więcej


Kalendarium

Międzynarodowa konferencja „Nauka o zmianach klimatu – jak rozmawiać ze społeczeństwem?”

Wstęp: WOLNY
Od: 2013-10-24
Do: 2013-10-24

Opis

ine nowe logoInstytut na rzecz Ekorozwoju wraz z Polską Akademią Nauk, Fundacją im. Heinricha Bölla oraz Koalicją Klimatyczną serdecznie zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji „Nauka o zmianach klimatu – jak rozmawiać ze społeczeństwem?", która odbędzie sie 24 października br. w godz. 10-16 w Pałacu Staszica (ul. Nowy Świat 72, Sala Lustrzana) w Warszawie.


Więcej informacji

W konferencji będzie uczestniczył wybitny naukowiec, prof. Hans Joachim Schellnhuber z Potsdam Institute for Climate Impact Research (PIK), który odniesie się do wyników badań dotyczących naukowych podstaw zmian klimatu uzyskanych przez I Grupę Roboczą w ramach V Raportu Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPPC). Natomiast przedstawiciel Science Media Centre z Wielkiej Brytanii, Tom Sheldon, opowie o sposobach komunikowania wyników badań i studiów naukowych szerokiej społeczności.

Podczas dwóch paneli dyskusyjnych, w których wezmą udział krajowi specjaliści w dziedzinach zmian klimatu i komunikacji, kluczowa będzie próba znalezienia odpowiedzi na dwa pytania: Jak komunikować wyniki badań naukowych w sprawach zmian klimatu społeczeństwu? oraz Co oznaczają dla Polski wyniki badań I Grupy Roboczej zaprezentowane w V Raporcie IPCC?

Serdecznie zapraszamy!

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dnia 17 października br. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Pobierz pliki PDF:
Zaproszenie
Program konferencji

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu:

Instytut na rzecz Ekorozwoju

Tel. 519 181 490

Patrycja Manthey (p.manthey@ine-isd.org.pl).Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej