więcej


Kalendarium

"The Sustainable Innovation Forum" – Konferencja przy COP19

Wstęp: WOLNY
Od: 2013-11-20
Do: 2013-11-20

Opis

Jako patron medialny wydarzenia zapraszamy na "The Sustainable Innovation Forum" – konferencja przy COP19, która odbędzie się 20 listopada br. w Hotelu InterContinental w Warszawie (w godz. 8.30 – 19.30). Goście spotkania będą dyskutowali m.in. o możliwościach gospodarki niskoemisyjnej, rozwoju miast i wyzwaniach związanych z przywództwem klimatycznym.


Więcej informacji

Sustainable Innovation Forum jest stałą częścią szczytu i miejscem spotkań liderów biznesowych, administracji publicznej i trzeciego sektora służącym wymianie idei i dzieleniu się najlepszymi praktykami z całego świata, które mogą pomóc kształtować agendę klimatyczną po roku 2015. Tegoroczne Forum będzie poświęcone roli mądrego przywództwa w kształtowaniu rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Forum jest organizowane z ramienia Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) oraz Konferencji Stron (COP) Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC) i będzie okazją do rozpoczęcia ważnej debaty oraz wymiany poglądów na temat technologii i rozwiązań, które mogą zostać przekształcone w realne decyzje służące redukowaniu kosztów środowiskowych rozwoju gospodarczego. Udział w Forum jest ograniczony do zaledwie 350 liderów procesu ochrony klimatu.

Sustainable Innovation Forum skupia światowych i lokalnych liderów, prezesów i dyrektorów firm, przedstawicieli administracji publicznej, inwestorów i ekspertów branżowych, którzy podzielą się pomysłami w celu przyspieszenia innowacyjnych reform w zakresie zmian klimatycznych. Sustainable Innovation Forum służy jako przestrzeń do debaty i nawiązywania kontaktów z osobami bezpośrednio zaangażowanymi w proces tworzenia nowego, bardziej zrównoważonego modelu gospodarczego. Udział w Forum jest ograniczony do 350 liderów ochrony klimatu.

Wśród tegorocznych gości Forum są m.in. ministrowie środowiska: Norwegii Bård Vegar Solhjell, Finlandii Ville Niinistö, Szkocji Paul Wheelhouse oraz przedstawiciele Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Międzynarodowej Izby Handlowej. Konferencję otworzą Achim Steiner, dyrektor wykonawczy Programu Środowiskowego ONZ oraz Connie Hedegaard, komisarz ds. klimatu w Komisji Europejskiej oraz Lord Nicholas Stern, były główny ekonomista Banku Światowego i jeden z autorów tzw. Raportu Sterna.

Więcej informacji na temat forum oraz rejestracja uczestników na stronie: www.cop19.org.

CA 2013 Warsaw

 Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej