więcej


Kalendarium

Warsztaty biznesowe "Wdrażanie standardów zielonych wydarzeń w Twoim miejscu pracy"

Wstęp: WOLNY
Od: 2010-09-17
Do: 2010-09-17

Opis

17 września 2010 r. Fundacja Aeris Futuro oraz Urząd Miasta Krakowa zapraszają na warsztaty biznesowe „Sukces to Twoje naturalne środowisko! – Wdrażanie standardu Zielonych Wydarzeń w Twoim miejscu pracy” połączone z kursem golfa. Każdy uczestnik spotkania posadzi swoje firmowe drzewo na polu golfowym w Ochmanowie, otrzyma porcję wiedzy na temat idei green events w praktyce, spróbuje swoich sił w grze w golfa.

Więcej informacji

Warsztaty mają na celu przybliżyć teorię i praktykę idei Zielonych Wydarzeń, jako kluczowych w prowadzaniu polityki zrównoważonego rozwoju. Organizatorzy chcą podzielić się swoją wiedzą na temat Standardu Zielonych Wydarzeń i jego roli w prowadzeniu działalności ekonomicznej w kontekście społecznej odpowiedzialności biznesu. Urząd Miasta Krakowa jako współorganizator tego przedsięwzięcia pragnie podkreślić, że Kraków jest miastem dostrzegającym wagę organizacji wydarzeń biznesowych jako zielonych. Fundacja Aeris Futuro, inicjator i pomysłodawca spotkania, prowadzi Kampanię edukacyjno-promocyjną dla świadomego i zrównoważonego stylu życia „Zielone Wydarzenia”.
 
Warsztaty przeznaczone są dla jednostek biznesowych, małych i średnich przedsiębiorstw, korporacji oraz przedstawicieli samorządów lokalnych. Spotkanie odbędzie się na polu golfowym Royal Krakow Golf & Country Club, w Ochmanowie koło Krakowa. Udział nieodpłatny, liczba miejsc ograniczona, termin zgłoszeń – do 13 września 2010 r.
 
Wykład wstępny na temat Zielonych Wydarzeń wygłosi Joanna Mieszkowicz, prezes Fundacji Aeris Futuro, twórczyni pierwszego w Polsce narzędzia do szacowania emisji gazów cieplarnianych (carbon footprint) – Kalkulatora CO2. Drugim instytucjonalnym partnerem merytorycznym warsztatów jest Fundacja Efektywnego Wykorzystania Energii, której przedstawiciel Łukasz Polakowski przedstawi procedury dotyczące polskiego standardu Zielonych Wydarzeń i dobre praktyki od kontekstu międzynarodowego do lokalnego. 
 
Uczestnicy warsztatów będą mogli wziąć udział w panelu dyskusyjnym, podczas którego pod kierunkiem eko-konsultantów Fundacji Aeris Futuro będą szukać odpowiedzi na pytanie „Jak osiągnąć sukces w zgodzie z zasadą 3P (people, profit, planet)”. Będzie to również doskonała okazja do podzielenia się swoimi doświadczeniami na temat prowadzenia polityki zrównoważonego rozwoju w swoich firmach. W ten sposób miejsce spotkania, czyli pole golfowe, stanie się „polem” wymiany myśli, informacji i koncepcji.
 
Wszystkie uczestniczące w warsztatach firmy będą mogły wziąć udział w zaplanowanym na 1 października Dniu Eko-biura oraz w konkursie, gdzie nagrodą będzie ekowyjazd integracyjny dla pracowników. O tym jak prowadzić na co dzień ekobiuro, o inspiracjach i dobrych praktykach opowie Anna Dymarczyk, koordynator projektów w Fundacji Aeris Futuro.
 
Same warsztaty będą przykładem Zielonego Wydarzenia. Organizatorzy zaplanowali poszczególne jego elementy w sposób zrównoważony: eko-transport (www.carpooling.pl), eko-poczęstunek, offsetowanie wydarzenia poprzez sadzenie drzew. Każdy uczestnik spotkania posadzi na polu golfowym drzewo swojej firmy. W ten sposób idea Zielonych Wydarzeń zostanie zakorzeniona… na polu golfowym i w firmach osób, które wezmą udział w warsztatach.
 
Warsztaty połączone są z kursem golfa. – Golf jako najbardziej zielony ze sportów jest odpowiednią scenerią dla prezentacji idei Zielonych Wydarzeń – jak mówi Liliana Kula Manager Royal Krakow Golf & Country Club w Ochmanowie. – 17 września połączy nas golf, rekreacja i idee biznesu ważne dla nas, naszych firm i społeczeństwa. Popieramy i zapraszamy”.


Do pobrania – program warsztatów w pliku doc.
 


Zgłoszenia na warsztaty poprzez stronę internetową http://www.zielonewydarzenia.pl/rejestracja-sttns

Więcej informacji udziela:
Aleksandra Jaros, specjalista ds. budowania partnerstw Fundacji AERIS FUTURO
tel. +48 12 430 08 22, e-mail: ajaros@aeris.eko.org.pl
tel. kom. 664469288
źródło: Fundacja Aeris Futuro
www.aeris.eko.org.plZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej