więcej


Kalendarium

Klimatyczne warsztaty komiksowe

Wstęp: WOLNY
Od: 2013-11-15
Do: 2013-11-15

Opis

Jako patron medialny wydarzenia zapraszamy na Klimatyczne warsztaty komiksowe, które odbędą się w dniach 15-17 listopada br. w Warszawie przy ul. Nowy Świat 63 (róg ul. Świętokrzyskiej) – Nowy Zielony Świat. Warsztaty są otwarte dla wszystkich – dzieci i dorosłych, dla osób które robiły już komiksy, a także dla tych którzy jeszcze z tym medium nigdy się nie zmierzyli. Celem warsztatów jest stworzenie historii na temat klimatu. Każdy uczestnik stworzy własny komiks.


Więcej informacji

Pierwszego dnia nastąpi prezentacja przykładowych komiksów i zinów oraz omówienie takich kwestii, jak tworzenie scenariusza do komiksu, podstawowych elementów składających się na komiks: kadry, marginesy, liternictwo. Omówione zostanie również kompozycja kadrów i kreowanie bohaterów. Później Iwona Teodorczuk-Możdżyńska z ChronmyKlimat.pl opowie uczestnikom o przykładowych problemach, które można będzie poruszyć w komiksach. Podczas warsztatów dostępne będą również teksty dotyczące klimatu, artykuły, hasła itp. Następnie uczestnicy przystąpią do wykonania szkicu komiksu i omówimy indywidualne pomysły.

Drugiego dnia  zostaną omówione pomysły, wykonane proste ćwiczenia rozluźniające przed rysowaniem. Będą poprawiane szkice cienkopisami, dodawane tła, poprawiane litery itd.

Na trzeci dzień przewidziane jest dopracowanie komiksów oraz rysowanie małych autoportretów.

Wszystkie komiksy, które powstaną na warsztatach zostaną zeskanowane. Powstanie z nich zin, który będzie dostępny dla wszystkich uczestników. W zinie znajdą się również zdjęcia z warsztatów, opis całej akcji.

Po warsztatach zostanie zorganizowana wystawa w witrynie od strony Nowego Światu, która będzie trwała do zamknięcia przestrzeni   żeby wszyscy, którzy przyjdą do tego miejsca, mogli obejrzeć stworzone na warsztatach komiksy.

Materiały plastyczne będą dostępne na miejscu, ale można przynieść swoje ulubione przybory.

Prowadząca: Edyta Bystroń

Wstęp na temat zmian klimatu: Iwona Teodorczuk-Możdżyńska, ChronmyKlimat.pl

15, 16, 17 listopada
piątek 18.00 - 19.30
sobota 10.00 - 13.00
niedziela 12.00 - 15.00
 
 
 
 
Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej