więcej


Kalendarium

Konferencja „Biogazownia rolnicza – sprawa publiczna

Organizator: Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa (FDPA)
Wstęp: WOLNY
Od: 2015-04-28
Do: 2015-04-28
www.gmina.bio-gazownie.edu.pl

Opis

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa (FDPA) zaprasza na konferencję pt. „Biogazownia rolnicza – sprawa publiczna”, która odbędzie 28 kwietnia 2015 roku w Centrum Prasowym PAP przy ulicy Brackiej 6/8 w Warszawie.


Więcej informacji

FDPA od kilku lat promuje gospodarkę niskoemisyjną na obszarach wiejskich i prowadzi kampanie edukacyjne upowszechniające zastosowanie odnawialnych źródeł energii, w szczególności biogazowni. Podstawowym elementem prowadzonej obecnie kampanii jest aktywizacja gmin w zakresie prowadzenia polityki energetycznej na poziomie lokalnym, opartej na dywersyfikacji źródeł energii. Jednym z jej kierunków może być decyzja o powstaniu biogazowni rolniczej, która nie tylko rozwiązuje problemy środowiskowe, ale również jest stabilnym źródłem energii elektrycznej i cieplnej.

Kwietniowa konferencja ma być okazją do dyskusji na temat roli gmin w polityce energetycznej Polski oraz kwestiami społecznymi związanymi z biogazowniami. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele ministerstw, samorządu terytorialnego, instytucji zajmujących się tematyką „zielonej energii”, reprezentanci świata nauki, eksperci z zakresu biogazowni oraz media.

Wydarzenie to będzie nie tylko okazją do podsumowania działań Fundacji, ale również ważnej, merytorycznej dyskusji na temat przyszłości biogazowni rolniczych w Polsce.

W celu uczestnictwa w konferencji należy do 24 kwietnia 2015 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się TUTAJ.

Więcej informacji na temat konferencji i projektu znajduje się na stronie www.gmina.bio-gazownie.edu.pl oraz pod numerem tel. 22 864 03 90.Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej