne przebiegły efektywnie. Zgodnie z harmonogramem nowa dyrektywa ma zostać wdrożona w krajach członkowskich już pod koniec 2013 roku. Tymczasem proces jej przygotowania jest dopiero na początku drogi legislacyjnej.
Więcej
-
Zielone światło dla pierwszych unijnych programów zrównoważonego rozwoju biopaliw
2011-07-21Biopaliwa mogą być przyjazną dla środowiska alternatywą dla paliw kopalnych. Musimy jednak dopilnować, by plantacje palm olejowych lub trzciny cukrowej nie powstawały w miejscu lasów tropikalnych i bogatych w węgiel torfowisk. Musimy też zagwarantować, że stosowane w UE biopaliwa pozwolą w wymierny sposób ograniczać emisje gazów cieplarnianych w porównaniu do paliw kopalnych. W tym celu zrównoważony charakter biopaliw powinien być kontrolowany albo przez państwa członkowskie, albo na podstawie dobrowolnych systemów zatwierdzonych przez Komisję Europejską.
Więcej
-
Morskie farmy są ważne, ale...
2011-07-20"Na razie zejdźmy na ziemię. Dosłownie i przenośni - farmy morskie sądoskonałym kierunkiem rozwoju i przyszłością energetyki odnawialnej, ale nie możemy zapominać o bieżącym rozwoju siłowni wiatrowych na lądzie" – apeluje Polskie Stowarzyszanie Energetyki Wiatrowej (PSEW).
Więcej
-
Zielone światło dla zielonej energii
2011-07-19Argumenty gospodarcze zwyciężyły – podczas trzeciego czytania nowelizacji prawa energetycznego posłowie zdecydowali o przyjęciu zgłoszonych przez Komisję Gospodarki poprawek, które pozwalają na dalszy rozwój energetyki odnawialnej w Polsce.
Więcej
-
NFOŚiGW: ponad miliard złotych dotacji na OZE
2011-07-19NFOŚiGW w ramach III konkursu "OZE i Kogeneracja" przeznaczy 1,2 mld zł w postaci dofinansowania dla projektów mających na celu budowę instalacji do produkcji zielonej energii.
Więcej
-
Dotacje na kolektory ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy
2011-07-18Projekt "Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego" jest skierowany do gospodarstw domowych w gminach Busko-Zrój, Gnojno, Nowy Korczyn, Pacanów, Solec-Zdrój, Stopnia, Tuczępy, Wiślica, Pińczów i Kije.
Więcej
-
Czy polska prezydencja przesłoni "prace domowe" rządu?
2011-07-1830 czerwca minął termin, w którym Ministerstwo Gospodarki powinno przesłać Komisji Europejskiej drugi Krajowy Plan Działań na rzecz Efektywności Energetycznej (KPD EE). Jest on wymogiem dyrektywy unijnej 2006/32/WE w sprawie efektywności końcowego wykorzystania energii i usług energetycznych. Tymczasem nie ma ani planu, ani informacji, kiedy będzie gotowy.
Więcej
-
Akcja Greenpeace w Stoczni Gdańskiej: Miejsca pracy i tańsza energia czy Fukushima?
2011-07-15Aktywiści Greenpeace rozwiesili rano 14 lipca 2011 r. na budynku hali produkcyjnej Stoczni Gdańskiej transparent z hasłem „Miejsca pracy i tańsza energia czy Fukushima?”. Miejsce akcji nie zostało wybrane przypadkowo. Jeśli Polska zamiast w atom zainwestuje w morskie farmy wiatrowe na Bałtyku to właśnie w polskich stoczniach i na Pomorzu może powstać większość z ponad 9 tys. nowych miejsc pracy.
Więcej
-
Wiatraki 2050 roku
2011-07-15Kryzys w branży energetyki konwencjonalnej i katastrofa atomowa w Japonii skutecznie wzmacniają rolę odnawialnych źródeł energii, szczególnie wiatru. Europejskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej przygotowało raport, z którego wynika, że branżę czeka dalszy, intensywny rozwój. Według prognoz w 2050 roku połowa zapotrzebowania na energię w Europie ma pochodzić z turbin wiatrowych.
Więcej
-
Słońce, wiatr i gaz w jednej elektrowni
2011-07-15Powstaje pierwsza na świecie zintegrowana elektrownia energii odnawialnej w cyklu skojarzonym (elektrownia typu IRCC).
Więcej
-
Wiecej miejsc pracy i tańsza energia zamiast atomu
2011-07-14Zamiast budować elektrownię jądrową Polska powinna postawić na rozwój morskich farm wiatrowych. Będą one nie tylko bezpieczniejsze, ale przede wszystkim pochodząca z nich energia będzie tańsza, a sama inwestycja i jej obsługa zapewni więcej miejsc pracy.
Więcej
-
OZE w ofensywie
2011-07-13O finansowym wsparciu inwestycji w odnawialne źródła energii mówili uczestnicy konferencji prasowej, która odbyła się 8 lipca 2011 r. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Więcej
-
Europejski Fundusz Efektywności Energetycznej uruchomiony
2011-07-121 lipca br. Komisja Europejska, Europejski Bank Inwestycyjny, Cassa Depositi e Prestiti i Deutsche Bank ogłosiły w Brukseli uruchomienie Europejskiego Funduszu Efektywności Energetycznej (ang. European Energy Efficiency Fund – EEEF). Fundusz będzie pomagał krajom członkowskim w wypełnieniu celów pakietu klimatyczno-energetycznego. Zapewni on w szczególności instrumenty finansowe na publiczne projekty z zakresu efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii, które będą realizowane na terenie Unii Europejskiej.
Więcej
-
Inteligentne sieci energetyczne – główne wyzwania i trendy
2011-07-12Inteligentne sieci energetyczne są jednym z najważniejszych komponentów unijnej strategii energetycznej, ale do ich powstania potrzebne są duże inwestycje. Wsparcie naukowe dla konkurencyjnej niskoemisyjnej gospodarki w Europie: energetyka, transport i nowe technologie to temat konferencji Wspólnego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej (JRC), Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polskiej Akademii Nauk, która odbyła się 7 lipca w Warszawie.
Więcej
-
Michał Ćwil z PIGEO o prawie energetycznym: "Obydwie poprawki nie rozwiązują problemów"
2011-07-11Sejmowa Komisja Gospodarki odrzuciła w ostatnim czasie proponowane poprawki do ustawy "Prawo energetyczne". Największe kontrowersje budziły dwie kwestie. Pierwsza to propozycja rozszerzenia katalogu aktów prawnych, które należy dołączyć do wniosku o określenie warunków przyłączenia o studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
Więcej
-
9.6: kto dostanie dotacje na sieci energetyczne dla OZE?
2011-07-11Zakończono ocenę formalną w konkursie 9.6 POIiŚ, którego celem jest dofinansowanie rozbudowy sieci energetycznych w celu podłączania odnawialnych źródeł energii.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl
RSS
Polityka prywatności
-
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej