więcej


Kalendarium

II Forum Fotowoltaika dla każdego oraz Samowystarczalne energetycznie gospodarstwo agroturystyczne

Organizator: Czysta Energia. Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wstęp: WOLNY
Od: 2014-05-13
Do: 2014-05-15
www.czystaenergia.pl

Opis

Szanowni Państwo,

w pierwszym dniu targów Greenpower odbędzie się II Forum „Fotowoltaika dla każdego”, stanowiące odpowiedź na ogromne zainteresowanie fotowoltaiką. Przyjęta w dniu 11 września 2013 roku nowelizacja prawa energetycznego (tzw. Mały trójpak) poczyniła pewien krok naprzód dla rozwoju energetyki prosumenckiej, powszechnie rozpowszechnionej w innych krajach. Jednym z najważniejszych elementów tej koncepcji są inwestycje wykorzystujące mikro i małe instalacje OZE. W programie Forum uwzględniono referaty dotyczące najnowszych rozwiązań i trendów technologicznych, prawne uwarunkowania dla inwestycji oraz możliwości pozyskiwania środków finansowych.

Po raz drugi na targach odbędzie się zainaugurowana w minionym roku konferencja pt. „Samowystarczalne energetycznie gospodarstwo agroturystyczne”. Zaproszeni do udziału właściciele gospodarstw agroturystycznych będą mogli uzyskać wiedzę o tym, jak poprawić rentowność gospodarstwa przez zamontowanie np. modułów fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych do podgrzewania wody czy wskutek zainstalowania małych wiatraków oraz pompy ciepła. Gospodarstwo agroturystyczne, które będzie wykorzystywało energię z odnawialnych źródeł energii, zyska na atrakcyjności i stanie się doskonałym miejscem edukacji dla przyjeżdżających tam rodzin.

Urszula Wojciechowska, Redaktor naczelna Czystej Energii


Więcej informacji

13-15 maja 2014 r., MTP, Poznań, pawilon 8A, salka konferencyjna

Organizatorzy: Czysta Energia. Międzynarodowe Targi Poznańskie

Patronat medialny: ChonmyKlimat.pl, Przegląd Komunalny, Agro Serwis

Urszula Wojciechowska, Redaktor naczelna Czystej Energii

Kontakt: tel.784 001 821,

email : u.wojciechowska@czystaenergia.pl

Karta zgłoszenia :www.czystaenergia.plZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej