więcej


Kalendarium

ETS MEETING 2015 – Czy to już koniec darmowych uprawnień do emisji?

Organizator: Western Energy Consulting
Wstęp: PŁATNY
Od: 2015-05-13
Do: 2015-05-13
http://event.westernenergyconsulting.com/ets-meeting-2015/

Opis

Western Energy Consulting ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w międzynarodowej konferencji ETS MEETING 2015, która odbędzie się 13 maja 2015 r. w Warszawie w Hotelu Marriott.


Więcej informacji

Wydarzenie zostanie w całości poświęcone systemowi EU ETS i skierowane jest do firm i osób, które uczestniczą w systemie handlu emisjami. Zakres tematyczny konferencji ETS MEETING 2015 obejmie m.in. zagadnienie MSR i jej wpływ na sytuację na rynku carbon. Zostanie przedstawiona analiza oraz prognozy związane z globalną polityką rynków carbon. Wśród poruszanych zagadnień nie zabraknie również tych związanych z obrotem na rynkach carbon. Będzie można dowiedzieć się o zasadach funkcjonowania EEX oraz czynnikach, które mają wpływ na ceny emisji. Ponadto uczestnicy konferencji będą mogli się dowiedzieć jak wygląda polskie otoczenie regulacyjne, a zaproszeni goście ocenią funkcjonowanie III okresu rozliczeniowego.

W trakcie debaty panelowej, oprócz wspomnianych wyżej tematów, omówione zostaną osiągnięcia Szczytu Klimatycznego w Limie (COP20), a także oczekiwania stawiane przed COP21 w Paryżu. Przedstawiona zostanie też polityka środowiskowa Unii Europejskiej.

Podsumowaniem konferencji będzie case study przedsiębiorstw, gdzie m.in. przedstawiciel Grupy Lotos omówi zarządzanie portfelem emisji w firmie.

Wśród prelegentów znajdą się:

  • Sarah Deblock, Policy Director, IETA,
  • Markus Ferdinand, Manager EU Carbon Analysis, Thomson Reuters Point Carbon,
  • Benedikt von Butler, Trader, Mercuria Energy Trading,
  • Marcin Sinica, Trader, ACT,
  • Viviana Ciancibello, Senior Expert Emissions, EEX,
  • Daria Kulczycka, Dyrektor Departamentu Energii i Zmian Klimatu, Konfederacja Lewiatan,
  • Jan Drabowicz, Trader, Grupa Lotos,
  • Agnieszka Sosnowska, Zastępca Dyrektora w Departamencie Ochrony Powietrza, Ministerstwo Środowiska.

Partnerem Generalnym wydarzenia jest ACT, natomiast Brązowym Sponsorem szwajcarska firma Axpo.

Wydarzenie powstaje we współpracy z Ministerstwem Środowiska, International Emission Trading Association, Mercuria Energy Trading, Thomson Reuters Point Carbon, Grupą Lotos, Konfederacją Lewiatan a także giełdą EEX w Londynie.

 

Zapraszamy do rejestracji. Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo na stronie internetowej:
http://event.westernenergyconsulting.com/ets-meeting-2015/

 

Kontakt do Organizatora:
Western Energy Consulting
+48 71 780 64 74

info@westernenergyconsulting.com
www.westernenergyconsulting.com

Miejsce wydarzenia: Hotel Marriott, Al. Jerozolimskie 65, WarszawaZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej