więcej


Kalendarium

Konferencja „Efektywność energetyczna szansą na modernizację i rozwój polskiej gospodarki"

Wstęp: WOLNY
Od: 2013-10-11
Do: 2013-10-11

Opis

ine nowe logoInstytut na rzecz Ekorozwoju serdecznie zaprasza na międzynarodową konferencję pt. „Efektywność energetyczna szansą na modernizację i rozwój polskiej gospodarki", która odbędzie się 11 października br. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, przy ul. Konstruktorskiej 3a.


Więcej informacji

Potencjał oszczędzania energii poprzez jej efektywne wykorzystanie jest w naszym kraju ogromny. Jak twierdzą autorzy raportu „2050.pl – podróż do niskoemisyjnej przyszłości", dzięki kompleksowym działaniom ograniczającym energochłonność za 30-40 lat, przy spadku finalnego zużycia energii w krajowej gospodarce, nasza zamożność wzrosłaby trzykrotnie. Z drugiej jednak strony, brak wykorzystania tego potencjału spowoduje znaczny wzrost potrzeb energetycznych, a tym samym naszych wydatków.

Transpozycja dyrektywy 27/2012/UE w sprawie efektywności energetycznej, która powinna nastąpić do 5 czerwca 2014 roku, a więc w ciągu najbliższych kilku miesięcy, to idealny moment na:

  • poprawienie obowiązującego prawa w zakresie efektywności energetycznej
  • dostosowanie istniejących systemów wsparcia do nowych uwarunkowań
  • przygotowanie się do efektywnego wykorzystania funduszy unijnych w latach 2014-2020
  • rozpoczęcie działań, dzięki którym możliwa będzie modernizacja i długofalowy rozwój polskiej gospodarki.
Będziemy o tym rozmawiać na konferencji, na którą zaprosiliśmy przedstawicieli instytucji unijnych, polskich ministerstw, a także zagranicznych ekspertów, którzy zaprezentują doświadczenia Danii, Szwecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Holandii w zakresie ważnej roli jaką efektywność energetyczna odgrywa w gospodarkach ich krajów.

Mamy nadzieję, że wspólnie z Państwem, podczas konferencji przedyskutujemy jak najefektywniej wdrożyć dyrektywę w sprawie efektywności energetycznej w Polsce tak, aby programy, które powstaną w oparciu o nią, odpowiadały potrzebom polskiej gospodarki i społeczeństwa. Ważnym jest, aby tworzyły one odpowiednie uwarunkowania dla poprawy konkurencyjności polskich towarów i usług, lokalne miejsca pracy, skutecznie pomagały odbiorcy wrażliwemu i poprawiały bezpieczeństwo energetyczne kraju. Bez dobrej polityki w zakresie efektywności energetycznej nie będzie to możliwe.

Państwa głos w dyskusji jest bardzo ważny a międzynarodowa konferencja, która mamy przyjemność organizować, to doskonała możliwość wymiany spostrzeżeń i doświadczeń w gronie znakomitych ekspertów. Zachęcamy Państwa do skorzystania z niej i aktywnego udziału w spotkaniu.

Podczas konferencji zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.

Pobierz pliki:

Program spotkania

Formularz rejestracyjny
 
Na Państwa zgłoszenia czekamy pod adresem konferencje@ine-isd.org.pl do dnia 30 września br. (liczba uczestników, jakich możemy gościć na spotkaniu jest ograniczona).
 
W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu:
 
Instytut na rzecz Ekorozwoju
Tel. 22 8510403 (02, 04)
Agnieszka Tomaszewska (a.tomaszewska@ine-isd.org.pl)
Aleksandra Stępniak (stepniako@gmail.com)

 Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej