więcej


Kalendarium

Konferencja "Podróż do przyszłości – jaka będzie Polska w 2050 r.?"

Wstęp: WOLNY
Od: 2013-06-25
Do: 2013-06-25

Opis

W imieniu prezesa Instytutu na rzecz Ekorozwoju, dr. Andrzeja Kassenberga oraz prezesa Instytutu Badań Strukturalnych, dr. Macieja Bukowskiego, serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji "Podróż do przyszłości – jaka będzie Polska w 2050 r.?", gdzie nastąpi prezentacja raportu projektu „Niskoemisyjna Polska 2050" wraz z dyskusją. Wydarzenie odbędzie się 25 czerwca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie (sala Paryż).


Więcej informacji

Ponad rok temu Instytut Badań Strukturalnych i Instytut na rzecz Ekorozwoju, dzięki wsparciu ze strony Europejskiej Fundacji Klimatycznej, rozpoczęły pracę nad przygotowaniem dokumentu, który pokazywałby możliwe ścieżki dojścia Polski do niskoemisyjnej gospodarki w perspektywie roku 2050 – Mapy Drogowej 2050.
 
Celem badań było znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak modernizować Polskę, aby droga ograniczenia emisji gazów cieplarnianych była równocześnie drogą przekształcenia Polski w kraj bardziej konkurencyjny, wysoko rozwinięty i zamożny, a przy tym odpowiedzialny i dbający o środowisko.

Po roku prac analitycznych, ale też wielu konsultacji i spotkań z ekspertami powstał raport, który podczas konferencji chcielibyśmy Państwu zaprezentować i poznać Państwa opinię na jego temat.

Pobierz pliki PDF:
Zaproszenie
Program konferencji

Bardzo prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 21 czerwca 2013 r. drogą elektroniczną – na adres e-mail rejestracja@np2050.pl lub telefonicznie – pod numerem 512 720 749.
 
Więcej informacji na stronie projektu: www.np2050.pl.
 
 


Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej