- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Kalendarium
Dzień Zielonej Prezydencji
Wstęp: WOLNYOd: 2011-10-01
Do: 2011-10-01
Opis
1 października 2011 roku na Małym Rynku w Krakowie odbędzie się wielkie święto wszystkich miłośników zrównoważonego i ekologicznego stylu życia. To doskonała szansa dla krakusów oraz turystów, aby poznać bliżej priorytety polskiej prezydencji – ochronę bioróżnorodności, klimatu oraz efektywność wykorzystania zasobów naturalnych. Fundacja Aeris Futuro przygotowała mnóstwo niespodzianek.
Więcej informacji
Pod Wieżą Mariacką
Zapraszamy mieszkańców i turystów na plac Małego Rynku do udziału w grze planszowej, w której pionkami są sami gracze. Dla łasuchów mamy okolicznościowe pierniki. Koneserów roślin na pewno ucieszą nagrody w postaci kwiatów. Ciekawym świata i informacji o ekologii polecamy stoiska zaprzyjaźnionych organizacji społecznych. To wszystko przy dźwiękach muzyki na żywo, która będzie porywać do tańca w artystycznym show. Wszystkie te działania przeprowadzane są na rzecz promocji trzech priorytetów polskiej prezydencji – ochrony bioróżnorodności, klimatu oraz efektywności zasobów naturalnych.
Zielona gra miejska
Dziesięć czteroosobowych zespołów weźmie udział w przygodowej grze miejskiej. Zawodnicy będą przemierzać krakowskie Stare Miasto, rozwiązywać zagadki i zdobywać punkty. Będą musieli wykazać się wiedzą, sprytem i zwinnością. Na wygranych czeka nie lada gratka. Zwycięski zespół pojedzie na zaproszenie europosła Bogusława Sonika do Brukseli, gdzie będzie mógł zwiedzać instytucje unijne oraz inne atrakcje stolicy Europy. Pozostali uczestnicy nie zostaną z pustymi rękami – czeka na nich wiele ekologicznych upominków.
Konkurs Ekobiuro
Fundacja Aeris Futuro jest pomysłodawcą Ogólnopolskiego Dnia Ekobiura oraz konkursu dla pracowników firm. W tym roku już po raz drugi organizujemy konkurs na ekobiuro pod hasłem "Zielony październik 2011". Wyzwanie skierowane jest do pracowników biurowych firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, zainteresowanych wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w swoim miejscu pracy. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy w okresie od 1 do 31 października zorganizować w swoim biurze ekologiczną akcję edukacyjną i przysłać krótką relację do 15 listopada. Więcej informacji na stronach: www.zielonewydarzenia.pl, www.aeris.eko.org.pl.
Zielone priorytety = przyszłość
Dzień Zielonej Prezydencji zostanie poprzedzony konferencją "Zielone priorytety polskiej prezydencji w praktyce'' w dniach 22-24 września w Ojcowie. W zaciszu pięknej przyrody spotkają się eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych i administracji publicznej, aby debatować nad możliwościami i szansami wykorzystania okresu polskiej prezydencji w Radzie UE na promocję ochrony środowiska oraz programowanie przyszłego budżetu UE. Stworzenie dobrego klimatu dla przyszłości to nasz wspólny obowiązek. Konferencję objęli patronatem: poseł do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonik, wojewoda małopolski Stanisław Kracik oraz marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa.
Więcej na: www.zielonaprezydencja.pl oraz www.facebook.com/aerisfuturo.
Więcej informacji:
***
O organizatorze
Nasze motto: "Stwórzmy klimat dla przyszłości"
Fundacja Aeris Futuro to jedyna w Polsce organizacja, która kompleksowo zajmuje się działaniami z zakresu carbon offset, czyli rekompensaty emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Edukujemy różne grupy społeczne – dzieci, młodzież, urzędników, pracowników firm oraz promujemy idee zrównoważonego rozwoju i społeczej odpowiedzialności biznesu. Fundacja stworzyła pierwszy w Polsce KALKULATOR CO2 umożliwiający szacowanie śladu klimatycznego oraz ograniczanie i neutralizowanie tego śladu poprzez sadzenie drzew w ramach programu CZAS NA LAS oraz realizację projektów poprawiających efektywność energetyczną. Fundacja stworzyła ponadto pierwszy w Polsce standard organizacji Zielonych Wydarzeń, inspirowany brytyjską normą BS8901.
Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności