więcej


Kalendarium

XIII edycja Forum Czystej Energii

Wstęp: WOLNY
Od: 2013-10-07
Do: 2013-10-09

Opis

XIII edycja Forum Czystej Energii odbędzie się w dniach 7-9 października 2013 br. podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO ,w Poznań MTP (pawilon 6A, sala konferencyjna). Portal ChronmyKlimat.pl objął patronat nad wydarzeniem.


Więcej informacji

W dalszym ciągu za realizację naszego unijnego celu w zakresie OZE w największym stopniu odpowiada energia uzyskana w wyniku współspalania węgla i biomasy (46%). Budzi to jednak wiele kontrowersji i stało się przyczyną nadpodaży oraz poważnego spadku wartości zielonych certyfikatów. Dlatego ta technologia ma być powoli wycofywana. A czym zastąpić wytwarzaną w ramach współspalania zieloną energię? Jest wiele możliwości. Ich rozwojowi powinno sprzyjać stosowne prawo, a jego uchwalenie opóźnia się. Brakuje ustawy o OZE, która zmodyfikowałaby obecny system wsparcia.

Doczekaliśmy się jedynie przyjętej przez Sejm 26 lipca znowelizowanej ustawy Prawo energetyczne. Wprowadza ona wiele istotnych zmian, które organizatorzy postarają się przedstawić w ramach Forum. Jakie są realne możliwości dalszego rozwoju OZE? O tym również będą dyskutować podczas tego trzydniowego spotkania. Ponadto wszyscy uczestnicy zastanowią się nad aspektami środowiskowymi inwestycji związanych z gazem łupkowym, który może być sprzymierzeńcem w rozwoju inwestycji OZE.

Zakres tematyczny Forum:

• energetyka odnawialna w świetle najnowszych uregulowań prawnych,
• energetyka prosumencka – możliwości rozwoju i korzyści dla odbiorcy końcowego,
• dostępne technologie dla energetyki prosumenckiej,
• mikrokogeneracja – możliwości rozwoju,
• elektrownie słoneczne – możliwości inwestycyjne, lokalizacja, przykłady rozwiązań,
• możliwości posadowienia elektrowni słonecznych na czaszy składowiska odpadów na przykładzie instalacji funkcjonującej w Niemczech,
• gaz z łupków, środowiskowe uwarunkowania – sesja specjalna,
• biogaz, możliwości wykorzystania – kogeneracja, wtłaczanie do sieci gazowej,
• biomasa w energetyce zawodowej – dedykowane bloki na biomasę,
• finansowanie projektów energetyki odnawialnej,
• prezentacje firmowe.

Organizatorzy: Abrys, MTP, Czysta Energia
Współpraca: PIGEO, PIB, KIB, Politechnika Gdańska.

Pobierz plik pdf:
Program forum

Kontakt:
redakcja miesięcznika
„Czysta Energia"
tel. 61/655-81-51
u.wojciechowska@czystaenergia.pl

Dodatkowe informacje na stronie: www.czystaenergia.pl.

 Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej