- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Kalendarium
III edycja międzynarodowej konferencji i wystawy Future4Build
Wstęp: WOLNYOd: 2013-11-06
Do: 2013-11-07
Opis
Konferencja Future4Build to platforma biznesowa i miejsce spotkań dla osób zainteresowanych ideą zrównoważonego rozwoju w Polsce i na świecie. III edycja tego międzynarodowego wydarzenia odbędzie się w dniach 6-7 listopada br. w Warszawie. Motywem przewodnim Future4Build 2013 będzie idea wspierania zrównoważonego rozwoju miast w perspektywie dyrektyw UE na lata 2014-2020.
Więcej informacji
Jak co roku, Future4Build odbędzie się w formule innowacyjnej platformy biznesowej, umożliwiającej wymianę doświadczeń i informacji na temat zrównoważonego rozwoju, z naciskiem na uwarunkowania ekologiczne, ekonomiczne i społeczne. Lepsze budynki to inwestycja w lepszą przyszłość, ale infrastruktura to zaledwie jeden z aspektów konferencji.
– Przygotowując program i formułę Future4Build 2013 koncentrujemy się się na czterech aspektach: środowisku, ekonomii, społeczeństwie i dziedzictwie – mówi Svetlana Robinson, Event Director Future4Build. – Naszym celem jest kompleksowe zaprezentowanie idei zrównoważonego rozwoju w szeroko rozumianym kontekście gospodarczym.
Merytoryka
Future4Build gromadzi wybitnych ekspertów i ważnych partnerów instytucjonalnych. Dotychczasowe edycje konferencji odbywały się pod patronatami m.in. Ministerstwa Gospodarki, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Polskiego Związku Firm Deweloperskich czy The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS). W tym roku partnerami konferencji będą m.in. The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS), Towarzystwo Urbanistów Polskich, Buro Happold i Koalicja Klimatyczna.
W 2013 roku w ciągu 2 dni konferencji zaplanowano kilkanaście paneli dyskusyjnych, prezentacji, debat i specjalistycznych warsztatów z udziałem polskich i międzynarodowych ekspertów. Swój udział w Future4Build zapowiedzieli m.in. architekt i planista Guy Perry oraz architekt odpowiedzialny za rozbudowę Opery w Sydney Marek Krawczyński.
Motywem wiodącym tegorocznej imprezy będzie idea wspierania zrównoważonego rozwoju miast – dodaje Svetlana Robinson. – W tym celu chcemy zainicjować dialog pomiędzy interesariuszami: architektami, inżynierami, deweloperami, ekologami, ekspertami w dziedzinie planowania i wdrażania nowoczesnych, zrównoważonych ekologicznie rozwiązań urbanistycznych oraz przedstawicielami urzędów państwowych i samorządów. Poprzez formułę pozytywnej kontrowersji chcemy zaprosić odpowiedzialne osoby do konstruktywnej dyskusji i do działania.
Wśród omawianych podczas Future4Build 2013 zagadnień znajdą się m.in.:
-
W jaki sposób budować zrównoważone miasta?
-
Jak planować zdrowe środowisko miejskie?
-
Dlaczego najemcy poszukują zielonych biurowców?
-
Czego jeszcze nie wiemy o pasywnym budownictwie?
-
Czy ekologia się opłaca?
Formuła imprezy
Future4Build należy do imprez typu CONFEX, jest więc połączeniem konferencji i wystawy (expo). Dzięki takiej formie uczestnicy mogą zdobywać wiedzę i dzielić się nią poprzez udział zarówno w merytorycznych dyskusjach i warsztatach jak i w targach. Podczas expo, będącego nieodłącznym elementem imprezy, zaprezentowane zostaną najnowocześniejsze ekologiczne technologie oraz innowacyjne rozwiązania dla sektora inwestycji infrastrukturalnych. Wystawa jest otwarta dla wszystkich chętnych, także osób poszukujących informacji o budowie domu czy zainteresowanych ekologicznymi zagadnieniami. W ramach targów po raz kolejny wręczona zostanie także nagroda Innovative Product Award.
Sieć biznesu i networking
Future4Build jest także innowacyjną platformą biznesową zrzeszającą decyzyjne środowisko biznesowe oraz wybitnych prelegentów z Polski i ze świata. Podczas dwóch dni konferencji w jednym miejscu spotkają się przedstawiciele inwestorów, deweloperów, architektów, projektantów, najemców oraz producentów ekologicznych rozwiązań dla sektora budowlanego. Udział krajowych i zagranicznych liderów daje możliwość nawiązania cennych kontaktów biznesowych. Do tej pory, jako sponsorzy i wystawcy, w konferencji uczestniczyły m.in. firmy: BOŚ Bank, Swede Center, Remondis, ABB, Osram, Leroy Merlin, LG, Velux, GTC, Rockwool, Daikin, Kerakoll, Skanska czy Philips.
ChronmyKlimat zaprasza również na odbywające się w ramach wydarzenia panele z udziałem Koalicji Klimatycznej:
- Podróż do przyszłości - „Niskoemisyjna Polska 2050"
- Jak wdrożyć dyrektywę efektywnościową (EED) w Polsce?
Więcej informacji: www.future4build.com.
Dodatkowe informacje:
Agata Adamczewska
TBWA PR
Tel.: 22 457 06 80 / 696 865 343
E-mail: agata.adamczewska@tbwa-pr.pl
Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności