- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Aktualności
- O projekcie
- Działania i terminy
- Rezultaty
- Korzyści dla powiatów
- Powiaty
- PPNR
- English version
Aktualności
-
Kwiat ochrony klimatu
2012-11-08Podczas przygotowywania debat klimatycznych powstał nie tylko Raport o stanie przygotowań lokalnych do zmian klimatu [zobacz>>]. Wyniki tego raportu skłoniły nas do opracowania narzędzi, które pozwoliłyby lepiej zrozumieć zależności pomiędzy ochroną klimatu a rozwojem lokalnym podczas debat. Tak powstał Kwiat Ochrony Klimatu.
Więcej
-
Debaty klimatyczne – co mają zmienić?
2012-10-31Z myślą o debatach klimatycznych sporządziliśmy Raport o stanie przygotowań lokalnych do zmian klimatu. Raport zawiera wyniki ponad 600 wywiadów przeprowadzonych z lokalnymi liderami opinii i 110 raportów na temat działań powiatów na polu ochrony klimatu. Jest to jeden z tych dokumentów, z którego wynikami warto się zapoznać przed debatą. Raport pokazuje potrzebę zmian.
Więcej
-
Co zostaje po debacie klimatycznej?
2012-10-19Zastanawiając się nad tym czy warto wziąć udział w debacie klimatycznej projektu "Dobry klimat dla powiatów" często myślimy, co po takiej debacie zostanie. Wynik debaty, czyli społeczne założenia powiatowego Programu Niskowęglowego Rozwoju, nie tylko przesyłany jest staroście...
Więcej
-
Klimat w głowie
2012-10-15Dziś wiele mówi się o ekologii, która wręcz staje się sposobem na życie. Klimat na ziemi jest rzeczą oczywistą, jednak stale zmieniające się warunki atmosferyczne oraz anomalie pogodowe każą nam zastanowić się – co dzieje się z klimatem i jak wpływ na klimat ma człowiek? Najwyższy czas pomyśleć co może zrobić nawet jeden człowiek dla klimatu?
Więcej
-
Jak pracujemy podczas debat klimatycznych?
2012-10-12Celem każdej debaty klimatycznej jest wypracowanie lokalnych założeń Planu Niskowęglowego Rozwoju. W jaki sposób uczestnicy debat wypracowują tego typu założenia? Czego można się spodziewać będąc gościem naszej debaty? Czy uczestnictwo w naszych warsztatach jest trudne i wymaga specjalistycznej wiedzy? Możemy już odpowiedzieć na te pytania. Pierwsze 4 debaty już za nami.
Więcej
-
Ministerstwo Środowiska widzi potencjał w powiatowych debatach klimatycznych
2012-10-03Ostatnio debaty jako rozwiązywanie spraw publicznych i lokalnych wpisują się coraz częściej w polski sposób funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego. Instytut na rzecz Ekorozwoju od lat promuje sposób rozmowy o środowisku naturalnym, ochronie klimatu i ekologii w formule debaty obywatelskiej. 3 października 2012 roku rozpoczyna się cykl 90 powiatowych debat klimatycznych. Ministerstwo Środowiska objęło nad nimi honorowy patronat.
Więcej
-
Zapraszamy na debaty klimatyczne
2012-09-24Podyskutujmy o klimacie! – to hasło, pod którym ruszy w październiku cykl 90 powiatowych debat klimatycznych. Organizatorzy debat chcą, aby ochrona klimatu stała się istotnym punktem w strategiach rozwoju powiatów.
Więcej
-
DOKLIP - biuletyn projektu nr 7
2012-07-10Zapraszamy do siódmego numeru biuletynu projektu "Dobry klimat dla powiatów". Wiodącym tematem tego numeru jest Wiatr.
Więcej
-
Obliczenia śladu węglowego – pomocne narzędzie do tworzenia strategii rozwoju
2012-07-03W Instytucie na rzecz Ekorozwoju trwają pilotażowe obliczenia śladu węglowego dla pięciu powiatów. Prace prowadzone są wraz z ekspertami z Politechniki Warszawskiej oraz firmy TransEko. Obliczenia te pokażą powiatom, ile emitują CO2 i wskażą, w których sektorach należy wprowadzić innowacyjne rozwiązania, które przełożą się na zmniejszenie emisji CO2 i poprawę powietrza w powiecie.
Więcej
-
Dołącz do sieci LISO
2012-06-01W związku z realizacją projektu „Dobry Klimat dla Powiatów" (DOKLIP) Instytut na rzecz Ekorozwoju z Warszawy w celu uzupełnienia sieci LISO ogłasza nabór na Lokalnych Inicjatorów Społeczeństwa Obywatelskiego (LISO).
Więcej
-
Kornwalijskie doświadczenia proklimatyczne inspiracją dla polskich powiatów
2012-05-28Doświadczenia z Kornwalii w Wielkiej Brytanii dowodzą, że na ochronie klimatu można zarobić. Polskie powiaty mają spore uprawnienia, które mogłyby wykorzystywać do wprowadzania działań pro klimatycznych. Jednak, żeby działania te miały sens i większą skalę oddziaływania, potrzebna jest ich koordynacja i strategiczne planowanie. Kowalczycy to zrozumieli, co przełożyło się na znaczne oszczędności.
Więcej
-
Reportaż z I Samorządowej Konferencji Klimatycznej
2012-04-24I Samorządowa Konferencja Klimatyczna okazała się bardzo ciekawa i owocna, a także cieszyła się dużym zainteresowaniem. Poniej krótka fotorelacja z tego wydarzenia.
Więcej
-
Prezentacje z I Samorządowej Konferencji Klimatycznej
2012-04-17W dniach 19-20 kwietnia 2012 roku w Warszawie odbyła się I Samorządowa Konferencja Klimatyczna projektu "Dobry klimat dla powiatów". Już można obejrzeć prezentacje, które były na niej prezentowane.
Więcej
-
I Samorządowa Konferencja Klimatyczna
2012-03-22Instytut na Rzecz Ekorozwoju i Związek Powiatów Polskich zapraszają na I Samorządową Konferencję Klimatyczną, która odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2012 r. w Centrum Konferencyjnym w Warszawie przy ulicy Puławskiej 15.
Więcej
-
Dokonano wyboru Moderatorów Debat Klimatycznych
2012-03-20W okresie od Października 2012 do marca 2013 roku Instytut na rzecz Ekorozwoju przeprowadzi ponad 80 debat klimatycznych w powiatach rozsianych po całej Polsce. Aby sprawnie przeprowadzić cały proces w marcu zakończyła się rekrutacja Moderatorów Debat Klimatycznych.
Więcej
-
Klimatyczna inicjatywa polskich powiatów
2012-01-18113 polskich powiatów chce aktywnie działać na rzecz ochrony klimatu i rozumie potrzebę adaptacji do zachodzących zmian klimatycznych. Teraz mogą podpisać polską deklaracja „Dobry Klimat dla Powiatów” zainspirowaną brytyjską Deklaracją Nottingham o zmianach klimatu i Międzynarodowym Porozumieniem Burmistrzów na rzecz Ochrony Klimatu.
Więcej
-
Wyniki naboru na Moderatorów Debat Klimatycznych
2012-01-05Prezentujemy wyniki naboru na Moderatorów Debat Klimatycznych projektu "Dobry Klimat dla Powiatów". W naborze zgłosiło się 98 kandydatów, z których wyłoniliśmy 25 osób, które zyskają prawo udziału w drugim etapie naboru, tj. szkoleniu dla Moderatorów, w wyniku którego liczba zatrudnionych przez nas osób zostanie ograniczona do 10.
Więcej
-
"Dobry klimat dla powiatów" - biuletyn nr 5
2011-12-30Zapraszamy do piątego numeru biuletynu projektu "Dobry klimat dla powiatów". Tematem numeru jest ZIEMIA. Polecamy szczególnie artykul Michała Wilczyńskiego Pt. "Geotermia: niedocenione źródło energii odnawialnej". Warto także zainteresować się artykułem Krzysztofa Kamienieckiego "W Wielkiej Brytanii rozmawiają nie o pogodzie, a o klimacie", który pisze dobrowolnych deklaracjach samorządów w zakresie ochrony klimatu. Oprócz tego jak zwykle aktualne informacje o działaniach projektowych, m.in. fotoreportaż z planu filmowego "Tygodnia z dobrym klimatem".
Więcej
-
Informacja w sprawie naboru Moderatorów Debat Klimatycznych
2011-12-22Informujemy, że wyniki naboru kandydatów na Moderatorów Debat Klimatycznych zostaną przedstawione po 1 stycznia 2012 roku. W wyniku opublikowanych ogłoszeń o naborze napłynęlo do nas 97 zgłoszeń z całego kraju, których ocena jeszcze się nie zakończyła.
-
Pilny nabór uzupełniający na Lokalnych Inicjatorów Społeczeństwa Obywatelskiego projektu "Dobry klimat dla powiatów"
2011-11-18Instytut na rzecz Ekorozwoju pilnie poszukuje aktywnych osób interesujących się lokalnymi działaniami w obszarze ochrony środowiska i chcących działać na rzecz ochrony klimatu do pracy w charakterze Lokalnych Inicjatorów Społeczeństwa Obywatelskiego (LISO) projektu "Dobry Klimat dla Powiatów".
Więcej
Polecamy
Projekt realizowany z udziałem środków instrumentu finansowego LIFE+ Komisji Europejskiej oraz dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Do pobrania
-
Biuletyn DOKLIP nr 1
-
Biuletyn DOKLIP nr 2
-
Biuletyn DOKLIP nr 3
-
Biuletyn DOKLIP nr 4
-
Biuletyn DOKLIP nr 5
-
Biuletyn DOKLIP nr 6
-
Biuletyn DOKLIP nr 7
-
Biuletyn DOKLIP nr 8
-
Biuletyn DOKLIP nr 9
-
Biuletyn DOKLIP nr 10
-
Biuletyn DOKLIP nr 11
-
Biuletyn DOKLIP nr 12
-
Biuletyn DOKLIP nr 13
-
Biuletyn DOKLIP nr 14
-
Biuletyn DOKLIP nr 15
-
Deklaracja "Dobry klimat dla powiatów"
-
Biuletyn DOKLIP nr 17
-
Biuletyn DOKLIP nr 16
-
Biuletyn DOKLIP nr 18
-
Biuletyn DOKLIP nr 19
-
Biuletyn DOKLIP nr 20
Zespół
Per Markus Törnberg
koordynatorKatarzyna Sołdaczuk
asystentdr Andrzej Kassenberg
ekspert ds. klimatuKrzysztof Kamieniecki
ekspert ds. edukacjiEwa Świerkula
ekspert ds. monitoringuMarek Korzyński
ekspert ds. promocjiHanna Kryszyńska
księgowa
Grzegorz Kubalski
ekspert ds. samorządówLaura Tregonning
osoba do kontaktów
Kontakt
e-mail: doklip@ine-isd.org.pl
tel.: (22) 851-04-04
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
Projekty
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl
RSS
Polityka prywatności
-
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej