- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Kalendarium
Trzy Żywioły – Festiwal Filmów Świata 2012 w Warszawie
Wstęp: WOLNYOd: 2012-04-20
Do: 2012-04-22
Opis
Trzy dni najlepszych, nagradzanych na światowych festiwalach dokumentów o zmieniającym się świecie, innych kulturach i dalekich podróżach. od piątku do niedzieli (20–22.04) bedzie można obejrzeć w warszawskim kinie Wisła w ramach Festiwalu Filmów Świata 2012 "Trzy Żywioły".
Więcej informacji
Dwa dni (sobota 21.04 i niedziela 22.04) wypełnią filmy dokumentalne nagradzane na najważniejszych festiwalach świata, pokazywane w trzech blokach tematycznych: Podróże, Przygoda i Cywilizacja. W programie zaprezentowane zostaną między innymi trzy filmy, które przybliżą nam olbrzymią wartość ekologicznych rozwiązań, takich jak odnawialne źródła energii ("Czwarta rewolucja") oraz apele ekologów i miłośników przyrody w obliczu współczesnych przemian kulturowych i technologicznych ("Życie Jane", "180 stopni na południe").
"Zmiana jest możliwa, ale pod jednym warunkiem – musimy jej chcieć. Ten film spodoba się wyłącznie ludziom z otwartymi umysłami".
Przekonamy się, że "przejście" świata na energię odnawialną nie jest nierealnym snem, jak próbują udowodnić media, lecz całkiem prawdopodobną i realną wizją przyszłości Film "Czwarta rewolucja" dla wielu będzie wstrząsem światopoglądowym!
Ekolodzy uważają, że w ciągu 30 lat możemy całkowicie przestawić się na energię odnawialną, która będzie czysta, tania i ogólnodostępna. Utopia? Film udowadnia, że taki scenariusz jest możliwy. Reżyser pokazuje wielu zaangażowanych ludzi z różnych zakątków świata – od Niemiec, Danii, Mali, aż po Bangladesz. Poznajemy słynnych naukowców, laureatów nagrody Nobla, projektantów ekologicznych samochodów, polityków, innowacyjnych biznesmenów, czy gwiazdy showbiznesu. Dowiadujemy się jak energia naturalna może rozświetlić przyszłość mieszkańców Mali lub Bangladeszu.
TRAILER:
{youtube}TPi8dY5cLoQ{/youtube}
Projekcja filmu w niedzielę, 22 kwietnia o godz.16:30.
To niezwykle poruszająca dokumentalna opowieść o jednej z najbardziej wyjątkowych i wpływowych kobiet naszych czasów.
Intymny portret, przedstawiający prywatne życie Jane Goodall, znanej na całym świecie społecznej aktywistki, ikony ekologii, autorytetu w dziedzinie nauki, rzeczniczki na rzecz światowego pokoju oraz propagatorki praw zwierząt i poszanowania przyrody. To również brytyjska badaczka zajmująca się prymatologią, etologią i antropologią. Pasję i zainteresowanie szympansami z Tanzanii zamieniła w pierwsze tego typu poważne naukowe badania nad naczelnymi. Goodall zachwyca uporem i determinacją, z jaką walczy przeciwko bezmyślnemu zanieczyszczaniu naszej planety, a także zabijaniu zwierząt. Z ogromnym zaangażowaniem prowadzi również edukacyjną działalność, adresowaną do młodych ludzi.
TRAILER:
Wybrane nagrody i festiwale:
• 2010 – MFF w Hamptons/IFF Hamptons
• 2010 – FF Abu Dhabi/Abu Dhabi Film Festival
• 2011 – Green Film Award Winner 2011 w Berlinie – pierwsza nagroda "Zielone Oscary"
Projekcja filmu w niedzielę, 22 kwietnia o godz.18:15.
Film drogi, odtworzenie epokowej podróży Yvona Chouinarda, założyciela Patagonii i Douga Tompkinsa, twórcy North Face w 1968 , której celem był wulkaniczny szczyt Cerro Corcovado w Ameryce Południowej. Tym razem obaj nestorzy są dobrymi duchami wyprawy, a jej właściwym bohaterem jest dwudziestokilkuletni współczesny hippis Jeff Johnson, alpinista, surfer, który wraz z napotkaną na Wyspie Wielkanocnej Makohe wyrusza śladami swoich idoli. Wyprawa do Corcovado szybko przeradza się w poemat dygresyjny i miłości do rzeczy zbędnych; wymuszony postój na Wyspie Wielkanocnej jest pretekstem do spojrzenia na los i historię małych społeczności w zderzeniu z cywilizacją, a napotkani Chouinard i Tompkins pokazują jak godzić potrzeby tejże cywilizacji z ochroną środowiska. „Uczysz nie tego, co udało ci się osiągnąć, ale w jaki sposób" – mówi właściciel Patagonii, który na szczyt Corcovado się nie wspiął.
TRAILER:
Filip Niedenthal, redaktor naczelny miesięcznika "Podróże":
"Dokumentalny film drogi w najlepszym wydaniu: przygoda życia pełna zwrotów akcji, wyzwań, refleksji. Inspiruje nie tylko do odkrycia na własną rękę Patagonii, ale, po prostu, do ruszenia przed siebie..."
Projekcja filmu w sobotę, 21 kwietnia o godz. 20:50.
Program filmowy będzie wzbogacony o warsztaty filmowe, które poprowadzi znany twórca dokumentów i wykładowca TVN Media School Jacek Szymczak.
W czasie imprezy widzowie zagłosują na najlepszy film (nagroda publiczności "Czwarty Żywioł"), wezmą udział w licznych konkursach. Całość, jak zawsze, poprowadzą podróżnicy i dziennikarze – Marek Tomalik i Piotr Trybalski.
Wszystkie spotkania i pokazy odbywają się w Warszawie, w kinie WISŁA przy Placu Wilsona 2.
Zobacz: Program "Trzy Żywioły – Festiwal Filmów Świata" – Warszawa 2012
Oficjalny kanał Trzy Żywioły: www.youtube.com/playlist?list=PL224CD30C0AB01A69
Kup bilet: bilety.3zywioly.pl.
Sprzedaż biletów w kinie Wisła: na 1 h przed pierwszym pokazem w piątek/sobotę/niedzielę i w czasie trwania całego festiwalu.
Ceny biletów:
O "Trzech Żywiołach":
"Trzy Żywioły" to jeden z największych i jeden z najstarszych festiwali podróżników w Polsce. Słynie z rodzinnej, globtroterskiej atmosfery, bezpretensjonalności oraz wysokiej jakości prezentacji i filmów. Festiwal ma tradycję 8 lat, od 2004 roku odbywa się w Krakowie, od 2008 roku w Srebrnej Górze (Sudety, na największej Twierdzy Górskiej w Europie – Don Jon), a od 2011 we Wrocławiu. Warszawa to kolejne miasto na żywiołowej mapie podróży Festiwalu, w którym zagości młodsze dziecko: "Trzy Żywioły – Festiwal Filmów Świata". Pomysłodawcami imprezy są podróżnicy i dziennikarze: Marek Tomalik i Piotr Trybalski.
Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności