więcej


Kalendarium

Zrównoważony rozwój odnawialnych źródeł energii w gminach

Organizator: Stowarzyszenie Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej przy współudziale Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej
Wstęp: PŁATNY
Od: 2016-04-21
Do: 2016-04-21
http://psew.pl/wydarzenia/806-seminarium-szkoleniowe-zrownowazony-rozwoj-odnawialnych-zrodel-energii-w-gminach

Opis

Serdecznie zapraszamy do udziału w Seminarium szkoleniowym pt.: „Zrównoważony rozwój odnawialnych źródeł energii w gminach”, które odbędzie się 21 kwietnia 2016 r., w sali Odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie. 


Więcej informacji

Seminarium jest organizowane przez Stowarzyszenie Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej.

Seminarium adresowane jest do przedstawicieli samorządów gminnych i innych organów administracji publicznej, którzy mogą być zainteresowani perspektywami rozwoju odnawialnych źródeł energii w ich gminach, w kontekście obowiązujących i planowanych regulacji prawnych. W obliczu przeprowadzanych i zapowiadanych działań wobec sfery OZE prosimy o liczny i aktywny udział przedstawicieli samorządów gminnych zainteresowanych tematyką OZE.

Celem seminarium jest zapoznanie uczestników – wójtów, burmistrzów i przedstawicieli biznesu – z szansami i wyzwaniami związanymi z lokalizowaniem odnawialnych źródeł energii na terenie gmin. W pierwszej części seminarium zagadnienia te zostaną przedstawione z różnych perspektyw - przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprezentuje stanowisko administracji państwowej, Przewodniczący SGPEO – Pan Leszek Kuliński przedstawi powyższe zagadnienia z punktu widzenia samorządu terytorialnego, a mecenas Oskar Waluśkiewicz (K&L Gates) zapozna uczestników z szansami i barierami rozwoju OZE w świetle nowych przepisów.

W drugiej części seminarium przewidziano panel dyskusyjny, w którym wezmą udział reprezentanci instytucji państwowych (przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Energii) oraz organizacji zainteresowanych rozwojem OZE (SGPEO, Związek Gmin Wiejskich RP, PSEW, Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego, Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych). Będzie to doskonała okazja do wymiany poglądów oraz wyjaśnienia kwestii budzących wątpliwości.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pana Krzysztofa Jurgiela.

Aby zgłosić udział w seminarium szkoleniowym prosimy o wypełnienie zamieszczonego poniżej formularza rejestracyjnego i przesłanie na adres e-mail: event@psew.pl lub faxem na nr: +48 91 48 62 538, najpóźniej do dnia 19 kwietnia 2016 r.

Program seminarium dostępny jest TUTAJ.

Zapraszamy do rejestracji TUTAJ.

Regulamin serminarium TUTAJ.



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej