więcej


Kalendarium

Konferencja: Od budownictwa pasywnego, do budownictwa powszechnego

Organizator: Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny
Wstęp: WOLNY
Od: 2016-02-03
Do: 2016-02-03
http://www.widp.pl/budma2016.html

Opis

Konferencja: Od budownictwa pasywnego, do budownictwa powszechnego odbywa się podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury - Budma, w dniu 3 lutego 2016 roku w Poznaniu.


Więcej informacji

Konferencja jest kontynuacją niezwykle popularnego Forum Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego organizowanego przez Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny w ostatnich latach.

W tym roku, celem naszej konferencji jest pokazanie, że dzięki rozwojowi technologii projektowej i budowlanej oraz dzięki zakumulowanej wiedzy i doświadczeniom zbieranym przez ostatnie 25 lat, standard budownictwa pasywnego dojrzał na tyle, by stać się powszechnym sposobem budowania zarówno małych jak i dużych obiektów.

Konferencja nasza jest skierowana głównie dla inwestorów indywidualnych i samorządowych, choć zagadnienia i przykłady poruszane na pewno pozwolą uzupełnić wiedzę również profesjonalistom z branży (architektom, projektantom, wykonawcom). Wydarzenie, jak zawsze, będzie świetną okazją na dyskusje i wymianę doświadczeń ze specjalistami z Polski i zza granicy. Rolą specjalistów będzie zaprezentowanie najlepszych praktyk w dziedzinie budownictwa pasywnego. Prezentowane przykłady dotyczyć będą zarówno budowy nowych jak i termomodernizowania istniejących obiektów.

Na konferencji omówione zostaną również zmieniające się prawne i finansowe warunki wsparcia dla budownictwa pasywnego i energooszczędnego w naszym kraju.

Wydarzenie odbywać się będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Pawilonie 15, Sala 1. Uczestnictwo w Konferencji jest darmowe jednak, aby wejść na teren targów należy zakupić bilet. Zakupu biletu można dokonać na stronie targów.

Osoby, które zarejestrują się za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie www.widp.pl/budma2016.html i przybędą na Konferencję otrzymają darmowy egzemplarz poradnika „Budynki pasywne: jak tanio i bez problemów zbudować obiekt zrównoważony”, który jest pierwszą na świecie publikacją w tym temacie rozszerzoną o mobilną aplikację rzeczywistości rozszerzonej! Dzięki aplikacji Pasywne 3D czytelnicy posiadający smartfona będą mogli poznać zasady i technologie stosowane w budynkach pasywnych za pomocą wirtualnego modelu rzeczywistego obiektu w tym standardzie.Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej