więcej


Kalendarium

"Życie Jane" na Festiwalu Filmów Świata 2012 "Trzy Żywioły"

Wstęp: WOLNY
Od: 2012-04-22
Do: 2012-04-22

Opis

press_5"Życie Jane" to intymny portret, przedstawiający prywatne życie Jane Goodall, znanej na całym świecie społecznej aktywistki, ikony ekologii, autorytetu w dziedzinie nauki, rzeczniczki na rzecz światowego pokoju oraz propagatorki praw zwierząt i poszanowania przyrody. Film będzie można go zobaczyć w niedzielę 22 kwietnia w warszawskim kinie Wisła w ramach Festiwalu Filmów Świata 2012 "Trzy Żywioły".


Więcej informacji

Trzy dni najlepszych, nagradzanych na światowych festiwalach dokumentów o zmieniającym się świecie, innych kulturach i dalekich podróżach. od piątku do niedzieli (20–22.04) bedzie można obejrzeć w warszawskim kinie Wisła w ramach Festiwalu Filmów Świata 2012 "Trzy Żywioły".

logofilmy_swiata

ŻYCIE JANE

reż. Lorenz Knauer, Niemcy 2010, 107'

To niezwykle poruszająca dokumentalna opowieść o jednej z najbardziej wyjątkowych i wpływowych kobiet naszych czasów.

Intymny portret, przedstawiający prywatne życie Jane Goodall, znanej na całym świecie społecznej aktywistki, ikony ekologii, autorytetu w dziedzinie nauki, rzeczniczki na rzecz światowego pokoju oraz propagatorki praw zwierząt i poszanowania przyrody. To również brytyjska badaczka zajmująca się prymatologią, etologią i antropologią. Pasję i zainteresowanie szympansami z Tanzanii zamieniła w pierwsze tego typu poważne naukowe badania nad naczelnymi. Goodall zachwyca uporem i determinacją, z jaką walczy przeciwko bezmyślnemu zanieczyszczaniu naszej planety, a także zabijaniu zwierząt. Z ogromnym zaangażowaniem prowadzi również edukacyjną działalność, adresowaną do młodych ludzi.

Wybrane nagrody i festiwale:

• 2010 – MFF w Hamptons/IFF Hamptons

• 2010 – FF Abu Dhabi/Abu Dhabi Film Festival

• 2011 – Green Film Award Winner 2011 w Berlinie – pierwsza nagroda "Zielone Oscary"

 

Zobacz zwiastun:

{youtube}aOzFJNO9cZM{/youtube}

Projekcja filmu odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia o godz.18:15.Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej