więcej


Kalendarium

Konkurs Energooszczędni

Wstęp: WOLNY
Od: 2010-04-26
Do: 2010-05-10

Opis

26 kwietnia 2010 r. rozpoczął się konkurs Energooszczędni już po raz drugi zorganizowany przez oikos Warszawa, który jest lokalnym odziałem międzynarodowej organizacji studenckiej oikos International.

Więcej informacji

Projekt ma na celu zachęcenie studentów do racjonalnego wykorzystywania energii, co jest nie tylko korzystne dla środowiska naturalnego, ale ma także pozytywny wpływ na zawartość portfela. Grupę docelową stanowią studenci – mieszkańcy akademików, którzy nie są jeszcze świadomi cen energii elektrycznej, lecz wkrótce sami zaczną opłacać rachunki. Warto, aby już teraz poznali zasady oszczędzania energii. Pomoże im w tym przygotowana przez organizatorów strona internetowa: www.energooszczedni.org, gdzie studenci znajdą wiele cennych wskazówek, ciekawostek oraz kalkulator, dzięki któremu policzą, ile energii zużywają.

W konkursie bierze udział łącznie 17 akademików z trzech warszawskich szkół wyższych: Szkoły Głównej Handlowej, Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Nagrodami w konkursie są wysokiej klasy bieżnie. Oficjalne zakończenie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 10 maja 2010 roku.

Patronem honorowym imprezy jest Vattenfall. Projekt wspierają również: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Fundacja Sendzimir, Centrum Monitorowania Odpowiedzialności Biznesu oraz portal ChrońmyKlimat.pl.


Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej