więcej


Kalendarium

"Czwarta rewolucja" na Festiwalu Filmów Świata 2012 "Trzy Żywioły"

Wstęp: WOLNY
Od: 2012-04-22
Do: 2012-04-22

Opis

press_8"Zmiana jest możliwa, ale pod jednym warunkiem – musimy jej chcieć. Ten film spodoba się wyłącznie ludziom z otwartymi umysłami", o "Czwartej rewolucji" mówi jego reżyser Carl-A. Fechner. Film będzie można go zobaczyć w niedzielę 22 kwietnia w warszawskim kinie Wisła w ramach Festiwalu Filmów Świata 2012 "Trzy Żywioły".


Więcej informacji

Trzy dni najlepszych, nagradzanych na światowych festiwalach dokumentów o zmieniającym się świecie, innych kulturach i dalekich podróżach. od piątku do niedzieli (20–22.04) bedzie można obejrzeć w warszawskim kinie Wisła w ramach Festiwalu Filmów Świata 2012 "Trzy Żywioły".

logofilmy_swiata

CZWARTA REWOLUCJA

reż. Carl-A. Fechner, Niemcy/USA 2010, 87'

"Zmiana jest możliwa, ale pod jednym warunkiem – musimy jej chcieć. Ten film spodoba się wyłącznie ludziom z otwartymi umysłami".

Przekonamy się, że "przejście" świata na energię odnawialną nie jest nierealnym snem, jak próbują udowodnić media, lecz całkiem prawdopodobną i realną wizją przyszłości Film "Czwarta rewolucja" dla wielu będzie wstrząsem światopoglądowym!

Ekolodzy uważają, że w ciągu 30 lat możemy całkowicie przestawić się na energię odnawialną, która będzie czysta, tania i ogólnodostępna. Utopia? Film udowadnia, że taki scenariusz jest możliwy. Reżyser pokazuje wielu zaangażowanych ludzi z różnych zakątków świata – od Niemiec, Danii, Mali, aż po Bangladesz. Poznajemy słynnych naukowców, laureatów nagrody Nobla, projektantów ekologicznych samochodów, polityków, innowacyjnych biznesmenów, czy gwiazdy showbiznesu. Dowiadujemy się jak energia naturalna może rozświetlić przyszłość mieszkańców Mali lub Bangladeszu.

Zobacz zwiastun:

{youtube}TPi8dY5cLoQ{/youtube}

Projekcja filmu w niedzielę, 22 kwietnia o godz.16:30.Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej