więcej


Kalendarium

Targi "RENEXPO Poland 2012"

Wstęp: WOLNY
Od: 2012-10-17
Do: 2012-10-18

Opis

17-18 października br. w warszawskim Centrum EXPO XXI odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych technologii odnawialnych źródeł energii. Prezentowane na targach „zielone" rozwiązania pomagają uzyskać nawet 80% oszczędności energii w budynkach.


Więcej informacji

RENEXPO® Poland 2012 jest drugą edycją międzynarodowych targów poświęconych odnawialnym źródłom energii. Wydarzenie skierowane jest do specjalistów oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Prezentowane technologie mogą zostać wykorzystane zarówno w przemyśle, biurach, jak i w gospodarstwach domowych. Mają zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu, wentylacji, produkcji ciepłej wody użytkowej i energii elektrycznej. Podczas targów zaprezentowane zostaną rozwiązania m.in. z zakresu bioenergii, techniki solarnej, energii wodnej i pomp ciepła. Odbędą się też specjalistyczne konferencje poświęcone poszczególnym rozwiązaniom.

Energooszczędność

Ich wdrożenie prowadzi do bardzo dużych oszczędności. Takim przykładem może być wymiana kotła olejowego na gruntową pompę ciepła, która może przynieść aż 80% oszczędności, a okres zwrotu inwestycji wynosi około 4 lat. Pompa ciepła wykorzystuje 75% darmowej energii zakumulowanej w środowisku, a pozostałe 25% to energia elektryczna potrzebna do napędu sprężarki. Gdy do zasilania pompy ciepła wykorzystamy technologię OZE (np. panele fotowoltaiczne, biogazownia, elektrownia wiatrowa itp.) 100% energii będzie pochodziło z odnawialnych źródeł energii, uniezależniając nas od coraz bardziej ograniczonych zasobów nośników energii konwencjonalnej.

Ekotrendy w architekturze

Projekty uwzględniające energooszczędność realizowane są coraz częściej niezależnie od przeznaczenia budynku. Przykładami takich budynków jest m.in. budynek biurowy Cristal Park w Warszawie oraz Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie. Na istotę trendu energooszczędnego w architekturze wskazuje nagrodzony podczas World Architecture Festival 2011, jako „Najlepszy budynek", energooszczędny MEDIA-ICT w Barcelonie. Jednym z wielu ekologicznych rozwiązań zastosowanych w projekcie była instalacja z ogniw fotowoltaicznych generujących prąd do obsługi całego obiektu.

Obecna sytuacja przyjazna OZE

Zainteresowanie wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii rośnie coraz bardziej. Według danych Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej 2011 sprzedaż kolektorów słonecznych wzrosła o ponad 70% w porównaniu do roku 2010. Zauważalny jest też wzrost zainteresowania innymi rozwiązaniami OZE. Najnowszy projekt ustawy o OZE zakłada znaczące wsparcie dla zastosowania technologii, co pozwala przewidzieć jeszcze większy wzrost zainteresowaniem technologiami OZE.

Miejsce:

Warszawskie Centrum EXPO XXI
ul. Prądzyńskiego 12/14
01-222 Warszawa

Data:

Środa 17.10., 9:00 – 17:00
Czwartek 18.10., 9:00 – 16:30

Cena wstępu dla odwiedzających:

bezpłatnie dla zarejestrowanych przez stronę: www.renexpo-warsaw.com/targi.html
10zł dla studentów, uczniów, emerytów, osób niepełnosprawnych
20zł dla pozostałych

Tematy:

- Biomasa,
- Biogaz, CHP- kogeneracja,
- Energia wiatrowa,
- Energia słoneczna,
- Energia geotermalna, pompy ciepła
- Pojazdy ekologiczne
- Energia wodna,
- Energooszczędne budownictwo i renowacja
- Zaopatrzenie w energię
- Oświetlenie
- Pojazdy ekologiczne
 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: www.renexpo-warsaw.com/targi.html.

Pobierz broszurę informacyjną.

 

 Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej