więcej


Kalendarium

Konferencja "Nowe prawo odpadowe w kontekście ZSEE"

Wstęp: WOLNY
Od: 2013-04-17
Do: 2013-04-17

Opis

logo.odpadyCECED, Związek Pracodawców AGD, zaprasza na ogólnopolską konferencję szkoleniową dla gmin w zakresie recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego "Nowe prawo odpadowe w kontekście ZSEE". Wydarzenie odbędzie się 17 kwietnia br., w Ariport Hotel Okęcie w Warszawie.


Więcej informacji

Wraz z wejściem w życie w styczniu tego roku ustawy odpadowej rozpoczął się kolejny etap rewolucji śmieciowej w Polsce. Dla pracowników samorządów oznacza to dodatkowe wymogi związane z tzw. PSZOKami, czyli Punktami Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, ale także z decentralizacją dotychczasowego rejestru odpadów elektrycznych. Niestety, nie zakończył się jeszcze poprzedni etap rewolucji związany z nowelizacją przepisów o czystości i porządku w gminach. W natłoku zmian, spróbujemy pomóc przedstawicielom samorządów w usystematyzowaniu przynajmniej spraw związanych z selektywna zbiórką odpadów niebezpiecznych, takich jak zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ZSEE.

Przygotowana przez CECED konferencja szkoleniowa, realizowana w ramach dofinansowanego przez NFOŚiGW projektu, przeznczona jest przede wszystkim dla pracowników samorządów oraz przedstawicieli firm rynku elektroodpadów. Ma ona pomóc gminom w uporządkowaniu informacji o obecnym stanie prawnym oraz zasygnalizować istotne zmiany na rynku odpadów w najbliższym czasie. Jednocześnie spotkanie będzie doskonałą okazją do poznania dobrych praktyk innych samorządów w postępowaniu z ZSEE.

Konferencja to także możliwość spotkania z gronem najlepszych ekspertów ze świata nauki, przedstawicieli firm związanych z rynkiem elektroodpadów, producentów AGD, RTV czy IT. To także doskonała okazja do wymiany doświadczeń z przedstawicielami innych samorządów.

Na zakończenie spotkania odbędzie się debata poświęcona współpracy gmin z organizacjami odzysku w kontekście gospodarowania powstającymi elektrośmieciami. Z pewnością dyskusja ta odpowie na wiele Państwa pytań.

Konferencja jest BEZPAŁTNA. Tylko 100 miejsc.

Pobierz pliki:

Program konferencji
Karta zgłoszeniowa

Więcej informacji i rejestracja on-line na stronie: elektrosmieciwsieci.pl/dobre-praktyki/konferencja-dla-gmin

 Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej