więcej


Kalendarium

Konferencja poświęcona nowej dyrektywie o efektywności energetycznej

Wstęp: WOLNY
Od: 2012-12-10
Do: 2012-12-10

Opis

ine nowe logoInstytut na rzecz Ekorozwoju ma przyjemność zaprosić na konferencję pt. "Nowa dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej. Obowiązki czy korzyści – dla administracji publicznej, przedsiębiorców i każdego z nas?", która odbędzie się 10 grudnia 2012 w sali Europa centrum konferencyjnego Zielna w Warszawie.


Więcej informacji

Dnia 14 listopada 2012 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowana została dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej. Jej zapisy mają wejść w życie w ciągu 20 dni od publikacji, czyli na samym początku grudnia. Państwa członkowskie będą miały od tego momentu 18 miesięcy na ustanowienie i wdrożenie przepisów ustawowych, administracyjnych i wykonawczych niezbędnych do wykonania dyrektywy.

Czy wiemy, co to naprawdę dla nas oznacza? Czy nowe regulacje dotyczące efektywności energetycznej są dla nas korzystne? Czy nakładają na nas jedynie więcej obowiązków?

Co ta dyrektywa realnie zmienia w istniejących już regulacjach?

Warto się tego wszystkiego dowiedzieć!

Konferencja ma na celu przedstawienie nowej dyrektywy oraz jej wpływu na cztery wybrane poziomy w Polsce – poziom administracji centralnej, poziom administracji lokalnej i regionalnej, poziom przedsiębiorstwa oraz poziom obywatela. Dlatego jako prelegentów zaprosiliśmy ekspertów reprezentujących te grupy. Dodatkowo będziemy gościć przedstawiciela DG Energy przy Komisji Europejskiej, z prezentacją poświęconą samej dyrektywie. Będzie mowa również o dotychczasowych regulacjach prawnych dotyczących efektywności energetycznej i o zmianach, jakie wprowadzi transpozycja dyrektywy.

 

Pliki do pobrania:
Zaproszenie na konferencję
Karta zgłoszeniowa

Program konferencji

 

Na Państwa zgłoszenia czekamy pod adresem konferencje@ine-isd.org.pl do dnia 5 grudnia br. (liczba uczestników, jakich możemy gościć na spotkaniu jest ograniczona).

 

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu:
Instytut na rzecz Ekorozwoju
Tel. 22 851 04 03 (02, 04)
Agnieszka Tomaszewska (a.tomaszewska@ine-isd.org.pl)
Aleksandra Stępniak (stepniako@gmail.com)

 

Patronat medialny nad konferencją objęły portale EurActiv.pl oraz ChronmyKlimat.pl.

 Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej