więcej


Kalendarium

Konkurs na ekobiuro, czyli "Zielony październik"

Wstęp: WOLNY
Od: 2011-10-01
Do: 2011-10-01

Opis

Fundacja Aeris Futuro jest pomysłodawcą obchodów nowego święta ekologicznego – Dnia Ekobiura. W ramach obchodów tego święta, już po raz drugi organizuje konkurs na ekobiuro – w tym roku pod hasłem "Zielony październik". Konkurs skierowany jest do pracowników biurowych firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, zainteresowanych wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w swoim miejscu pracy.


Więcej informacji

konf_Ojcow_2209

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy w okresie od 3 do 31 października 2011 roku zorganizować w swoim biurze ekologiczną akcję edukacyjną i przysłać nam krótką relację. Ważne, by działania podjęte w ramach obchodów dnia ekobiura wiązały się z wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w miejscu pracy – do takich działań zaliczyć można m.in. organizację selektywnej zbiórki odpadów, dnia bez samochodu, czy kącika edukacyjnego dla pracowników. Liczy się pomysłowość i kreatywność oraz zaangażowanie pracowników w działania ekologiczne. Inspirujące pomysły znajdą Państwo na stronie fundacji w zakładce ekobiuro oraz na stronie www.zielonewydarzenia.pl.

Dla zwycięskiego zespołu zorganizowany zostanie wyjazd integracyjny do ciekawego przyrodniczo miejsca. Aby zminimalizować emisje CO2 związane z transportem, wyjazd odbędzie się do miejsca zlokalizowanego możliwie blisko zwycięskiego biura. Dla laureatów drugiego i trzeciego miejsca przewidziane są ponadto ekologiczne nagrody rzeczowe.

Udział w konkursie ekobiuro to doskonała okazja do promocji wizerunku firm, instytucji i organizacji zaangażowanych w działania na rzecz ochrony środowiska w swoim miejscu pracy. Udział w konkursie daje także możliwość wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i edukacji ekologicznej pracowników. Wspólna organizacja dnia ekobiura to także świetny sposób na integrację zespołu i budowanie pozytywnej atmosfery w miejscu pracy.

Co zrobić żeby wygrać?

Razem z koleżankami i kolegami z pracy stwórzcie maksymalnie 20-osobowy zespół. Między 3 a 31 października zorganizujcie w swoim biurze proekologiczną akcję Do 15 listopada przyślijcie do nas relację, wraz z formularzem zgłoszeniowym: e-mailem na adres konkurs@aeris.eko.org.pl lub pocztą na adres ul. Krowoderska 11/8, 31-141 Kraków. Aby ograniczyć negatywny wpływ na środowisko, organizatorzy zachęcają do przysyłania relacji drogą elektroniczną.

Ogłoszenie wyników nastąpi 5 grudnia 2011 roku na stronie www.aeris.eko.org.pl.

 Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej