więcej


Kalendarium

III Coroczny Kongres Handlu Gwarancjami Pochodzenia i Zielonymi Certyfikatami

Organizator: Western Energy Consulting
Wstęp: PŁATNY
Od: 2015-06-24
Do: 2015-06-24
http://event.westernenergyconsulting.com/ATC3/index.php

Opis

Western Energy Consulting ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w III Corocznym Kongresie Handlu Gwarancjami Pochodzenia i Zielonymi Certyfikatami, który odbędzie się 24 czerwca 2015 r. w Warszawie w hotelu Westin.


Więcej informacji

III Coroczny Kongres Handlu Gwarancjami Pochodzenia i Zielonymi Certyfikatami jest największym wydarzeniem tego typu w Europie Środkowo- wschodniej. Kongresowi towarzyszy unikatowy konkurs dla liderów branży OZE: Western Energy Awards. Podczas ceremonii rozdamy nagrody dla liderów w branży OZE. Ich celem jest wskazanie dobrych praktyk, godnych naśladowania w sektorze energetycznym.

Już po raz trzeci mamy zaszczyt zaprosić branżę OZE do udziału w spotkaniu, dzięki któremu nasi uczestnicy będą mogli się lepiej odnaleźć w nowym otoczeniu prawnym. Będzie to również możliwość dla polskich podmiotów działających w sektorze OZE do międzynarodowej wymiany doświadczeń i wiedzy z innymi krajami europejskimi. Ze względu na uchwaloną niedawno ustawę o odnawialnych źródłach energii, chcemy skupić się na zagadnieniach związanych z przyszłościa rynku zielonych certyfikatów w naszym kraju. Zastanowimy się który system jest korzystniejszy dla wytwórców: pozostanie w starym systemie zielonych certyfikatów czy korzystanie z systemu aukcyjnego. Szczegółowo przeanalizujemy jaki wpływ na zielone certyfikaty mają nowe uwarunkowania prawne.

Podczas kongresu chcemy się skupić temacie gwarancji pochodzenia i wzrostu ich znaczenia jako instrumentu wsparcia OZE. Będzie to ważna część wydarzenia, ponieważ w czerwcu rusza mocno nagłaśniany program "Polskie Gwarancje Pochodzenia Energii", którego celem jest popularyzacja tematu, edukacja w zakresie GO, ale także, co najważniejsze dla kupujących i sprzedających, umożliwienie handlu instrumentem na polskim rynku. Podczas III Corocznego Kongresu po raz pierwszy w naszym kraju zostanie zaprezentowane działanie Zielonej Platformy, czyli kanału sprzedażowego za pośrednictwem którego handel ten będzie się odbywał. W programie znajdą się m.in. najnowsze zmiany w ustawie OZE, program polskich gwarancji pochodzenia i rejestr gwarancji pochodzenia na TGE, zmiany na polskim rynku z punktu widzenia RECS International a także przykłady najlepszych praktyk.

Wśród potwierdzonych prelegentów znajdują się:

  • Peter Niermeijer, Sekretarz Generalny, RECS International,
  • Paweł Płachecki, Ekspert niezależny,
  • Grzegorz Skarżyński, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej,
  • Maciej Antczak, Broker, STX Services,
  • Grzegorz Biliński, Head of Green Desk, AXPO Polska,
  • Bartłomiej Faracik, Analityk, AXPO Polska,
  • Marek Szałas, Dyrektor, Rejestr Świadectw Pochodzenia TGE,
  • Justyna Kostka, Dyrektor Wykonawczy, Western Energy Consulting.

Partnerem Generalnym wydarzenia jest STX Services, natomiast Złotym Sponsorem szwajcarska firma Axpo. Partnerem Honorowym została międzynarodowa organizacja RECS International.
Kongres został objęty Patronatem Honorowym przez Association od Issuing Bodies (AIB).

Wydarzenie powstaje we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej i Towarową Giełdą Energii S.A.

Zapraszamy do rejestracji. Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo na stronie internetowej:
http://event.westernenergyconsulting.com/ATC3/index.php


Kontakt do Organizatora:

Western Energy Consulting
+48 71 780 64 74
info@westernenergyconsulting.com
www.westernenergyconsulting.com

Miejsce wydarzenia: Hotel Westin, Al. Jana Pawła II 21, WarszawaZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej