więcej


Kalendarium

System Aukcyjny. Nowe zasady działania systemu wsparcia OZE

Wstęp: PŁATNY
Od: 2014-11-25
Do: 2014-11-25

Opis

Western Energy Consultng ma przyjemność zaprosić na specjalistyczne warsztaty „System Aukcyjny. Nowe zasady działania systemu wsparcia OZE”, które odbędą się 25 listopada 2014 r. w Warszawie w hotelu Radisson Blu Sobieski.

 

Udział w warsztatach płatny.


Więcej informacji

Projekt nowej ustawy o odnawialnych źródłach energii budzi wiele pytań. Jest to bezsprzecznie związane z tym, że istniejący obecnie system, ma zostać całkowicie zmieniony i w jego miejsce ma się pojawić system aukcyjny. Stosunkowo dobrą wiadomością wydaje się fakt, że firmy będą mogły dokonać wyboru, czy chcą dołączyć do systemu aukcyjnego czy też pozostać przy starym. Czy jednak jeśli zadeklarują chęć przejścia, będą potem mogły wrócić? I czy opłaca się przechodzić? Na czym w ogóle będzie polegać system aukcyjny?

W związku z mnożącą się liczbą pytań i niejasności Western Energy Consulting pragnie pomóc wszystkim podmiotom działającym w sektorze OZE odnaleźć się w nowej rzeczywistości prawnej, postanowiliśmy zorganizować dla Państwa specjalistyczne warsztaty „System aukcyjny. Nowe zasady działania systemu wsparcia OZE”. Partnerem Prawnym warsztatów została renomowana, międzynarodowa kancelaria Clifford Chance.

Warsztaty poprowadzą: Paweł Płachecki, ekspert niezależny oraz Maciej Kalinowski, reprezentujący międzynarodową kancelarię prawniczą Clifford Chance.

W programie m.in.:
• Ustawa o OZE w perspektywie rewizji polityki wspierania źródeł odnawialnych w Polsce i Unii Europejskiej
• Zasady i warunki prowadzenia działalności polegającej na wytwarzaniu energii odnawialnej wg nowej ustawy o OZE
• Analiza podstawowych zmian w nowej ustawie OZE
• Mechanizmy wsparcia bezpośredniego energii wytworzonej w OZE
• System aukcyjny – idea i sposób działania
• Podobieństwa systemów aukcyjnego (opisanego w ustawie o OZE) i przetargowego(wsparcie efektywności energetycznej) – czego możemy się spodziewać na podstawie dotychczasowych doświadczeń
• Ewolucja systemów wspierania energii elektrycznej – w którym kierunku zmierzamy

Wszystkie pozostałe szczegóły znajdą Państwo na stronie:
http://event.westernenergyconsulting.com/oze/program.phpZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej