więcej


Kalendarium

Konkurs na eko-biuro

Wstęp: WOLNY
Od: 2010-10-01
Do: 2010-10-01

Opis

Ogólnopolski Dzień Eko-biura będzie miał miejsce już 1 października 2010 r. Z tej okazji Fundacja Aeris Futuro zaprasza wszystkich pracowników firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych do włączenia się we wspólne obchody Dnia Eko-biura i wzięcia udziału w konkursie.

Więcej informacji

Kilka drobnych i niewymagających wysiłku działań uczyni Twoje biuro miejscem bardziej przyjaznym dla środowiska i ludzi. Oto garść pomysłów:
  • Na dobry początek zmian zorganizuj dzień bez samochodu – namów kolegów i koleżanki, by przyjechali do pracy rowerem lub środkami transportu publicznego. 
  • Czy wiesz, czym jest carpooling? Pracownicy krajów europejskich coraz częściej dojeżdżają do pracy wspólnie jednym samochodem! Spróbuj i Ty!
  • Daj drukarce wolne – zachowaj maile i inne dokumenty w wersji elektronicznej!
  • Oszczędzaj papier: drukuj dwustronnie, zbieraj makulaturę – stare jednostronne wydruki użyj jako notesu na podręczne notatki!
  • Zrób sobie przerwę – chwila ruchu na świeżym powietrzu doda Ci więcej energii niż kolejna kawa…
Skrzyknij kolegów z pracy, zróbcie akcję (najlepiej 1 października), a relację prześlijcie na adres: konkurs@aeris.eko.org.pl do 10 października 2010. Na zwycięski zespół czeka ekologiczny wyjazd integracyjny! Udokumentowane akcje zostaną zaprezentowane na Targach Dobrych Praktyk w Warszawie (20 października). Wtedy też wręczona zostanie główna nagroda!

Wskazówki oraz regulamin konkursu na stronie: www.aeris.eko.org.pl. Konkurs jest częścią kampanii „Sukces to Nasze Naturalne środowisko”, która odpowiada na potrzebę pogłębiania świadomości ekologicznej pracowników firm i instytucji publicznych. Idee zrównoważonego rozwoju mogą być spełnione w miejscu pracy poprzez stworzenie tak zwanego „eko-biura”, w którym oszczędnie gospodaruje się energią i innymi zasobami (np. papier, woda) oraz poprzez organizację „zielonych wydarzeń”. „Zielone wydarzenia” to takie, którym na każdym etapie towarzyszy dbałość o minimalizację ich negatywnego wpływu na środowisko, a jednocześnie o maksymalizację ich pozytywnego oddziaływania na społeczności lokalne. Więcej na stronie: www.zielonewydarzenia.pl.

Koordynatorki projektu:
 

Anna Dymarczyk – adymarczyk@aeris.eko.org.pl, 694530056
Zofia Karpińska – zkarpinska@aeris.eko.org.pl, 600284502

Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Środowiska.źródło: Fundacja Aeris Futuro
www.aeris.eko.org.plZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej