- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje zagraniczne
-
Ruszają kolejne punkty ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie
2011-05-28W Polsce rozpoczyna działalność e+. Firma uruchomi 12 punktów doładowań samochodów elektrycznych w 4 warszawskich centrach handlowych. Cała sieć będzie obejmować 300 punktów w 14 aglomeracjach i ma powstać do 2013 roku.
Więcej
-
Niebezpieczna strategia bezpieczeństwa energetycznego
2011-05-27Jednym z priorytetowych zadań, które postawił przed sobą polski rząd na czas sprawowania Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, jest wzmocnienie zewnętrznej polityki energetycznej Unii, które ma służyć m.in. poprawie jej bezpieczeństwa energetycznego. Zdaniem Koalicji Klimatycznej, polska strategia nie może ograniczać się jedynie do zapewnienia stabilności dostaw surowców energetycznych, dywersyfikacji dostawców i szlaków tranzytowych.
Więcej
-
Wicepremier Pawlak: Czas by pokazać wkład Polski w rozwój UE
2011-05-27– Chcemy wzmacniać politykę energetyczną Unii. Będziemy zabiegać o rozwój relacji Wspólnoty z dostawcami surowców energetycznych – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Silna polityka energetyczna Unii to jeden z trzech priorytetowych obszarów działania MG na czas polskiej prezydencji.
Więcej
-
Kto nie lubi gazu łupkowego
2011-05-27Rozwój sektora gazu łupkowego budzi w Polsce duże nadzieje. Tymczasem w Europie ma on wielu przeciwników. Lobby „antyłupkowe” to złożona i zróżnicowana koalicja sił. Niektórymi kierują przede wszystkim interesy polityczne i gospodarcze, dla innych główną motywacją jest rzetelna troska o stan środowiska i ład w okolicach, w których działa przemysł wydobywczy.
Więcej
-
Exxon, Gazprom, Orlen ani żaden rząd nie są w stanie kupić Greenpeace
2011-05-27W związku z pojawieniem się w polskich mediach informacji, powołujących się na opinię generałów rezerwy Wojskowych Służb Informacyjnych z Czech, jakoby „Rosja z pomocą organizacji ekologicznych mogła blokować wydobycie gazu łupkowego w Europie, w tym w Polsce” dyrektor Greenpeace Polska, Maciej Muskat wydał oświadczenie.
Więcej
-
Nowe mapy pokazują Europejczykom bardziej szczegółowy obraz zanieczyszczeń powietrza
2011-05-27Ogólnoeuropejski rejestr ma zwiększyć zaangażowanie Europejczyków w proces podejmowania decyzji wywierających wpływ na środowisko. Nowe mapy, opublikowane przez Komisję Europejską i Europejską Agencję Środowiska, w ścisłej współpracy ze Wspólnym Centrum Badawczym, wewnętrznym instytutem naukowym Komisji, pozwalają obywatelom po raz pierwszy dokładnie zlokalizować główne rozproszone źródła zanieczyszczenia powietrza, takie jak transport czy lotnictwo.
Więcej
-
Exxon, Gazprom, Orlen ani żaden rząd nie są w stanie kupić Greenpeace
2011-05-26W związku z pojawieniem się w polskich mediach informacji, powołujących się na opinię generałów rezerwy Wojskowych Służb Informacyjnych z Czech, jakoby „Rosja z pomocą organizacji ekologicznych mogła blokować wydobycie gazu łupkowego w Europie, w tym w Polsce” dyrektor Greenpeace Polska, Maciej Muskat wydał oświadczenie.
Więcej
-
Dodatkowe pozwolenia na emisję z programu NER 300 na rynku prawdopodobnie za 3 miesiące
2011-05-26Dzięki sprzedaży 300 mln pozwoleń na emisję zarezerwowanych dla nowych instalacji Komisja Europejska będzie mogła przeznaczyć prawie 5 mld euro na rozwój innowacyjnych technologii. Sprzedaż, według Europejskiego Banku Inwestycyjnego, mogłaby rozpocząć się już za miesiąc, najprawdopodobniej jednak stanie się tak najwcześniej za 3 miesiące.
Więcej
-
900 tys. zł na kolektory dla Raciborza
2011-05-26Jedna z raciborskich spółdzielni mieszkaniowych będzie montować kolektory słoneczne i pompy ciepła przy wsparciu WFOŚiGW w Katowicach.
Więcej
-
Wyciek z reaktora w Japonii 100-krotnie przewyższył normę
2011-05-26Wyciek z uszkodzonej przez tsunami elektrowni atomowej Fukushima I, wykryty 11 maja, spowodował przedostanie się do morza substancji radioaktywnych w ilości 100-krotnie przewyższającej normę – poinformował operator elektrowni Tokyo Electric Power Co (TEPCO).
Więcej
-
i-MiEV i rewolucja w motoryzacji? Wywiad z Arkadiuszem Tomalą, dyrektorem zarządzającym Mitsubishi Motors Poland
2011-05-26O przyszłości aut na prąd, o samochodzie i-MiEV oraz rozwoju infrastruktury stacji doładowania samochodów elektrycznych z Arkadiuszem Tomalą, dyrektorem zarządzającym Mitsubishi Motors Poland rozmawia Andrzej Lachowski z portalu Ekologia.pl.
Więcej
-
Dodatkowe pozwolenia na emisję z programu NER 300 na rynku prawdopodobnie za 3 miesiące
2011-05-26Dzięki sprzedaży 300 mln pozwoleń na emisję zarezerwowanych dla nowych instalacji Komisja Europejska będzie mogła przeznaczyć prawie 5 mld euro na rozwój innowacyjnych technologii. Sprzedaż, według Europejskiego Banku Inwestycyjnego, mogłaby rozpocząć się już za miesiąc, najprawdopodobniej jednak stanie się tak najwcześniej za 3 miesiące.
Więcej
-
Niemcy: miliardy euro na samochody elektryczne
2011-05-25Niemiecki rząd zamierza wydać w najbliższych latach kilka miliardów euro na rozwój samochodów elektrycznych.
Więcej
-
Plan działania na rzecz czystej i konkurencyjnej przyszłości
2011-05-25Na początku marca Komisja Europejska przyjęła plan działania zmierzający do przekształcenia Europy w społeczeństwo niskoemisyjne do roku 2050. Wielu z pewnością zadaje sobie pytanie, po co spoglądać cztery dekady w przyszłość, skoro ledwie możemy przewidzieć zakończenie najgorszego kryzysu gospodarczego, jaki miał miejsce od lat 30. ubiegłego wieku.
Więcej
-
Dobry Klimat dla Powiatów nabiera tempa!
2011-05-25113 powiatów z całej Polski przystąpiło do projektu Dobry Klimat dla Powiatów realizowanego przez Instytut na rzecz Ekorozwoju. Wkrótce 110 lokalnych współpracowników projektu rozpocznie działania w powiatach. Będą badać, jak powiaty radzą sobie z ochroną powietrza i adaptacją do zmian klimatu.
Więcej
-
Fundacja Aeris Futuro, TAURON Polska Energia i Arcelor Mittal razem dla zielonej Dąbrowy Górniczej!
2011-05-25Już jutro, 26 maja w Dąbrowie Górniczej, w pobliżu zbiornika Pogoria IV, odbędzie się EKO - piknik realizowany w ramach ogólnopolskiego programu krakowskiej Fundacji Aeris Futuro pod nazwą CZAS NA LAS, którego organizatorami są: TAURON Polska Energia i Arcelor Mittal Poland. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Zbigniew Podraza. Imprezę poprowadzi prezenter pogody Tomasz Zubilewicz. Organizatorzy przygotowali szereg ekoatrakcji dla wszystkich uczestników Zielonego Wydarzenia.
Więcej
-
Memorandum Koalicji Klimatycznej dla działań Polski podczas Prezydencji w UE w zakresie polityki energetycznej i klimatycznej
2011-05-25Memorandum Koalicji Klimatycznej dla działań Polski podczas Prezydencji w UE w zakresie polityki energetycznej i klimatycznejdodano: 2011-05-25W lipcu br. Polska obejmie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej i przez najbliższe 6 miesięcy będzie odpowiedzialna za koordynację wielu kluczowych zadań unijnej administracji. Część z nich będzie dotyczyła kwestii związanych z ochroną klimatu i energetyką. Koalicja Klimatyczna z uwagą obserwuje przygotowania rządu do prezydencji i na podstawie już zaprezentowanych planów oraz dostępnych informacji dotyczących harmonogramu prac Rady UE przygotowała „Memorandum do prezydencji Polski w UE”.
Więcej
-
Senat wprowadził poprawki do ustawy o obszarach morskich
2011-05-24Na posiedzeniu nr 76 dnia 12 maja 2011 r. Senat, po rozpatrzeniu uchwalonej przez Sejm na posiedzeniu w dniu 15 kwietnia 2011 r. ustawy o zmianie ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej, postanowił wprowadzić do niej 18 poprawek.
Więcej
-
Żeby tylko Niemcy nie zamknęły elektrowni jądrowych
2011-05-24Powiedzenie, że nieszczęścia chodzą parami nie sprawdziło się w przypadku Japonii. To, co spotkało odległy od nas kraj nie pozostało bez echa i skutki trzęsienia Ziemi, tsunami oraz awarii w elektrowniach jądrowych są nadal tematem mediów.
Więcej
-
Unijny przepis na czyste powietrze
2011-05-24Według prognoz Komisji Europejskiej w 2050 roku co czwartym sprzedawanym samochodem będzie auto o napędzie elektrycznym. Wychodząc naprzeciw tym zapowiedziom KE dofinansuje program Green eMotion, który ma ujednolicić infrastrukturę państw Unii i dostosować ją do potrzeb pojazdów na prąd. Wizja dalekosiężna, ale cel szczytny – wszystko po to, by chronić środowisko. O ochronie unijnego portfela mówi się ciszej.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności