więcej


Kalendarium

Sympozjum: "Katastrofa w Japonii – przesłanie dla świata"

Wstęp: WOLNY
Od: 2012-03-11
Do: 2012-03-12

Opis

Minął już prawie rok od niszczycielskiego uderzenia tsunami w wybrzeże Japonii. W związku z tragicznymi wydarzeniami sprzed roku, w Warszawie w dniach 11-12 marca br. odbędzie się koncert fortepianowy oraz sympozjum pod tytułem "Katastrofa w Japonii – przesłanie dla świata", połączone z wystawą zdjęć i akcją charytatywną organizowaną przez Komitet Pomocy Ofiarom Katastrofy w Japonii.


Więcej informacji

Koncert odbędzie się 11 marca 2012 w budynku Stara Dziekanka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina przy ul. Krakowskie Przedmieście 58/60 w Warszawie o godzinie 16.00. Będzie to recital sławnej, japońskiej pianistki Yuko Kawai.

Sympozjum, organizowane wspólnie z Polsko-Japońską Wyższą Szkołą Technik Komputerowych, poświęcone będzie sytuacji po katastrofie w Japonii oraz wymianie opinii poprzez wykłady ekspertów i dyskusje na temat poszukiwań zrównoważonej energii dla przyszłości ludzkości oraz dróg koegzystowania człowieka z naturą. Całość dopełniać będą występy artystyczne. Sympozjum odbędzie się 12 marca w godzinach 15.30 – 21.00 w budynku głównym PJWSTK.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa zdjęć wykonanych po katastrofie „Odbuduj z nami Japonię", która otwarta będzie w holu uczelni od 03.03 do 15.03.

Koncert i sympozjum są bezpłatne i będą miały charakter charytatywny. Wszelkie fundusze jak i przychody ze sprzedaży produktów-cegiełek zebrane przez Komitet Pomocy Ofiarom Katastrofy w Japonii zostaną przeznaczone na rzecz poszkodowanych.

Plan sympozjum:

Prowadząca: prof. nadzw. SGH dr hab. Halina Brdulak – Kolegium Gospodarki Światowej, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

15:30-15:35 Uroczyste otwarcie – dr Jerzy Paweł Nowacki – rektor Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych

15:35-15:55 Koncert na rozpoczęcie: Polski taniec ludowy + piosenki japońskie – Zespół taneczny 'Dzieci Płocka'

15:55-16:35 'Japoński sposób na życie w zagrożeniu kataklizmem' oraz pokaz filmu dokumentalnego 'Fala śmierci' : dr Jacek Wan – dziennikarz, szef Stowarzyszenia Korespondentów Zagranicznych akredytowanych w Polsce, autor filmu 'Fala śmierci'

16:35-17:05 Prezentacja będąca podsumowaniem i sprawozdaniem z akcji charytatywnych na rzecz Japonii w Polsce w przeciągu roku: Chie Piskorska – organizatorka sympozjum

17:05-17:35 'Co odkryto po wypadku elektrowni jądrowej w Fukushimie?': Yasuhiro Igarashi – doktorant chemii fizycznej

17:35-18:05 Przerwa kawowa

18:05-19:35 Dyskusja panelowa + krótka prezentacja na temat poszukiwania zrównoważonej energii dla przyszłości ludzkości oraz dróg koegzystowania człowieka z naturą.

Moderator: dr Maciej Cygler – Instytut Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych SGH
Debata:
dr Andrzej Kassenberg – prezes Instytutu na Rzecz Ekorozwoju
mgr inż. Grzegorz Wiśniewski – Prezes Zarządu Instytutu Energetyki Odnawialnej
mgr inż. Stanisław Kolbusz – prezes Stowarzyszenia EkosystEM Dziedzictwo Natury
mgr Agata Staniewska, ekspertka Departamentu Energii i Ochrony Klimatu, PKPP Lewiatan

19:35-19:55 Pytania i odpowiedzi, podsumowanie

19:55-20:10 Pokaz zwiastunu filmu '4th Revolution – Energy Autonomy'

20:10-20:30 Koncert koto - Katarzyna Karpowicz

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Krystyna i Andrzej Wajda.

Ulotka (kliknij, by zobaczyć w lepszej rozdzielczości):

baner_japonia

 

Pobierz plik PDF: notka prasowa.Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej