więcej


Publikacje

EDC i WWF we wspólnej inicjatywie w celu przyspieszenia rozwoju energii geotermalnej w Azji (11744)

2011-04-12

Drukuj
Energy Development Corporation (EDC) oraz World Wide Fund for Nature (WWF) z Filipin połączą siły, aby przyspieszyć rozwój energii geotermalnej w Azji, począwszy od Filipin i Indonezji, w ramach projektu o nazwie "Ring of Fire". 
Inicjatywa Ring of Fire ma na celu zapewnienie trwałego sukcesu w produkcji energii geotermalnej, z w dużej mierze niewykorzystanych indonezyjskich zasobów. Na Filipinach 17 procent dostaw energii elektrycznej pochodzi z elektrowni geotermalnych - kraj ten jest drugim co do wielkości producentem energii z tego źródła, po USA. Indonezja posiada około 40 procent światowych rezerw konwencjonalnej energii geotermalnej.

W ramach projektu "Ring of Fire" ma nastąpić zwiększenie produkcji energii geotermalnej w regionie o 150 procent w 2015 r. i 300 procent w roku 2020. Oprócz zwiększenia produkcji tej energii, projekt będą również zajmował się kwestiami dotyczącymi ochrony środowiska, bezpieczeństwa energetycznego i zmian klimatycznych.

Aby osiągnąć zakładane cele, obaj partnerzy ustanowią wzorcowy projekt Gold Standard Geothermal Showcase w ramach projektu EDC's 50-MW Mindanao 3 w North Cotabato, który będzie stanowić punkt odniesienia dla wszystkich projektów. Projekt geotermalny Mindanao 3 jest idealnym wyznacznikiem standardów, wizytówką regionu Azji i Pacyfiku i świadectwem 35 lat doświadczenia i wiedzy w realizowaniu technologii EDC.

Przez Gold Standard Geothermal Showcase, który zademonstruje korzyści gospodarcze, społeczne i środowiskowe, płynące z wykorzystania energii geotermalnej, EDC i WWF spodziewają się zbudowania szerokiego poparcia od zainteresowanych stron, do przyspieszonego rozwoju pozyskiwania energii z tego źródła w regionie.


źródło: Green Stream
www.greenstream.info.pl
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej