więcej


Publikacje

Druga edycja konkursu IREW (11828)

2010-09-25

Drukuj
img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Po raz drugi Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej wręczy w 2011 roku Nagrodę IREW. Uhonorowana zostanie nią osoba lub grupa osób, która przedstawi najbardziej Interesujący i Rzetelny o Energetyce Wiatrowej materiał publicystyczny. Praca powinna przyczyniać się do popularyzacji idei wykorzystania siły wiatru do produkcji energii elektrycznej, ukazania korzyści ekologicznych, społecznych czy gospodarczych energetyki wiatrowej. 
Konkurs ma na celu nagrodzenie autora materiału, który wśród wielu dostępnych publikacji w sposób najbardziej kompetentny poruszył temat energetyki wiatrowej.

Nagrodą w Konkursie jest 10 000 zł oraz pamiątkowa statuetka.

W konkursie mogą brać udział pojedyncze osoby lub grupy osób. Zgłoszone do konkursu materiały muszą być opublikowane lub wyemitowane między 1 kwietnia 2010 roku a 24 marca 2011 roku.

Prace można zgłaszać do 25 marca 2011. Ogłoszenie zwycięzcy i uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się podczas Gala Dinner VI Konferencji „Rynek energetyki wiatrowej w Polsce”.

Laureatem pierwszej edycji konkursu został pan Piotr Cieśliński za materiał opublikowany w Gazecie Wyborczej pt. „Zielona wyspa w pępku świata”. Wyróżnienia otrzymali pani Magdalena Krowicka i pan Przemysław Chudy za pracę opublikowaną w Ekologii Przemysłowej pt. „Wicherek czy wichura. Szanse i ograniczenia rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce” oraz pan Tomasz Zubilewicz za materiał wyemitowany w telewizji TVN pt. „Otwarcie farmy wiatrowej – Łęki Dukielskie”.

Regulamin konkursu dostępny na: www.psew.pl

źródło: Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, fot. www.sxc.hu
www.psew.pl
 

Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej