więcej


Kalendarium

Dzień Zielonej Prezydencji

Wstęp: WOLNY
Od: 2011-10-01
Do: 2011-10-01

Opis

Ziel_Wyd_logo_20111 października 2011 roku na Małym Rynku w Krakowie odbędzie się wielkie święto wszystkich miłośników zrównoważonego i ekologicznego stylu życia. To doskonała szansa dla krakusów oraz turystów, aby poznać bliżej priorytety polskiej prezydencji – ochronę bioróżnorodności, klimatu oraz efektywność wykorzystania zasobów naturalnych. Fundacja Aeris Futuro przygotowała mnóstwo niespodzianek.


Więcej informacji

konf_Ojcow_2209

Pod Wieżą Mariacką

Zapraszamy mieszkańców i turystów na plac Małego Rynku do udziału w grze planszowej, w której pionkami są sami gracze. Dla łasuchów mamy okolicznościowe pierniki. Koneserów roślin na pewno ucieszą nagrody w postaci kwiatów. Ciekawym świata i informacji o ekologii polecamy stoiska zaprzyjaźnionych organizacji społecznych. To wszystko przy dźwiękach muzyki na żywo, która będzie porywać do tańca w artystycznym show. Wszystkie te działania przeprowadzane są na rzecz promocji trzech priorytetów polskiej prezydencji – ochrony bioróżnorodności, klimatu oraz efektywności zasobów naturalnych.

Zielona gra miejska

Dziesięć czteroosobowych zespołów weźmie udział w przygodowej grze miejskiej. Zawodnicy będą przemierzać krakowskie Stare Miasto, rozwiązywać zagadki i zdobywać punkty. Będą musieli wykazać się wiedzą, sprytem i zwinnością. Na wygranych czeka nie lada gratka. Zwycięski zespół pojedzie na zaproszenie europosła Bogusława Sonika do Brukseli, gdzie będzie mógł zwiedzać instytucje unijne oraz inne atrakcje stolicy Europy. Pozostali uczestnicy nie zostaną z pustymi rękami – czeka na nich wiele ekologicznych upominków.

Konkurs Ekobiuro

Fundacja Aeris Futuro jest pomysłodawcą Ogólnopolskiego Dnia Ekobiura oraz konkursu dla pracowników firm. W tym roku już po raz drugi organizujemy konkurs na ekobiuro pod hasłem "Zielony październik 2011". Wyzwanie skierowane jest do pracowników biurowych firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, zainteresowanych wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w swoim miejscu pracy. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy w okresie od 1 do 31 października zorganizować w swoim biurze ekologiczną akcję edukacyjną i przysłać krótką relację do 15 listopada. Więcej informacji na stronach: www.zielonewydarzenia.pl, www.aeris.eko.org.pl.

Zielone priorytety = przyszłość

Dzień Zielonej Prezydencji zostanie poprzedzony konferencją "Zielone priorytety polskiej prezydencji w praktyce'' w dniach 22-24 września w Ojcowie. W zaciszu pięknej przyrody spotkają się eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych i administracji publicznej, aby debatować nad możliwościami i szansami wykorzystania okresu polskiej prezydencji w Radzie UE na promocję ochrony środowiska oraz programowanie przyszłego budżetu UE. Stworzenie dobrego klimatu dla przyszłości to nasz wspólny obowiązek. Konferencję objęli patronatem: poseł do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonik, wojewoda małopolski Stanisław Kracik oraz marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa.

Więcej na: www.zielonaprezydencja.pl oraz www.facebook.com/aerisfuturo.

 

Więcej informacji:

Bartosz Grad
bgrad@aeris.eko.org.pl
tel.: 796-666-429, (12) 430 08 22
 
Elżbieta Majewska
emajewska@aeris.eko.org.pl
600 284 502

 

***

O organizatorze

Nasze motto: "Stwórzmy klimat dla przyszłości"

Fundacja Aeris Futuro to jedyna w Polsce organizacja, która kompleksowo zajmuje się działaniami z zakresu carbon offset, czyli rekompensaty emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Edukujemy różne grupy społeczne – dzieci, młodzież, urzędników, pracowników firm oraz promujemy idee zrównoważonego rozwoju i społeczej odpowiedzialności biznesu. Fundacja stworzyła pierwszy w Polsce KALKULATOR CO2 umożliwiający szacowanie śladu klimatycznego oraz ograniczanie i neutralizowanie tego śladu poprzez sadzenie drzew w ramach programu CZAS NA LAS oraz realizację projektów poprawiających efektywność energetyczną. Fundacja stworzyła ponadto pierwszy w Polsce standard organizacji Zielonych Wydarzeń, inspirowany brytyjską normą BS8901.Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej