więcej


Kalendarium

Zielony biznes – nowe możliwości dla pomorskich przedsiębiorców

Wstęp: WOLNY
Od: 2012-04-24
Do: 2012-04-24

Opis

zielony_biznes_gdanskInstytut na rzecz Ekorozwoju (InE) i Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" wraz z Pomorskim Związkiem Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" zapraszają na debatę pt. "Jak, w co i kiedy zainwestować z zyskiem dla firmy i środowiska – nowe możliwości rozwoju pomorskich przedsiębiorstw". Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia 2012 roku o godz. 10.30 w restauracji Dwór Kuźniczki (ul. Wajdeloty 13, Gdańsk).


Więcej informacji

panel_ine_lewiatanKonieczność budowania niskoemisyjnej gospodarki to nie tylko marzenie ekologów, lecz także twarde wyliczenia ekonomiczne. Już obecnie światowy rynek produktów i usług tzw. niskowęglowych znacznie przekroczył 3 bln USD. Jeśli polskie przedsiębiorstwa chcą być konkurencyjne, powinny zacząć myśleć w "zielonym" kierunku.

Ciągły wzrost zapotrzebowania na energię oraz szybko wyczerpujące się złoża surowców nieodnawialnych zmuszają rządy i rynki do szukania rozwiązań gospodarczych opartych na alternatywnych, odnawialnych źródłach energii (OZE). Poprawa wykorzystania zasobów, wzrost efektywności energetycznej, rozwój odnawialnych źródeł energii, ekoinnowacje to dzisiaj dominujące elementy zielonej gospodarki oraz wyzwania dla przedsiębiorstw na całym świecie. Dodatkowo europejska polityka klimatyczna stawia coraz wyższe wymagania dotyczące ochrony klimatu i redukcji emisji dwutlenku węgla.

– Chcemy pokazać pomorskim przedsiębiorcom, że "zielony rynek" to ogromny potencjał i możliwość zysków i oszczędności. W Polsce wciąż za mało inwestujemy i rozwijamy technologie przyjazne środowisku i ochronie klimatu. Instytut na rzecz Ekorozwoju już od lat propaguje alternatywną politykę energetyczną opartą na: szerokim programie oszczędzania energii, rozproszonych źródłach energii i na OZE. Wierzymy, że taki rodzaj energetyki uchroni Polskę przed czekającym nas kryzysem energetycznym oraz przyczyni się do modernizacji i poprawy innowacyjności polskiej gospodarki oraz rozwoju polskiej przedsiębiorczości, a co ważne przyczyni się również do tworzenia nowych zielonych miejsc pracy – wyjaśnia dr Andrzej Kassenberg, prezes InE.

Pomorskie przedsiębiorstwa moją już swój dorobek na polu rozwijania gospodarki niskoemisyjnej. Z uwagi na regionalne uwarunkowania rozwoju OZE dyskusja poświęcona będzie szczególnie energetyce wiatrowej. W województwie pomorskim działa pierwszy w Polsce projekt zastosowania tzw. inteligentnych sieci energetycznych, co także zostanie poruszone podczas debaty.

 

Aby zachęcić pomorskich biznesmenów do przyjrzenia się możliwościom, jakie daje "zielony rynek", Instytut na rzecz Ekorozwoju wspólnie z Polską Konfederacją Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" i Pomorskim Związkiem Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" organizują 24 kwietnia br. konferencję pt. "Jak, w co i kiedy zainwestować z zyskiem dla firm i środowiska – możliwości rozwoju pomorskich przedsiębiorstw".

Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 20 kwietnia 2012 pod numerem telefonu 607-047-757 (Jolanta Szydłowska) /faxu 58 557-72-39 lub e-mailem: j.szydlo@wp.pl. Po konferencji zapraszamy na obiad.

Zaproszenie wraz z programem do pobrania w pliku PDF.

 


Kontakt:
Anna Dąbrowska, Instytut na rzecz Ekorozwoju
tel. 22 851 04 02
a.dabrowska@ine-isd.org.pl


Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej