więcej


Kalendarium

Koferencja „Konsument na rynku energii – aktualne wyzwania”

Organizator: Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla
Wstęp: WOLNY
Od: 2016-12-05
Do: 2016-12-05
http://www.pl.clientearth.org/konferencja/

Opis

Zapraszamy na konferencję „Konsument na rynku energii – aktualne wyzwania”, która odbędzie się w poniedziałek, 5 grudnia 2016 r. godz. 11:30-16.10 w Hotelu Novotel przy ul. Marszałkowska 94/98 w Warszawie.

Poniedziałek, 5 grudnia 2016 r. godz. 11:30-16.10
Hotel Novotel, ul. Marszałkowska 94/98, Warszawa


Więcej informacji

Pod koniec listopada Komisja Europejska opublikuje pakiet dyrektyw energetycznych dotyczących funkcjonowania wspólnego rynku energii, promocję odnawialnych źródeł oraz efektywności energetycznej. Zgodnie z ogłoszonym w 2015 r. nowym ładem dla odbiorców energii (z ang. New Deal for Energy Consumers) punktem wyjścia nowych regulacji mają być potrzeby i interes użytkowników energii (konsumentów).

Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie przygotowała raport prawny pt. „Rola konsumenta w transformacji energetycznej”, którego celem jest sprawdzenie czy obecne regulacje i polityki państwa pozwalają konsumentom na:

  • świadome korzystanie ze swoich praw
  • efektywne zarządzanie i oszczędzanie energii
  • samodzielne wytwarzanie bądź angażowanie się w zbiorowe wytwarzanie energii elektrycznej w ramach klastrów i spółdzielni energetycznych.

Raport oraz przygotowywane projekty dyrektyw będą punktem wyjścia do dyskusji nad potrzebą redefinicji pozycji konsumenta na rynku energii w Polsce. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni posłowie, europosłowie, przedstawiciele urzędów centralnych, eksperci energetyczni oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej