więcej


Kalendarium

Kogeneracja - perspektywy rozwoju inwestycji

Organizator: Progress Group
Wstęp: PŁATNY
Od: 2015-05-19
Do: 2015-05-19
http://progressgroup.pl/83-konferencje/316-kogeneracja-3.html

Opis

Zapraszamy na trzecią edycję Konferencji „KOGENERACJA – perspektywy rozwoju inwestycji”, która odbędzie się 19 maja 2015 roku w Golden Floor Plaza, Al. Jerozolimskie 123a w Warszawie .


Więcej informacji

Pierwsze dwie edycje spotkań z tego cyklu zgromadziło 70 zainteresowanych inwestorów w kogenerację, m. in.: przedstawicieli przedsiębiorstw ciepłowniczych i elektrociepłowni, przemysłowych odbiorców energii, samorządów, firm współpracujących z branżą ciepłowniczą, dostawców produktów i technologii, a także przedstawicieli firm wykonawczych.

Ze względu na mniejsze zużycie paliwa, zastosowanie kogeneracji daje duże oszczędności ekonomiczne w porównaniu z odrębnym wytwarzaniem ciepła i energii elektrycznej.

Trzecia edycja Konferencji przybliży uczestnikom zagadnienia dotyczące wsparcia kogeneracji w obliczu uchwalenia nowej ustawy o OZE. Aby ułatwić zainteresowanym inwestycje w tę technologię firma Progress Group zaprosiła ekspertów, którzy przybliżą uczestnikom Konferencji praktyczne i prawne zagadnienia związane z kogeneracją, tak aby jak najwięcej podmiotów mogło skorzystać z proponowanego wsparcia.

Celem Konferencji jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu:

  • zasad korzystania z systemu wsparcia dla kogeneracji
  • finansowanie projektów kogeneracyjnych
  • kogeneracji, trigeneracji, poligeneracji
  • zastosowania trójgeneracji gazowej
  • audytu jednostek kogeneracji
  • technologicznych rozwiązań dla kogeneracji

O randze przedsięwzięcia świadczy lista organizacji związanych z sektorem energetyki i energii, które objęły Patronatem Honorowym to wydarzenie. Patronat Medialny tradycyjnie sprawują czołowe media związane z energią odnawialną i gospodarką.

 

Szczegółowe informacje na temat nadchodzącej edycji Konferencji można uzyskać na stronie

http://progressgroup.pl/83-konferencje/316-kogeneracja-3.html

 

Kontakt z organizatorem:

Progress Group
tel.: 22 750 25 93
biuro@progressgroup.pl
www.progressgroup.plZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej