więcej


Kalendarium

Młodzi Myślą dla Europy

Wstęp: WOLNY
Od: 2014-11-28
Do: 2014-11-28

Opis

Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie zaprezentuje politykom, urzędnikom oraz mediom programy wyborcze, dotyczące unijnej polityki klimatyczno-energetycznej podczas Debaty Parlamentarnej. Zostaną one wypracowane podczas 4-dniowych warsztatów. Na Debatę zapraszamy 28 listopada 2014 roku.


Więcej informacji

Umiejętne i inteligentne eksploatowanie energii oraz otaczającego nas środowiska jest niezbędne do prawidłowego rozwoju nie tylko Europy, ale i całego świata. O tym jak dyskutować i formułować odważne pomysły dotyczące zmian klimatu i energii młodzi ludzie dowiedzą w ramach projektu: „Młodzi Myślą dla Europy: Energia, Zmiany Klimatyczne i Zrównoważony Rozwój.

25 maja 2014 Polacy wybrali przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego.
Uczestnicy projektu będą wymieniać opinie i dyskutować o możliwościach zmian w obecnej polityce UE.

Zwieńczeniem programu jest Debata Parlamentarna podczas której podzieleni na grupy (partie) uczniowie będą prezentować przed publicznością, składającą się z zaproszonych polityków, urzędników i dziennikarzy, swoje programy wyborcze dotyczące kwestii zarządzania energią w Unii Europejskiej. Na koniec Debaty goście i pozostali uczniowie wezmą udział w Wyborach Parlamentarnych i zagłosują na najbardziej przekonujący program wyborczy.

Projekt jest realizowany przez Fundację Partners Polska przy wsparciu finansowym ze środków Fundacji Roberta Boscha oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Debata Parlamentarna odbędzie się 28.11.2014 w Liceum im. M. im I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie przy ul. Chyliczkowskiej 17 o godz. 10:30

 

Kontakt:
koordynatorka projektu:
Justyna Kalita
tel. (0048)22 825 40 83 [1]
E-Mail: justyna.kalita@partnerspolska.pl

 

 


Projekt „Lokalnie–Globalnie–Multimedialnie: Formy Filmowe Narzędziem Nauczania w Edukacji Globalnej” jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 r. oraz ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Makutano Junction. Multimedialne metody nauczania w edukacji globalnej.”

 

 

 

Debatę oraz projekt "Młodzi myślą dla Europy" patronatem honorowym objął Starosta Piaseczyński

Powiat PiaseczyńskiZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej