więcej


Kalendarium

SZTUKA NIE ODPAD’ania – STENA EkoStacja obchodzi pierwsze urodziny

Wstęp: WOLNY
Od: 2013-10-26
Do: 2013-10-26

Opis

Eko Stacja LogoWarszawska STENA EkoStacja obchodzi swoje pierwsze urodziny i zachęca wszystkich do wspólnego świętowania już 26 października br. w godz. 11.00-16.00, przy ul. Chełmżyńskiej 180. Tego dnia wraz z zaprzyjaźnionymi artystami STENA będzie tworzyć jubileuszową instalację z surowców wtórnych pod hasłem SZTUKA NIE ODPAD'ania, która zostanie wystawiona na stacji Metro Centrum. Warto włączyć się w jej realizację, a także oddać butelki PET, makulaturę oraz elektroodpady, za co będzi emożna otrzymać eko-niespodziankę. Dodatkowo, w showroomie EkoStacji można będzie poznać ideę recyklingu oraz sprawdzić swój refleks w grze komputerowej Recycle Drop. 


Więcej informacji

SZTUKA NIE ODPAD'ania – to idea recyklingu i hasło towarzyszące obchodom pierwszych urodzin warszawskiej STENA EkoStacji. Odbędą się one już w sobotę, 26. października br. Tego dnia każdy może dołączyć do grupy zaproszonych artystów i wspólnie z Marią Strzelecką, Anną Oberc, Leszkiem Stankiem oraz Sebastianem Cybulskim stworzyć instalację z odpadów. Projekt będący wspólnym dziełem mieszkańców Warszawy, na kilka tygodni stanie się ozdobą stacji Metro Centrum, gdzie zobaczy ją tysiące osób. Uczestnicy Urodzin EkoStacji w zamian za przyniesione prezenty w postaci elektroodpadów, butelek PET czy makulatury otrzymają także eko-niespodzianki. Dodatkowo, w showroomie będzie można obejrzeć ekspozycję dotyczącą przetwarzania odpadów i sprawdzić się w wirtualnym sortowaniu odpadów na czas w grze Recycle Drop. Uzupełnieniem zaplanowanych atrakcji jest otwarta wystawa na stacjach Metro Centrum oraz Wilanowska, poświęcona działalności STENA EkoStacji i zaletom recyklingu. Zapraszamy w imieniu organizatorów!

Kliknij, aby powiększyć

Zaproszenie UrodzinyEkoStacji low

„Cieszymy się, że choć od oficjalnego otwarcia minął zaledwie rok, STENA EkoStacja na dobre wpisała się w krajobraz stolicy i świadomość jej mieszkańców. Dotychczas, miejsce odwiedziło ponad 19 000 osób, oddając wszelkie rodzaje odpadów. Poprzez organizację urodzin EkoStacji chcemy podziękować stałym bywalcom za dotychczasowe zaangażowanie, a także przekazać „bakcyla" ekologii nowym osobom. Wspólne tworzenie instalacji artystycznej, która zaistnieje w przestrzeni publicznej, w symboliczny sposób nawiązuje do naszej wspólnej odpowiedzialności za środowisko naturalne. Serdecznie zachęcamy do odwiedzania naszej stacji recyklingu zarówno przy okazji nadchodzącego wydarzenia, jak i na co dzień"  zaprasza Aleksandra Surdykowska, koordynator ds. marketingu i PR Stena Recycling.

Przez 12 miesięcy istnienia STENA EkoStacji mieszkańcy stolicy i okolic oddali łącznie ponad 1 170 ton odpadów, w tym m.in. 163 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, 69 ton makulatury, 43 tony szkła, 34 tony tworzyw sztucznych oraz 20 ton metali. Stacja przyjmuje także odpady kłopotliwe, takie jak styropian czy opony, niebezpieczne – akumulatory, aerozole, farby oraz odzież, która trafia do placówek PCK. Wszystkie przekazane produkty i materiały zostają poddane utylizacji lub recyklingowi, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami. Część z nich po przetworzeniu służy za surowiec do nowych produktów. Dla przykładu, opakowania PET nadają się do produkcji folii, polarowych bluz, a nawet mebli. Pomysł budowy EkoStacji został zaczerpnięty ze Szwecji, ojczyzny największych ekologicznych innowacji. Rozwiązanie STENA EkoStacji na polskim gruncie zostało docenione jako przykład Dobrej Praktyki w obszarze Środowisko, w raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2012"  publikacji wydanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Kliknij, aby powiększyć

RokEkoStacji Podsumowanie

 

źródło: Stena Recycling

 Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej