- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Książki / raporty
-
Tragiczne skutki ignorancji
2010-06-28Plama ropy w Zatoce Meksykańskiej rośnie w zastraszającym tempie. Na skutek pożaru i zatonięcia platformy wiertniczej Deepwater Horizon należącej do koncernu BP, 20 kwietnia br. z nawierconego otworu do wód zatoki zaczęły wyciekać olbrzymie ilości ropy. Dotychczasowe próby zatamowania wypływu nie powiodły się. Niewykluczone, że jest to największa tego typu katastrofa ekologiczna w dziejach Stanów Zjednoczonych.
Więcej
-
Przywódcy unijni przyjęli 10-letni plan
2010-06-24Eko-innowacje, postęp cyfrowy i nowe umiejętności są siłami napędowymi przyszłego wzrostu w Europie, na których koncentruje się Strategia Europa 2020. Plan na najbliższą dekadę, przyjęty formalnie dnia 17 czerwca 2010 r. przez Radę Europejską, polega na powrocie do korzeni. Ma to oznaczać zdrowe finanse krajowe przygotowane na nowe osiągnięcia oraz silniejszą i zamożniejszą Europę.
Więcej
-
Po katastrofie na wodach Zatoki Meksykańskiej Unia apeluje o regulację procedur dotyczących odwiertów głębinowych
2010-06-23Wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej skłonił ekologiczną organizację konsumencką Food & Water Watch do wystosowania apelu do władz Unii o zaostrzenie kontroli w obiektach służących produkcji ropy, w celu uniknięcia podobnych katastrof na wodach europejskich. Komisja Europejska prowadzi już wstępne rozmowy na ten temat z przedstawicielami branży.
Więcej
-
OECD: inwestycje w innowacje na rzecz rozwoju
2010-06-19Innowacje mają kluczowe znaczenie dla pobudzania rozwoju ekonomicznego, dlatego rządy powinny powstrzymać się przed cięciem wydatków na działania, które "mają zasadnicze znaczenie dla przyszłości kraju" – ostrzega OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju).
Więcej
-
Z ustawą czy bez, postęp ekologiczny w USA będzie trwał - twierdzi amerykański ekspert klimatyczny
2010-06-18Pomimo iż światowi przywódcy w Kopenhadze nie doszli do porozumienia, a USA ociąga się z podpisaniem zobowiązań klimatycznych, dzięki działaniom podejmowanym, aby zredukować emisję gazów cieplarnianych, nie wszystko jest stracone – mówi Lester Brown, czołowy amerykański ekspert klimatyczny.
Więcej
-
Kup kolektor z 45% dopłatą
2010-06-1817 czerwca br. Zarząd NFOŚiGW podpisał z bankami umowy, uruchamiające program 45% dopłat do kredytów na kolektory słoneczne dla osób indywidualnych i wspólnot mieszkaniowych.
Więcej
-
Komisja przyznała nagrody dla najbardziej ekologicznych przedsiębiorstw w Europie
2010-06-15Przedsiębiorstwa z Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemiec i Hiszpanii są tegorocznymi laureatami Europejskich Nagród dla Przedsiębiorstw Dbających o Środowisko. Zwycięzców ogłosił europejski komisarz ds. środowiska Janez Potočnik podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w ramach corocznego Zielonego Tygodnia w Brukseli. Nagrody są uznaniem dla „najlepszych z najlepszych” przedsiębiorstw, które już wygrały nagrody w konkursach krajowych.
Więcej
-
System handlu emisjami źródłem kontrowersji w Unii
2010-06-14Coraz więcej osób domaga się od Komisji Europejskiej zmiany projektu rozporządzenia w sprawie licytacji pozwoleń na emisję CO2. Projekt zakłada istnienie wielu platform aukcyjnych. Zdaniem krytyków w proponowanym rozwiązaniu zbyt mało miejsca poświecono kwestii kontroli i nadzoru.
Więcej
-
Współpraca polskich parków technologicznych z Chinami
2010-06-13- Polski rząd przywiązuje wielką wagę do wspierania innowacji przedsiębiorstw i wymiany wiedzy z zagranicznymi partnerami. Pośredniczyć w tym procesie mogą polskie parki technologiczne, które są również interesującą ofertą dla zagranicznych inwestorów – powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska w czasie seminarium w polskim pawilonie EXPO w Szanghaju, które odbyło się 3 czerwca 2010 r.
Więcej
-
Z francuskim rządem o przyszłości unijnej polityki rolnej
2010-06-11– Silna pozycja konkurencyjna UE na globalnym rynku rolnym, zrównoważony rozwój obszarów wiejskich oraz wielofunkcyjne rolnictwo to wyzwania Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r. – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas spotkania z francuskim ministrem żywności, rolnictwa i rybołówstwa Bruno Le Maire’em. Rozmowy odbyły się 7 czerwca 2010 r. w MG.
Więcej
-
Zdaniem EEA Unia zmierza do osiągnięcia celów w zakresie emisji
2010-06-08Według rocznego raportu inwentaryzacji emisji gazów cieplarnianych Unii Europejskiej 1990-2008 oraz raportu inwentaryzacji 2010 opublikowanego przez Europejską Agencję Ochrony Środowiska (EEA) emisje gazów cieplarnianych (GHG) w UE cały czas obniżają się. Na podstawie analizy poziomów emisji w 2008 r. raport stwierdza, że w UE-27 nastąpiło obniżenie emisji o 11,3% w porównaniu z rokiem 1990 - rokiem bazowym w Protokole z Kioto. W tym samym okresie w UE-15 odnotowano obniżenie emisji GHG o 6,5%.
Więcej
-
Raport UNEP wzywa do większych reform sektora energetycznego i rolnego
2010-06-08Sektory energetyczny i rolny wymagają radykalnych reform, jeżeli świat ma stać się naprawdę zrównoważony przestrzega UNEP (Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych) w nowym raporcie z badań przygotowanym przez Międzynarodowy Panel na rzecz Zrównoważonego Zarządzania Zasobami i ogłoszonym 2 czerwca w Brukseli, Belgia przez europejskiego komisarza ds. środowiska Janeza Potočnika i wicedyrektor wykonawczą UNEP Angelę Cropper.
Więcej
-
Systemy podatkowe powinny uwzględniać oddziaływanie na środowisko
2010-06-072 czerwca br. Komisja Europejska, wraz z Programem ONZ na rzecz środowiska, przedstawiła nowe obszerne sprawozdanie podkreślające natychmiastową konieczność radykalnej zmiany sposobu eksploatacji ograniczonych zasobów naturalnych przez światowe potęgi gospodarcze. W sprawozdaniu określono uzasadnione naukowo priorytety dla światowej polityki ochrony środowiska, uszeregowano produkty, materiały i rodzaje działalności gospodarczej oraz stylu życia w zależności od ich oddziaływania na środowisko i zasoby naturalne.
Więcej
-
Wylesianie - globalny problem
2010-06-05Kraje rozwinięte powstrzymały u siebie proces wycinania lasów i wynikającej z niego degradacji otoczenia. W stabilnych krajach demokratycznych lasy są chronione, a ich zasoby eksploatowane w sposób zrównoważony – na terenie Unii Europejskiej powierzchnia lasów znowu wzrasta.
Więcej
-
Fundusze solidarne z powodzianami
2010-06-04400 milionów złotych na powodzian solidarnie zadeklarowały wojewódzkie fundusze oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Więcej
-
Transport z energią!
2010-06-03Do 21 maja w programie "Infrastruktura i Środowisko" beneficjenci złożyli 1875 wniosków na całkowitą kwotę dofinansowania 76 mld zł. W tym samym okresie podpisano 757 umów o dofinansowanie na kwotę 29 mld zł co stanowi 27% alokacji na lata 2007-2013. Transport i energetyka to prawie 16 mld z tej kwoty.
Więcej
-
Minister Kraszewski: ochrona klimatu siłą napędową innowacyjności
2010-06-02Rosnąca rola Polski w światowych negocjacjach klimatycznych, wyzwania realizacji unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego oraz polityka klimatyczna, jako siła napędowa dla gospodarki i innowacyjności – to główne tematy wystąpienia ministra Kraszewskiego podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Więcej
-
Tworzenie podstaw zrównoważonego rozwoju budownictwa
2010-05-31Wykorzystywanie materiałów pochodzących z odzysku oraz produkowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju uczyni sektor budownictwa bardziej przyjaznym środowisku. Używając ich deweloperzy przyczyniają się do redukcji emisji oraz oszczędności energii.
Więcej
-
Mniej formalności i skupienie się na wynikach: Komisja dokonuje przeglądu zasad dostępu do funduszy UE
2010-05-31W dniu 28 maja 2010 r. Komisja przyjęła zmiany ułatwiające dostęp do funduszy UE poprzez ograniczenie biurokracji i obniżenie kosztów ponoszonych przez beneficjentów pomocy UE. Nowe zasady zwiększą również możliwości łączenia finansowania ze źródeł publicznych i prywatnych, zapewniając lepsze efekty inwestycji. Zmiany te pomogą w przygotowaniu nowej generacji programów UE po 2013 r.
Więcej
-
Wyniki naboru banków na zawarcie umowy o współpracy i przyznanie limitu środków na dotacje związane z zakupem i montażem kolektorów słonecznych
2010-05-29W ramach naboru wniosków banków o zawarcie umowy o współpracy i przyznanie limitu środków na dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych na lata 2010-2012 przeznaczonych na zakup i montaż kolektorów słonecznych dla osób fizycznych i wspólnot mieszkaniowych wpłynęło 6 wniosków.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności