więcej


Publikacje

Bezpłatne warsztaty: Upoluj wampira energetycznego (13250)

2011-09-19

Drukuj

upoluj-wampira-energetycznegoGreenpeace zaprasza na warsztaty, z których dowiecie się, jak o połowę zmniejszyć wysokość własnych rachunków, jak duże mogą być oszczędności osiągnięte prostymi metodami i że wcale nie wiążą się z ograniczeniem komfortu życia. Zajęcia będą miały formę praktyczną – uczestnicy dostaną przepis na to, jak w praktyce zmniejszyć zużycie prądu. Przeanalizują to na przykładzie urządzeń elektrycznych u przeciętnego Kowalskiego. Będą pracować z miernikiem napięcia i urządzeniami elektrycznymi (żarówki, sprzęt RTV, czajniki elektryczne, suszarki, zasilacze itp.).

Warsztaty prowadzi "Pogromca wampirów energetycznych", Marcin Popkiewicz – fizyk, koordynator Zespołu ds. Zmian Klimatu w Fundacji Nasza Ziemia, redaktor naczelny portalu ZiemiaNaRozdrozu.pl.

Dla kogo jest warsztat? "Praktycznie dla wszystkich. Miernik przetestował już mój 5-letni synek, i dobrze mu to szło" – mówi Marcin Popkiewicz.

Najbliższe warsztaty:

Gdańsk 26.09, godz. 15:00

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, ul. Straganiarska 43/46

Kraków 28.09, godz.10.00-15.00

Śródmiejski Ośrodek Kultury, ul. Mikołajska 2

Warsztaty odbędą się razem z zajęciami "Klasa z klimatem" organizowanymi przez trenerki projektu Polskiego Biura REC.

Czas trwania: 90-120 minut

 

Obowiązują zapisy! Zgłoszenia można wysyłać na adres: info@greenpeace.pl, liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty odbywają się w ramach kampanii Greenpeace, której celem jest zmiana polskiego rynku energii. Obecny system opiera się na produkcji energii ze spalania paliw kopalnych (głównie węgla) i cechuje się małą efektywnością energetyczną. [R]ewolucja energetyczna, o którą zabiegamy, polega na zwiększeniu udziału odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Postulujemy, by politycy w swoich programach wyborczych uwzględnili trzy kluczowe postulaty:

TAK dla niższych rachunków

TAK dla nowych, "zielonych" miejsc pracy

TAK dla bezpiecznej energii.

 

źródło: Greenpeace
www.greenpeace.org

Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej