więcej


Kalendarium

Dzień Ziemi z portalem ChronmyKlimat.pl

Organizator: Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej
Wstęp: WOLNY
Od: 2014-04-27
Do: 2014-04-27
http://www.dzienziemi.org.pl/2014/index.php

Opis

W niedzielę 27 kwietnia, w godz. 10–18 w Warszawie, w parku Pole Mokotowskie odbędzie się kolejny Dzień Ziemi. Portal ChronmyKlimat.pl obecny będzie na stoisku przygotowanym w ramach projektu "Energooszczędne 4 kąty". Startujemy już o godzinie 10.00. Proszę nas szukać w sektorze wymiany informacji - nr 7.

 


Więcej informacji

Zapraszamy na spotkania z ekspertami, którzy będą wyjaśniać zagadnienia związane z ochroną klimatu oraz budownictwem energooszczędnym. Przez cały dzień będziemy zbierać do specjalnej skrzynki pytania w formie pisemnej - na początku maja na portalu ChronmyKlimat.pl będzie można znaleźć opracowane przez ekspertów odpowiedzi.

Na naszym stoisku będzie można także obejrzeć kilkuminutowe filmy o energooszczędnym budownictwie i wziąć udział w konkursie „Energooszczędne 4 kąty” – który trwa przez cały czas na stronie projektu. Podczas dnia Ziemi planujemy trzy specjalne mini edycje konkursu, a jeśli ktoś nie będzie mógł przyjść, to zawsze może wziąć udział poprzez internetową stronę "Energooszczędnych 4 katów". Do wygrania energooszczędne gadżety do domu.

Dla dzieci również przygotowaliśmy specjalne atrakcje. Przez cały dzień będą mogły kolorować przygotowane przez nas materiały oraz rysować swoje wizje ekologicznych domów. O godzinie 11.00 zapraszamy do wspólnej zabawy w projektowanie energooszczędnego domu a o 15.00 do układania obrazków z kolorowych nakrętek.

***

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest na świecie od 1970 roku, a od 1990 roku również w Polsce, zawsze 22 kwietnia. Głównym zadaniem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń czyhających na naszą planetę oraz podjęcie dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem ludzi.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi są częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. "Zmieniaj nawyki – nie klimat!" prowadzonej od września 2013 do końca czerwca 2014 roku. Kampania dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej na stronie organizatora.Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej