więcej


Kalendarium

Biznes prekursorem innowacji społeczno-środowiskowych. Social Carbon Offset.

Organizator: Fundacja Aeris Futuro
Wstęp: WOLNY
Od: 2016-06-20
Do: 2016-06-20
www.carbonoffset.pl

Opis

Serdecznie zapraszamy na konferencję prezentującą markę Social Carbon Offset, która odbędzie się 20 czerwca 2016 r. w Warszawie w Centrum Zielna przy ul. Zielnej 37.


Więcej informacji

Spotkanie dla wszystkich świadomych wyzwań dzisiejszego świata. Zarówno środowiskowych, jak i społecznych. Dla wierzących w innowacje i biznes, który może zmienić świat, a także dla tych, których trzeba do tego dopiero przekonać. Dla przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji prospołecznych.

Prosimy o rejestrację na spotkanie do dnia 18 czerwca 2016 r – formularz dostępny TUTAJ

Podczas spotkania dowiecie się w jaki sposób biznes reaguje na jeden z najpoważniejszych kryzysów współczesnego świata. Poznacie firmy, które świadome swego wpływu na środowisko i lokalne społeczności już od dawna podejmują odpowiednie działania. Zaprezentujemy innowacyjne narzędzie umożliwiające jednoczesną odpowiedź na problemy środowiskowe i społeczne. Narzędzie, którego zastosowanie przynosi bezpośrednie korzyści dla przedsiębiorstw, a także dla instytucji prospołecznych współpracujących w ramach projektu.

Podczas naszych warsztatów otrzymacie mnóstwo pozytywnej energii, którą sami wyzwolicie uczestnicząc w rozgrywkach w przygotowanej strefie gier.

Wśród naszych propozycji m.in.:

  • Sustainable Business Value Game, której celem jest budowanie umiejętności strategicznego zarządzania csr,
  • Remiks energetyczny, dyskusyjna gra korporacyjna zachęcająca do rozmowy o polskim miksie energetycznym.

Będzie również przestrzeń gier planszowych dla zrównoważonego rozwoju!

Konferencja została zorganizowana w standardzie Zielonego Wydarzenia. Udział w spotkaniu bezpłatny. Prosimy o rejestrację TUTAJ

Program spotkania dostępny jest TUTAJ

_________________________

Social Carbon Offset (SCO) to innowacyjne narzędzie wsparcia instytucji prospołecznych poprzez offset emisji gazów cieplarnianych w formie inwestycji w zieloną energię.

Narzędzie dedykowane jest:

  • przedsiębiorstwom, które dzięki dostępnemu kalkulatorowi emisji mogą obliczyć „ślad węglowy” swojej działalności lub swoich produktów oraz dokonać jego rekompensaty poprzez inwestycje w instalacje odnawialnych źródeł energii skierowane do instytucji prospołecznych, a także wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych borykających się z problemem ubóstwa energetycznego.
  • instytucjom i podmiotom realizującym cele społeczne m.in. ośrodkom edukacji, domom pomocy społecznej, osiedlom socjalnym, domom dziecka i innym placówkom często prowadzonym przez podmioty ekonomii społecznej, bądź organizacje pozarządowe, a także wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym zagrożonym zjawiskiem ubóstwa energetycznego.

SCO to korzyści dla przedsiębiorstwa – począwszy od realnych oszczędności uzyskanych przez minimalizację zużycia energii i paliw, poprzez kreowanie proekologicznego wizerunku, aż po nawiązanie dobrych relacji z partnerami biznesowymi, spełnienie wymogów CSR oraz pozyskanie nowych, świadomych ekologicznie klientów.

SCO to również pozytywne oddziaływanie społeczne - wsparcie otrzymują instytucje prospołeczne, których placówki borykają się z wieloma problemami, w tym także finansowymi. Współpraca w ramach SCO umożliwia im pozyskiwanie własnej, zielonej energii, dzięki czemu w znacznym stopniu ograniczone zostają koszty związane z zakupem i użytkowaniem energii.

SCO to odpowiedź na pogłębiające się zmiany klimatu – kolejny krok na drodze do gospodarki niskoemisyjnej. Działamy na rzecz poprawy efektywności energetycznej poprzez zmniejszanie zużycia energii i zwiększanie udziału odnawialnych źródeł w krajowej produkcji energii – ograniczona zostaje emisja CO2 i innych gazów szklarniowych.
Dzięki jednemu innowacyjnemu narzędziu jakim jest Social Carbon Offset realizowane są zarówno cele środowiskowe jak i społeczne.


Więcej informacji na www.carbonoffset.pl i www.aerisfuturo.pl

 

 


Pliki do pobrania
Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej