więcej


Kalendarium

Zagraj w „Zielone gry” dla środowiska

Organizator: Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych
Wstęp: WOLNY
Od: 2016-04-04
Do: 2016-04-04
http://festiwal.zielonegry.pl/

Opis

Czy gry planszowe i komputerowe mogą pomagać w zdobywaniu wiedzy o ochronie środowiska? Organizatorzy ogólnopolskiego festiwalu „Zielone gry” udowadniają, że jest to możliwe. Już 4 kwietna w Warszawie 150 osób zagra m.in. w „Gry z Klimatem 2.0”, “Remiks energetyczny” czy „Władców Doliny”.


Więcej informacji

Nie lada wyzwanie czeka uczestników „Gry z Klimatem 2.0”. Gracze otrzymają w użytkowanie dziewiczą, zalesioną wyspę. Do nich będzie zależał wybór jaka będzie jej przyszłość. Akcja gry „Władcy Doliny” rozgrywa się w dolinie rzeki, której zagrażają niespodziewane susze i powodzie. Uczestnicy wcielają się w role rolników, urzędników z zarządu gospodarki wodnej, samorządu lokalnego, bankowców oraz przedstawicieli ekologicznej organizacji pozarządowej. Podczas gry dyskusyjnej “Remiks energetyczny” zadaniem kilkuosobowych zespołów będzie wybranie optymalnego miksu energetycznego dla Polski na najbliższe 15–20 lat. Optymalnego, czyli najlepszego pod kątem bezpieczeństwa energetycznego (wpływu na środowisko i zdrowie, ceny energii oraz społeczeństwo, bezpieczeństwo i stabilność dostaw) i efektywności energetycznej.

Podczas „Ogólnopolskiego Festiwalu Gier dla Zrównoważonego Rozwoju - Zielone Gry” odbędą się rozgrywki w gry edukacyjne dostępne na polskim rynku. W trakcie festiwalu zaplanowano także seminaria, prelekcje oraz panele dyskusyjne, które poprowadzą eksperci z branży. Organizatorzy zapraszają do udziału w festiwalu trenerów, edukatorów, nauczycieli, animatorów oraz wszystkie osoby zainteresowane wykorzystaniem tego rodzaju gier w swojej działalności edukacyjnej. Prezentowane gry można wykorzystać podczas prowadzenia szkoleń, warsztatów czy lekcji.

Festiwal jest zwieńczeniem dwuletniej pracy Stowarzyszenia Centrum Rozwiązań Systemowych w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundacją EkoRozwoju nad wykorzystaniem potencjału „poważnych gier” (ang. serious games) w edukacji dla zrównoważonego rozwoju. W ramach zrealizowanego projektu „Zielone Gry - biblioteki i organizacje pozarządowe włączają młodych ludzi do gry o przyrodę”, przeprowadzone zostały warsztaty dla niemal 10 tys. uczniów i studentów, a biblioteki i organizacje pozarządowe w całej Polsce zostały wyposażone w stworzone w ramach projektu gry planszowe i komputerowe.

Miejsce festiwalu: Centrum Zielna, Warszawa,

Termin: 04.04.2016 godz: 10:00 -17:00.

Uczestnictwo w „Zielonych grach” jest bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc na część rozgrywek są prowadzone zapisy poprzez stronę internetową: https://zielone-gry.evenea.pl/.

Na stronie http://festiwal.zielonegry.pl/ znajdują się szczegółowe informacje o festiwalu i opisy gier.

Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji o festiwalu na facebooku: https://www.facebook.com/events/984787718235845/

Organizator wydarzenia:

Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych

Kontakt:
Wioleta Hutniczak
wioleta.hutniczak@crs.org.pl
Tel.: 573 131 912

Patronat medialny nad festiwalem objął Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Portal ngo.pl, chronmyklimat.pl, gramwzielone.pl, zielonalekcja.pl, zielonewydarzenia.pl oraz Polska Zielona Sieć.

Projekt realizowany w ramach programu PL02 Ochrona bioróżnorodności i ekosystemów, współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014.Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej