więcej


Kalendarium

II European Emission Trading Summit

Wstęp: WOLNY
Od: 2013-11-19
Do: 2013-11-19

Opis

W imieniu własnym i organizatora – firmy CBE Polska, zapraszamy do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji „II European Emission Trading Summit". Wydarzenie będzie dotyczyło funkcjonowania europejskiego systemu handlu uprawnieniami do emisji i odbędzie się 19 listopada br. w Warszawie.


Więcej informacji

Warto podkreślić, że tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w wyjątkowych okolicznościach. Polska jest w tym roku gospodarzem szczytu klimatycznego – COP19, podczas którego negocjowane będą kluczowe ustalenia w obszarze polityki klimatycznej i szacuje się, że do Warszawy przybędzie ok. 30 tys. ekspertów z całego świata. Organizatorzy zamierzają więc zaprezentować uczestnikom również pozaeuropejskie doświadczenia związane z handlem emisjami CO2.

Druga edycja „European Emission Trading Summit" poświęcona będzie przede wszystkim potencjalnym możliwościom przebudowy zasad funkcjonowania systemu EU ETS, globalnym perspektywom rynku carbon, wpływowi backloadingu na zmianę notowań w handlu emisjami, a także prognozach na najbliższe lata.

Głównym Partnerem Wydarzenia jest firma Vertis Enviromental Finance. Konferencja została objęta Honorowymi Patronatami: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Koalicji Klimatycznej, Instytutu na rzecz Ekorozwoju, Konfederacji Lewiatan, Stowarzyszenia Producentów Płyt Drewnopochodnych, International Emission Trading Association oraz Euracoal. Wśród podmiotów współpracujących przy wydarzeniu znalazły się m.in.: Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Tauron Polska Energia S.A., Bloomberg New Energy Finance oraz Handel-Emisjami.pl.

Wraz z Organizatorem do uczestnictwa zapraszamy przedstawicieli spółek i podmiotów z sektorów: energetycznego, ciepłowniczego, rafineryjnego, koksowniczego, wapienniczego, cementowego, chemicznego, hutniczego, papierniczego, ceramicznego, lotniczego, cukrowniczego, szklarskiego, w szczególności przedstawicieli:

• departamentów handlu energią i zarządzania portfelem
• departamentów ochrony środowiska
• departamentów prawnych i regulacyjnych
• analityków rynku uprawnień do emisji CO2
• traderów, maklerów i brokerów
• firmy doradcze oraz pośredników w obrocie uprawnieniami
• weryfikatorów emisji CO2
• przedstawicieli kancelarii prawnych
• wszystkie osoby zainteresowane tematyką rozliczania emisji CO2

Szczegółowe informacje (dotyczące programu, prelegentów i zaangażowanych podmiotów) zostaną opublikowane już wkrótce na stronie internetowej organizatorów:
cbepolska.pl/pl/ii-european-emission-trading-summit.html

Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego: +48 22 82 77 123.
 

eets2

 

 


Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej