więcej


Kalendarium

Forum technologii w energetyce – spalanie biomasy

Wstęp: WOLNY
Od: 2011-10-27
Do: 2011-10-28

Opis

Zapraszamy na "Forum technologii w energetyce – spalanie biomasy", które odbędzie się 27-28 października 2011 w Bełchatowie, w hotelu "Wodnik".


Więcej informacji

spalanie_biomasy2
Zauważalny jest wzrost zainteresowania energią ze źródeł odnawialnych, wszystko wskazuje na to, że będzie ona odgrywać w przyszłości dość znaczącą rolę w energetyce polskiej i światowej. Zapotrzebowanie energetyczne stale rośnie, a co za tym idzie zwiększa się potrzeba wykorzystywania technologii energetycznych mniej szkodliwych dla środowiska, a z kolei bardziej efektywnych.

Na chwilę obecną energia ze spalania biomasy stanowi dużą część energii wytwarzanej z OZE – jest to trzecie co do wielkości naturalne źródło energii na świecie. Według niektórych specjalistów spalanie i współspalanie biomasy jest ogromną szansą na realizację celu założonego przez Unię Europejską – do 2020 roku udział energii ze źródeł odnawialnych powinien osiągnąć co najmniej 15%. Niewątpliwie projekty oparte na technologii spalania/współspalania biomasy już w tej chwili wzbudzają duże zainteresowanie, ponieważ inwestorzy widzą potencjał w tej technologii.

Na Forum Technologii w Energetyce – Spalanie Biomasy, w jednym miejscu i czasie, omówione zostaną najbardziej nurtujące problemy i zagadnienia z tego zakresu. Przedstawione zostaną nowości na temat produkcji, dystrybucji i logistyki biomasy, eksploatacji, konserwacji i przerabiania kotłów do spalania i współspalania biomasy. Poruszone zostaną tematy dotyczące mechanizmów finansowych, inwestycji w technologie biomasowe, a także procedury przetargowe na dostawę i zakup tego biopaliwa.

Prelekcje będą mieli przedstawiciele czołowych firm z dziedziny biomasy prezentujący swoje doświadczenia na rynku oraz goście z najlepszych uczelni w Polsce, którzy przedstawią najnowsze wyniki badań. Nie zabraknie odpowiedzi na trudne pytania i nurtujące branżę problemy. Forum towarzyszyć będzie wieczorny bankiet, który będzie doskonałą okazją do zawarcia nowych kontaktów biznesowych oraz rozmów branżowych i nie tylko. Drugiego dnia przewidziane jest również zwiedzanie elektrowni w Bełchatowie, co pozwoli proces spalania biomasy poznać "od podszewki".

Do udziału w konferencji zapraszamy przestawicieli wszystkich przedsiębiorstw branży elektroenergetycznej i ciepłowniczej w tym:
 • elektrowni
 • elektrociepłowni
 • dystrybutorów energii
 • przemysłowych odbiorców energii
 • cementowni
 • hut
 • rafinerii
 • przedsiębiostw przemysłu stalowego
 • przedsiębiorstw przemysłu papierniczego
 • przedsiębiorstw przemysłu ceramicznego
 • przedsiębiorstw przemysłu szklarskiego.

Nasze zaproszenie kierujemy w szczególności do prezesów, członków zarządu. kierowników i specjalistów departamentów: inwestycji, strategii, ochrony środowiska, ekologii, produkcji, technologii, planowania i analiz.

Ponadto zapraszamy: producentów biomasy, dystrybutorów biomasy, dostawców rozwiązań technologicznych oraz sprzętu do spalania biomasy, producentów kotłów, pracowników banków odpowiedzialnych za finansowanie inwestycji energetycznych, przedstawicieli firm konsultingowych i doradczych zainteresowanych tematyką inwestycji w sektorze energetycznym, przedstawicieli kancelarii prawnych specjalizujących się w sektorze energetycznym.
Do pobrania: szczegółowy program forum.

Więcej informacji na stronie: scc.com.pl/konferencje/en/fteb_pl
 
 
spalanie_biomasy_patroni
spalanie_biomasy1


Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej