więcej


Kalendarium

V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej

Wstęp: WOLNY
Od: 2012-04-18
Do: 2012-04-18

Opis

V_forum_logoPortal Chromnyklimat.pl, jako partner medialny, serdecznie zaprasza do udziału w V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej. Forum organizowane jest co roku przez Instytut Energetyki Odnawialnej, tym razem odbędzie się 18 kwietnia w Krakowie. Forum, tak jak w ubiegłych latach, towarzyszyć będzie wystawa instalacji słonecznych.


Więcej informacji

Patronat honorowy nad forum objął: minister gospodarki – Waldemar Pawlak, minister środowiska – Marcin Korolec, prezes narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Jan Rączka, przewodniczący parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki – Andrzej Czerwiński, ambasador Danii – Thomas Østrup Møller oraz PKPP Lewiatan i Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej.

W Krakowie spotkają się najważniejsi producenci, instalatorzy i dystrybutorzy systemów słonecznych termicznych oraz projektanci, architekci oraz inwestorzy publiczni i przemysłowi. Jak co roku gośćmi forum będą m.in. przedstawiciele środowisk międzynarodowych, np. Europejska Federacja Przemysłu Energetyki Słonecznej (ESTIF), Międzynarodowa Agencja Energii, Steinbeis Research Institute for Solar and Sustainable Thermal Energy Systems Solites.

Tematyka Forum 2012 będzie dotyczyć rozwoju rynku kolektorów słonecznych, aspektów technicznych wykorzystania energii słonecznej w mieszkalnictwie oraz kwestii prawnych związanych z ustawą o odnawialnych źródłach energii i szkoleniach i certyfikacji instalatorów kolektorów słonecznych oraz zagadnieniach wsparcia sektora w następnym okresie programowania na lata 2014 -2020.

Forum będzie towarzyszyć wystawa systemów słonecznych (kolektorów i urządzeń wchodzących w skład instalacji słonecznych). Wystawa odbędzie się w foyer Sali wykładowej.

Wśród prelegentów będą obecni min.:

  • Prof. Maciej Nowicki, Minister Środowiska w latach 1989-1990 oraz 2007-2010, laureat nagrody Der Deutsche Umweltpreis, tzw. ekologicznego nobla.
  • Andrzej Czerwiński, polityk, samorządowiec, były prezydent Nowego Sącza, poseł na Sejm IV, V i VI kadencji.
  • Jarosław Bieniecki, Dyrektor Biura Strategii w ENERGA-OBRÓT S.A.
  • Grażyna Kasprzak, Ekspert ds. inżynierii środowiska Banku Ochrony Środowiska S.A.
  • Heinz Kaufmann, Dyrektor Biura Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
  • Mieczysław Kasprzak, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Gospodarki
  • Zenon Laszuk, Prezes Zarządu i założyciel, PPUH RAPID Sp. z o.o. z Białej Podlaskiej, członek Związku Pracodawców FORUM ENERGETYKI ODNAWIALNEJ
  • Dr Jan Rączka, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  • Aneta Więcka, Główny specjalista ds. energetyki słonecznej , Instytut Energetyki Odnawialnej
  • Grzegorz Wiśniewski, Prezes Zarządu, Instytut Energetyki Odnawialnej

 Rejestracja trwa do 6 kwietnia.

Więcej informacji i rejestracja na oficjalnej stronie wydarzenia: www.solarforum.ieo.pl.Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej