więcej


Kalendarium

Trzecia edycja międzynarodowej konferencji dotyczącej funkcjonowania światowych systemów handlu uprawnieniami do emisji CO2 -

Wstęp: PŁATNY
Od: 2014-11-18
Do: 2014-11-20
http://cbepolska.pl/pl/iii-emission-trading-summit.html

Opis

W związku z ogromnym zainteresowaniem dotyczącym proponowanych zmian, Zespół CBE Polska organizuje trzecią edycję międzynarodowej konferencji dotyczącej funkcjonowania światowych systemów handlu uprawnieniami do emisji CO2 - "III Emission Trading Summit", która odbędzie się 19 listopada 2014 roku w warszawskim hotelu Radisson Blu Sobieski.


Więcej informacji

Szanowni Państwo,

ostatnimi laty dyskusje związane z celami klimatycznymi jesienią powracają jak bumerang. Nadchodzący Szczyt Klimatyczny w Limie (COP20) nie wydaje się mieć kluczowego znaczenia dla polityki środowiskowej, jednakże jeszcze w tym roku mają zapaść najbardziej istotne decyzje związane z przyszłością europejskiego systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2. Tak zwany MSR (Market Stability Reserve) wydaje się być jednym z najważniejszych elementów pakietu 2030, ponieważ jego celem jest wywołanie wzrostu cen uprawnień do poziomu 20-30 EUR (wg niektórych szacunków nawet do 35 EUR). Bieżące propozycje legislacyjne budzą wiele wątpliwości przedsiębiorstw emitujących duże ilości dwutlenku węgla.

W związku z ogromnym zainteresowaniem dotyczącym proponowanych zmian, Zespół CBE Polska organizuje trzecią edycję międzynarodowej konferencji dotyczącej funkcjonowania światowych systemów handlu uprawnieniami do emisji CO2 - "III Emission Trading Summit", która odbędzie się 19 listopada 2014 roku w warszawskim hotelu Radisson Blu Sobieski.

Konferencja jest kolejnym wydarzeniem należącym do cyklu organizowanych przez nas spotkań skoncentrowanych na tematyce redukcji CO2. W skład wspomnianego weszło m.in. wydarzenie, które organizowaliśmy we współpracy z ONZ/UNFCCC podczas Szczytu Klimatycznego COP19 na Stadionie Narodowym w Warszawie: "EU ETS - Nowe regulacje i strategie rynkowe w świetle zmian klimatu i perspektyw handlu emisjami" (13 listopada 2013).

Forum w stosunkowo krótkim czasie dośc mocno ewoluowało i przekształciło się z konferencji o poziomie lokalnym – krajowym, w istotne międzynarodowe spotkanie branży, w którym z pewnością warto uczestniczyć. Głównym celem Forum jest zgromadzenie ekspertów z zakresu handlu emisjami Co2 z wielu krajów, aby wspólnie mogli wymieniać doświadczenia i nawiązywać kontakty biznesowe. Forum rok rocznie gromadzi szerokie spektrum przedstawicieli rynku. Od pierwszej edycji Forum odwiedziło nas ponad 400 uczestników. Sprawdź nasze doświadczenie. Zbliżające się "III Emission Trading Summit", prezentujemy Państwu w nowej odsłonie. Dzięki zdobytemu doświadczeniu, postanowiliśmy rozrzezyć jego formułę o pozaeuropejskie systemy handlu emisjami CO2. Wydarzenie poświęcone będzie w szczególności potencjalnym możliwościom przebudowy zasad funkcjonowania EU ETS oraz innych globalnych perspektyw dotyczących pozostałych rynków carbon, a także analizom dotyczącym emitentów dotychczas nieobjętych systemami redukcji CO2 (m.in. transport, rolnictwo). Podobnie jak w minionym roku kontynuujemy i rozwijamy współpracę z podmiotami i organizacjami rynku lotniczego, jako niezykle potencjalnymi parterami do handlu.

Do udziału w III edycji Emission Trading Summit zapraszamy przedstawicieli z sektorów: energetycznego, ciepłowniczego, rafineryjnego, koksowniczego, wapienniczego, cementowego, chemicznego, hutniczego, papierniczego, ceramicznego, cukrowniczego, szklarskiego, a także lotniczego i transportowego, w szczególności:

 • traderów emisji
 • departamenty handlu energią
 • departamenty zarządzania portfelem
 • departamenty ochrony środowiska
 • departamenty prawne i regulacji

jak również:

 • analityków rynku uprawnień do emisji CO2
 • maklerów i brokerów
 • firmy doradcze
 • pośredników w obrocie uprawnieniami
 • weryfikatorów emisji CO2
 • przedstawicieli kancelarii prawnych
 • wszystkie osoby zainteresowane kwestią rozliczania emisji

Serdecznie zapraszamy do współpracy i uczestnictwa w III Emission Trading Summit. W organizowanych przez nas wydarzeniach poświęconych handlowi uprawnieniami do emisji wzięło udział już ponad 400 ekspertów. Dołącz do jednego z najważniejszych spotkań dedykowanych rynkom carbon i kształtuj z nami przyszłość handlu CO2.

Maria Przekopowska
Dyrektor Zarządzający, CBE PolskaZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej