więcej


Kalendarium

Seminarium "Inwestycje w kolektory słoneczne wraz z dofinansowaniem"

Wstęp: WOLNY
Od: 2011-03-25
Do: 2011-03-25

Opis

Instytut Energetyki Odnawialnej zaprasza na seminarium na targach CENERG: "Inwestycje w kolektory słoneczne wraz z dofinansowaniem, doświadczenia i plany wsparcia budowy kolektorów słonecznych", które odbędzie się w dniu 25 marca 2011 r. w Warszawie.  


Więcej informacji

Podczas Targów CENERG 2011 zorganizowane zostanie seminarium: "Inwestycje w kolektory słoneczne wraz z dofinansowaniem; doświadczenia i plany wsparcia budowy kolektorów słonecznych". Seminarium organizowane jest przez Instytut Energetyki Odnawialnej. Partnerem konferencji jest Grupa BPS.

Instalacje wykorzystujące energię słoneczną w celach grzewczych stają się w Polsce bardzo popularne i przestają być jedynie dobrem luksusowym. W kraju istnieje ok. 40 tys. użytkowników wykorzystujących kolektory słoneczne do podgrzewania wody użytkowej, głównie w domach jednorodzinnych oraz budynkach publicznych, spółdzielniach mieszkaniowych i MŚP. W 2009 roku wg danych Instytutu Energetyki Odnawialnej w Polsce sprzedano ponad 144 tys. m2 kolektorów słonecznych. Ok. 70% wszystkich sprzedanych kolektorów słonecznych trafia do właścicieli domów jako elementy instalacji słonecznego przygotowania ciepłej wody używkowej (cwu). Oznacza to, że tylko w ub. roku ok. 15 tys. rodzin w ubiegłym roku zdecydowało się na praktyczne wykorzystanie energii słonecznej. W 2010 roku utrzymywało się także duże zainteresowanie budową kolektorów słonecznych w obiektach publicznych, spółdzielniach mieszkaniowych, ale zaczyna rosnąć zainteresowanie tego typu inwestycjami w przemyśle i usługach.

W 2011 roku przewiduje się w szczególności wysokie tempo wzrostu budowy kolektorów słonecznych w sektorze mieszkalnictwa oraz w małych, średnich przedsiębiorstwach (MŚP), bowiem od drugiej połowy 2010 r. instytucje finansujące we współpracy z bankami oferują specjalne wsparcie dla tego typu inwestorów. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oferuje dotacje na zakup instalacji słonecznych dla właścicieli mieszkań. Jest to obecnie najbardziej atrakcyjne źródło wsparcia finansowego dostępne dla szerokiego grona zainteresowanych (właściciele domów, wspólnoty mieszkaniowe)). W czasie seminarium swoim doświadczeniem podzielą się banki udzielające kredytów z dotację oraz instalatorzy na co dzień współpracujący przy ofercie dotacji z kredytem. Ponadto, zaprezentowany zostanie nowy program dotacji Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBRD) dedykowany wszystkim sektorom OZE, w tym dużym instalacjom słonecznym budowanym na potrzeby MŚP. Bieżące informacje o dotacjach i kredytach dedykowanych inwestorom planującym budowę kolektorów słonecznych można znaleźć na portalu uruchomionym przez organizatorów seminarium www.inwestujwkolektory.pl, na którym można zapoznać się z min. ww. programami, ofertą banków oraz ofertą instalatorów oraz z niezależnym doradztwem wspartym przyjaznymi oraz praktycznymi kalkulatorami i programami doboru instalacji.

Zapraszamy do udziału w seminarium wszystkie osób, które są zainteresowane poszerzeniem wiedzy, doborem instalacji słonecznej i wyborem urządzeń i instalatorów (będą obecni na Targach CENERG) jak również instalatorów, dystrybutorów, producentów, którzy chcieliby uzyskać informacje, lub wymienić poglądy z bankami nt. działania programów dotacji.

Zainteresowanych udziałem i partnerstwem w seminarium prosimy o kontakt z Instytutem Energetyki Odnawialnej pod adresem biuro@inwestujwkolektory.pl

Koszt udziału w konferencji wynosi 100 zł netto + 23% VAT,

Uwaga: ilość miejsc ograniczona!

Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie: http://www.inwestujwkolektory.com.pl/formularz-rejestracyjny-konferencja-sloneczna

Rejestracja uczestnictwa w konferencji trwa do dnia 17 marca 2011 r., bezpośrednio po rejestracji uczestnictwa w konferencji, trzeba dokonać przelewu tytułem "Inwestycje w kolektory słoneczne wraz z dofinansowaniem".

Faktura za udział w konferencji zostanie odesłana w ciągu 7 dni od daty wpłynięcia przelewu na konto IEO. Formalny udział w konferencji zostanie potwierdzony przez organizatorów, po dokonaniu przelewu przez uczestnika.


Pobierz plik PDF:
Program seminarium

Więcej o targach na stronie: www.cenerg.pl

  


Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej